Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Melyiket válasszam? Külföld...

Melyiket válasszam? Külföld vagy maradjak itthon gyűjteni?

Figyelt kérdés

Sokáig tervem volt külföldre menni mesterképzésre egy olyan országba ahol beszélem a nyelvet, de nem beszélem annyira jól, hogy elkezdhessem a mestert. Angol nyelven nincs. Ha van, olyan tandíjjal hogy az összes megtakarításom rámenne…Gyerekekkel fogok foglalkozni, tehát nagyon leszűkültek a lehetőségeim mivel nem business managementet tanulok vagy olyat ami angol nyelven is elérhető. A fentebb említett országhoz ragaszkodok, mert beszélem a nyelvüket alapszinten. (Nem sok értelmét látom skandináviába menni pl. Mivel ott megkellene a nyelvet újra tanuljam+ lehet ingyenes a képzés de az ottani megélhetésre önerőből nincs pénzem.)


Mit tennétek a helyenben?

-maradnátok itthon még két évet, egy kevésbé piacképes mesterre, de cserébe: itthon nagyon jó ösztöndíjlehetőségeim vannak, erasmusozhatok, kutatómunkát végezhetek és a lakhatásom is adott még két évig

-jogsim sincs, most megtudnám csinálni legalább


Vagy:

Hagyjam az egészet, menjek ki diploma utáni szakmai gyakorlatra a célországba pár hónapra, majd ott kezdjek el dolgozni, miután az erasmusnak vége.



Most nincs még elkötelezettségem, (párkapcsolat) s félek ha maradok, lesz, és majd nem tudok elmenni, pedagógusként elég elkeserítő jövő vár. Viszont egyedül félek nekivágni, teljesen magam ura lenni, annak ellenére megtudnám állni a helyen de mégis….mesteren még talán tudnék utazni, megismerni magam és kitalálni mit is akarok pontosan az élettől



dec. 2. 14:58
 1/7 anonim ***** válasza:
64%

"Gyerekekkel fogok foglalkozni"


"maradnátok itthon még két évet, egy kevésbé piacképes mesterre"


Elárulnád, hogy melyik diploma piacképes ahol gyerekkkel kell foglalkozni? A gyermekorvoson kívül (ami osztatlan képzési formában indul) az összes egy piacképtelen, alulfizetett, gyenge színvonalú szar országtól függetlenül.

dec. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

nem értek egyet azzal hogy gyerekekkel való foglalkozás minden országban alulfizetett.

pont most volt egy cikk hogy Finnorszagban a diakok jelentos hanyada tanari palyara akar menni, 1. mert jo dolog es erdekli oket 2. mert az egyik legbiztosabb eletpalya modell a szakmak kozul. igen, Finnorszagban is jobban keresnek a gazdasagi menedszerek mint a tanarok, azt is hozza kell tenni hogy jóval tobbet, de igenis a tanari palya is elegseges fizetest ad egy boldog megelheteshez.

Németországban és Ausztriában a gyógypedagógusok is nagyon jól meg vannak fizetve. Igen, nem úgy mint egy piaci elemző, de a berlini egyetemeken erre a szakra 60x szoros túljelentkezés van.( pontosan tudom , ugyanis nehany eve utananeztem).


Ha a masodik lehetoseget valasztod, a szakmai gyakorlat alatt még a célország nyelvét is jobban el tudod sajátítani, ott is maradhatsz, és még ott is mehetsz mesterre. Mindenképp a második lehetőséget tanácsolnám.

dec. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, és az is sokat nyom a latban hogy nincs elkotelezodesed jelenleg parkapcsolatban. Ez szerintem egy nagyon fontis dolog, mert ha egyszer lesz es magyarorszagon, akkor sokkal nehezebb lesz elszakadnod, es orokre itt fogsz szenvedni.
dec. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#1

"Elárulnád, hogy melyik diploma piacképes ahol gyerekkkel kell foglalkozni?"

A gyerekeken végzett emberkísérletek gondolom jól fizetnek.


#2

"nem értek egyet azzal hogy gyerekekkel való foglalkozás minden országban alulfizetett."

Szerintem itt kifejezetten Mo.-ról volt szó.

dec. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A kettő terv egymás után nem valósítható meg? Arra gondoltam, hogy maradsz itthon mesterre, ami alatt mész Erasmusra, jogsizol stb., majd mester után kimész Erasmus szakmai gyakorlatra a vágyott országba, s szakmai gyakorlat után megpróbálsz ott maradni. Addig a célország nyelvét is elkezdheted tanulni.


Bocs, ha olyat írok, amire magad is gondoltál. Én így tennék, ha sem időkorlát, sem párkapcsolat nem kötne.

márc. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Végül hogy döntöttél?
márc. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Utolsó nagyon jókat ír, végül beadtam itthoni mesterre, mert nagyon tetszett. Lehet ezt fogom csinálni, mindenesetr én még tanulnék, erasmusoznék, gyűjtenék, külföldre költözni nagyon megterhelő lenne ennyire fiatalon, ráérek még dolgozni, tehát jelenleg annyi a terv, hogy maradok itthon mesteren, hangsúlyt fektetek a kutatómunkára, lehetőségekre és majd a továbbiakat meglátjuk.
márc. 2. 12:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!