Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Lehet e egy gépészeti-techniku...

Lehet e egy gépészeti-technikum tanulójaként cserediákként kimenni külföldre tanulni?

Figyelt kérdés

Én tudom, eléggé hiú vágynak hangzik. Ez az iskola egy szakközép technikum (Mechwart András), és természetesen van erasmus programja, viszont amire én gondoltam az egy féléves-éves cserediákprogram, és valószínűleg nincs rá lehetőség (vagy évet kell ismételnem), de akkor sem szeretném feladni a reményt, ezért gondoltam bepróbálkozok ezen az oldalon...

A kérdésem lényege összeszedve annyi lenne, hogy bár ugyan nem vagyok túlságosan tisztában még ezekkel kapcsolatban, de van e rá lehetőség, hogy esetleg egy külföldi szakiskolában/technikumban/gépészeti szakközépben tanuljak külföldön, és töltsem el ott az évet? Így meglehetne oldani azt, hogy esetleg ne kelljen évet ismételnem, vagy rosszabb?

Ha minden eltervezve megy, és nagy az esély rá hogy úgy fog, jövőre kezdenék el tanulni a Mechwart falai között, magyarul nem a technikumi évemet szeretném utazgatással tölteni :D.

Bármiféle válasz életmentő tudna lenni most nekem! Természetesen ezalatt értelmes, normális válaszokra gondolok, nem pedig egy néhányszavas helyesírásokkal teli kedves üzenetre gondolok amely a "nem lehet felejtsd el" mondat, kissé rosszabb szavakkal kifejezve.


Köszönöm a válaszokat!



dec. 18. 18:59
 1/3 anonim válasza:

Nem teljesen értem a kérdésed. Mondtad is hogy van Erasmus program. Vagy azzal mi a baj?


Amúgy ha Erasmuson sem tudod elismertetni az óráidat, akkor máshol sem fogod tudni.

dec. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Elnézést hogy ezt elfelejtettem részletezni, ha jól tudom akkor az Erasmus program általában max pár hétig szokott tartani, természetesen ez nem azt jelenti hogy nem lennék boldogan része ennek, és valószínűleg boldogságomban ordítva ugrálnék ha lenne rá lehetőségem részt venni benne. De én arra lettem volna kíváncsi hogy esetleg elméleti elven lenne rá esély hogy egy egész/féléves programon vehessek e részt egy technikumban, valamilyen cserediák szervezettel.
dec. 18. 20:10
 3/3 A kérdező kommentje:
Például ott az afs, ami rengeteg lehetőséget kíván, de sokszor ezek inkább csak egyszerű gimnáziumokba járóknak, ha pedig mégis szakiskolásoknak akkor általában nem a gépészet vagy mechatronika szavak szerepelnek a szakok felsorolásában..
dec. 18. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!