Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Orvosként mikor érdemes...

Orvosként mikor érdemes kimenni külföldre ?

Figyelt kérdés

egyetem előtt,rezidenség előtt vagy az orvosi képzés teljes elvégzése után

Most mennék egyetemre de nem tudom hogy mi a jó döntés csak azt tudom hogy miután orvos leszek mindenképpen ki akarok menni külföldre



dec. 20. 16:07
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Akkor egyetem előtt az adott országban.
dec. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Csatlakozom az elsőhöz
dec. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%

Az egyetem előtt..

Ha közben szeretnél kimenni, es az állami támogatott részen vagy, vissza kell fizetni az elhasznált féléveket, illetve ha elvégezted az orvosi egyetemet, 10 évig itt kell maradnod dolgozni Magyarországon, ahhoz, hogy ingyen ki tudj menni külföldre, mármint, hogy nem kell vissza fizetni a tandíjat, ha mégis hamarabb mész ki, mint 10 év, akkor sajnos vissza kell fizetni.


Ezt nagyon meg kell fontolni.

dec. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%
Mindenképp egyetem előtt mert nagyon hasznos ha már a külföldi protokoll szerint tanulsz és azon a nyelven is tanulod amelyiken dolgozni szeretnél. Továbbá az is hasznos ha megismerkedsz a külföldi kórházak felépítésével és működésével már a képzés alatt és nem úgy mész oda, hogy ezeket még utána kell tanulnod mert akkor nagyon nehéz lesz.
dec. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát akkor nem tudom mert még a nyelv nem megy annyira jó mint kéne ezért gondoltam hogy a rezidens kébzésnél be lehet kapcsolódni az amerikai felsőoktatásba ( [link] ezen az oldalon ) de akkor ez nem ilyen egyszerű mint gondoltam
dec. 20. 21:54
 6/9 A kérdező kommentje:
#4 ezért gondoltam hogy a rezidens képzésnél mert addig megtudnám tanulni az angolt mert most még az angolom nem olyan jó de amit írtál egyet tudok érteni vele
dec. 20. 21:57
 7/9 anonim ***** válasza:
77%
Amerikába ne nagyon álmodozz. Oda akar menni mindenki. Orvosként nem ám annyira könnyű kijutni mint mérnökként, IT-sként. EU-n belül gondolkodj inkább: bárhol dolgozhatsz, diákként is, nem kell vízum, bármi tré van hamar hazaérsz Mo-ra, stb.
dec. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
20%
USAba is lazán ki tud menni. Van olyan állam ahol elfogadják a magyar diplomát.
dec. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
71%
Akkor, ha jobban érzed magadat alkalmazott státuszban, és nem akarsz saját magánklinikát csinálni itthon.
dec. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!