Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Erasmus csak aktív félévvel...

Erasmus csak aktív félévvel lehet?

Figyelt kérdés

Lehet úgy Erasmussal külföldre menni, hogy amíg kint vagyok, addig az itthoni egyetemen kihagyok egy évet?


Mert az, hogy mindkét egyetemre tanuljak vizsgára nekem elég hülyeségnek hangzik… illetve az itthoni anyagból nem is maradna meg sok.



nov. 22. 16:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az itthoni egyetemen aktív jogviszonyodnak kell lennie a szerződéshez. Viszont nem kell tárgyakat teljesítened. Kint teljesítesz kb 20 kreditet, azt elfogadják itthon és kb ugyanott tartasz ideális esetben a tanulmányaiddal, mintha nem mentél volna. Viszont számolj azzal, hogy nagy a csúszás esélye erasmus miatt. Jelenleg 4 ismerősömmel vagyunk kint és egy kivételével mind csúszni fog. (Máshogy nem volt megoldható az erasmus, nem fogadnak el elég tárgyat, illetve még a bukás is lehetséges)
nov. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Akkor ha jól értem, annak a tárgynak amit kint teljesítek, az itthoni megfelelőjét nem kell elvégeznem mikor visszajövök?


És amit nem fogadnak el abból pedig vizsgázhatnék itthon ugye? De ha nem teszem akkor csak csúszok 1 évet?

nov. 22. 18:08
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha elfogadják a kinti tárgyat akkor nem kell ugyanazt itthon elvégezni.


Nálunk annyi volt alapszakon a kikötés, hogy 2 tárgynak kötelező olyannak lennie, amelyet el is fogadtatunk.


Mesteren is voltam, de ott nem fogadtattam el konkrét tárgynak, hanem szabad kreditként írták be. Plusz mivel covid volt és online oktatás így kintről végeztem online több itteni tárgyat is.

nov. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Amit nem fogadnak el, azt otthon kell csinálnod. Nem, nem elég vizsgázni, vizsgára bocsáthatónak is kell lenned, mint bárki másnak, akármit is jelentsen ez (pl bejárás, zh stb).

Emiatt, ha nem tudják elfogadni, te meg nem tudod távolról teljesíteni, csúszhatsz.


Illetve, ha nem csinálod meg a kinti tárgyakat amik a szerződésben vannak, akkor visszafizettethetik az erasmus ösztöndíjat. (Nem biztos, hogy fogják, de megtehetik)

nov. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Én úgy látom k.va sok értelme van így ennek az Erasmusnak. Kicsit kisarkítom: ha jól értem arról szól, hogy elcseszel egy félévet (vagy az egész tanévet) csak azért, hogy kedvezményesen nyaralj külföldön. A tárgyakat nem fogadják el mindig, igazából tényleg csak arról szól, hogy olcsóbb, mintha nyáron te kimennél külföldre néhány hétre.
nov. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

#5 Igen, messze nem tökéletes a rendszer. De nem feltétlenül cseszel el egy félévet. Még ha csúszol is, akkor is lehet, hogy a plusz félévedben alig lesz tárgyad és akár teljes állásban dolgozhatsz közben vagy bármi. Sőt, az is lehet, hogy csak simán kicsúszol az időből miatta (pl máskor zárnak le) emiatt nem záróvizsgázhatsz, de tárgyaid már nem lesznek.


Illetve mégiscsak szerzel külföldi tapasztalatot, fejlődik a nyelvtudásod, megismersz egy más rendszert, kultúrát, lesznek nemzetközi kapcsolataid és értékes tapasztalatod. Ha nyáron kimész pár hétre az más, mint hogy 5 hónapig élsz egy más országban (albit fizetsz, dolgozol is akár, bejelented a lakcímed, szerzel háziorvost, törzsvendég leszel egy kocsmában, belépsz egy egyesületbe, stb szóval konkrétan kiköltözöl és életvitelszerűen élsz ott)


De igen. Az esetemben arról szólt, hogy ott akartam élni és azért pályáztam meg, hogy előbb kiköltözhessek (utolsó félév) illetve ha még sikerült is volna korábban végeznem, az ösztöndíjért.

nov. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
17%

"lesznek nemzetközi kapcsolataid "


Ezt sokan fel szokták hozni érvként, hogy lesznek nemzetközi kapcsolataid. A kultúra és a nyelvtanulás részét még megértem, de most valljuk be, ha te majd a magyar egyetemen szerzett közgáz diplomáddal a Vér Pistike Kft-nél leszel beszerzési ügyintéző, vagy valami ilyesmi, mire mész vele, hogy mondjuk Berlinben jól összehaverkodtál Erasmuson egy ferde szemű kínaival akivel kocsmáztatok párszor? 😂

nov. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!