Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mennyire sok az átverés...

Mennyire sok az átverés külföldön, ha Erasmus hallgatóként szeretnék szobát bérelni?

Figyelt kérdés

Bolognába mennék, benne vagyok egy Erasmus csoportban facebookon, ahol keresnek folyamatosan emberek lakásokat, szobákat. Viszont visszatérően van 3-4 ember akik kommentelnek, hogy írj/írnak privátot az adott kereső embernek.


Rám is rám írt egy, kb. csak 2 szavakat ír, sablon szöveget bemásolt az intézkedésekről, hogy mi a teendő, semmi köszönés, semmi extra.


Írtam neki, hogy egyeztetnék itthon, kérek 1-2 órát és utána ha itthon is rábólintanak, akkor mehet a folyamat. Erre pedig egyből bemásolt egy nagy szöveget, hogy elküld egy e-mailt, amiben benne van minden előkészület+300 EURO security deposit.


Erre reagáltam, és megint hirtelen egy bemásolt üzenet, hogy töltsek ki mindent rendesen a "form"-on.


A profilján van 1400 valamennyi ismerős, 2 normálisabb kép ugyanarról a normális kinézetű férfiről, google keresővel nem találtam egyiket sem sehol, tehát elvileg nem letöltött. Viszont nem igazán van rajta 1 reakció sem (se like semmi).


Féljek előre kifizetni, vagy látatlanban tilos? Mit csinálnátok?


2023. aug. 22. 15:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az olyan, ahol elöre kell fizetni, az gyakorlatilag mindenben átverés, föleg, ha maga az ajánlat kedvezöbb az általános árnál.


Utána meg hiába jelentenéd fel, semmit nem tudnak tenni ellene, mert nem igazi profilról ír, vagy valakitöl "ellopta" a profilját.

2023. aug. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
mindenben = minden esetben
2023. aug. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én mikor Olaszországban voltam, akkor a Stanza Semplice oldalon kerestem szobát. Ha jól emlékszem Bolognában is vannak lakásaik, esetleg megnézheted őket. Ők biztosan megbízhatóak. Ha jól emlékszem előre fizettem, de nem volt velük gond. Vagy ott az erasmusu oldal is.
2023. aug. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
56%

Én kb 80-90%-ra saccolnám facebookon a csalók arányát. (Hollandiában kerestem lakást nemrég, ott még durvább a jelyzet.)

Megnézed a képeket, lecsekkolod a földhivatalban a tulajdoni lapot, megnézed a lakást, megnézed a személyijét a tulajnak, kipróbálod a kulcsot, aláírod a szerződést. Ezek a lépések.

2023. aug. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!