Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Orvosként milyen nyelvet...

Orvosként milyen nyelvet érdemes tanulni?

Figyelt kérdés
Angolon kívül. Abból már van felsőfokom, és akarok egy második nyelvet, de a némettől valahogy ódzkodom, pedig tudom, hogy az lenne a leglogikusabb... Francia/orosz között vacillálok. Később több nyelv is tervben van (lengyel és török ezeken kívül), de azokat majd, egyelőre két nagy nyelvet szeretnék felsőfokon megtanulni. Tervezem elvégezni a tolmácsképzőt is végzés után, mert érdekel, doktori mellett tudnám csinálni szerintem, heti 20 órás kb... (Doktori mellett elvileg munkád is lehet.) Szóval nem tudom eldönteni, melyikkel legyen, mindkettő egyformán tetszik... Igaz, a franciát szerintem több lehetőségem lenne nyelvterületen gyakorolni (erasmussal). Az orosz viszont a különlegessége miatt tetszik, mert szerintem manapság nagyon kevesen beszélik, orvosok között főleg, és hátha talán előny lenne egyes nemzetközi konferenciáknál vagy ilyesmi.

2015. aug. 7. 17:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Mondjuk a latinnal még lehetne próbálkozni.
2015. aug. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
A latin egy holt nyelv, semmi értelme nem lenne. Nem Ovidius verseket idézgetünk a műtőben, latin terminológia van ugyan, de ettől még senkinek nem kell latinul beszélnie. Főleg hogy senki nem beszéli. :)
2015. aug. 7. 17:37
 3/14 anonim ***** válasza:

Ha francia vagy orosz, akkor orosz.

Munkadban es mint tolmacsnak is hasznosabb.

2015. aug. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Hát, így végiggondolva a francia logikusabb. Azért nem mindegy, hogy tudok-e fél-egy évet nyelvterületen tölteni. :) Azért köszi!
2015. aug. 7. 19:05
 5/14 anonim ***** válasza:

Természetesen angol szaknyelv.

A többi meg rajtad múlik, hogy mit akarsz kezdeni a diplomáddal. Ha más országban akarsz dolgozni, akkor a célország nyelvét érdemes.

2015. aug. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Német, hogy egy élhetőbb országban dolgozhass emberi, tanulmányaidhoz méltó fizetésért.
2015. aug. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Angol szaknyelvet kreditért is lehet felvenni az egyetemen, de nem tartom olyan hűde nagy kihívásnak már az angolt, elég jól megtanultam. Persze van még hova fejlődnöm abban is (nem voltam angol nyelvterületen még, szóval főleg a speakingemen kéne javítani), de az meg úgyis csak, ha kint leszek... A német meg mint mondtam, nem tetszik. Ha mégis valamiért úgy döntök, hogy ki akarok menni, akkor a doktori 3 éve alatt is megtanulhatok, és kész. Egyelőre olyasmit szeretnék tanulni, amit nem magamra erőltetek valami érdek miatt, hanem tetszik. Az egyetemen is van elég tárgy ami nem annyira érdekel (pszichiáter/neurológus szeretnék lenni, nem belgyógyász pl), nem akarok még a szabadidőmben is hasznosság alapján dönteni...
2015. aug. 7. 19:43
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy túl sok orosz lenne jelen nemzetközi orvoskonferencián, aminek a hivatalos nyelve úgyis az angol. Inkább nyugati nyelvet, ha nem tetszik a német, de tetszik a francia, akkor azt. Azt tedd, amihez kedved van.
2015. aug. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Machen ***** válasza:
A francia szerintem talán hasznosabbnak tűnik, én is sok francia orvosi cikket használtam a szakdolgozatomhoz
2015. aug. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A latin nem annyira haszontalan, mint amennyire annak tűnik. Gimiben több éven keresztül tanultuk, meg egyetemen is volt, és segített az újlatin nyelvek megértésében (francia, spanyol...)
2015. aug. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!