Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogyan kezdjem újra a tanulást?

Hogyan kezdjem újra a tanulást?

Figyelt kérdés

Bizonyos okok miatt, alkalmatlan volt, hogy bármilyen képzést elvégezzek egyetemen. Ezek az okok már megszűntek (kaptam megfelelő gyógyszert). Szóval szeretném folytatni a tanulmányaimat, és ténylegesen elvégezni egy egyetemi képzést, hogy legyen egy diplomám. Ezt nem itthon akarom csinálni. Mi a menete ennek? Tegyük fel a pénz nem akadály, és nem ösztöndíjat szeretnék, tehát kifizetem a képzést mégha néhány millió is évente.


Kell nekem itthon bármilyen érettségit tennem újra? Kell lennie neptunomnak? Fogalmam sincsen már, hogy mennek ezek a dolgok, nemhogy külföldön, itthon sem. Nem tudom hogy éltem túl azt az egy két évet amit egyetemen töltöttem. Fogalmam sincs hogy működnek ezek a dolgok, hogy kell bejelentkezni és mi ezeknek a menete.


Vagy szimplán írok xy egyetemnek, hogy ezen a képzésen részt akarok venni, itt a 4 évre az x millió pénz, és bejelentkezhetek?


2023. nov. 7. 16:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem itthon akarom csinálni. Mi a menete ennek?


Találd ki, hogy mit szeretnél tanulni, hol és nézd meg az adott országban/egyetemen mik a követelmények.


Vagy szimplán írok xy egyetemnek, hogy ezen a képzésen részt akarok venni, itt a 4 évre az x millió pénz, és bejelentkezhetek?


ilyen szerintem sehol nincsen.

2023. nov. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

"Ezt nem itthon akarom csinálni."

. Persze, nem nagyon van otthonról elvégezhető egyetemi képzés Magyarországon, meg érdemes amúgy is bejárni.


Kiválasztod a szakot, megvan Magyarországon, mikor van a felvételi, és jelentkezel a felvi.hu-n keresztül. Nem kötelező újra felvételizni, de azt nem tudhatom, hogy ahová mennél, oda jelenleg lenne-e elég pontod.

2023. nov. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
1 rendben. Igazából valami pénzügyekkel gazdasággal kapcsolatos dolgot szeretnék tanulni. Mindig érdekelt a pénzvilág, a gazdaság, szeretnék érteni is hozzá. És ha megfelelek a követelményeknek, akkor onnan garantált, hogy felvesznek, vagy még van esély, hogy nem?
2023. nov. 7. 16:47
 4/13 anonim ***** válasza:

1. vagyok. Mit jelent az, hogy nem itthon? Ha külföldön élsz Magyarország is nem itthon.


Hol szeretnél? Melyik országban? Amíg ezt nem mondod meg senki sem fog tudni többet mondani.

2023. nov. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Igazából Japánba szívesen mennék. Magyarországon, itthon, nem akarok maradni.
2023. nov. 7. 17:01
 6/13 anonim ***** válasza:
[link] ezt találtam neked.
2023. nov. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Én már angolul kerestem de ez is nagyon hasznos lesz, köszi
2023. nov. 7. 17:12
 8/13 A kérdező kommentje:
Zseniális. Ez azt írja, már a gimnáziumban is kitűnőnek kellett lennem, hogy be tudjak kerülni. Francba már. Akkor kezdhetem elölről esti gimnáziummal, 4 éven keresztül?
2023. nov. 7. 17:18
 9/13 anonim ***** válasza:

Akkor kezdhetem elölről esti gimnáziummal, 4 éven keresztül?


Mivel már végeztél (ha jól értem) így nem mehetsz újra gimnáziumba.

2023. nov. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Tehát akkor azok a jegyeim meghatározták a jövőmet, és mivel az orvosaim képtelenek voltak megfelelően diagnosztizálni, meg is pecsételődött a sorsom, és bezárultak ezek a lehetőségek előttem?
2023. nov. 7. 17:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!