Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Erasmusszal mely országokba...

Erasmusszal mely országokba érdemes kimenni?

Figyelt kérdés

Fontos infók:

Angolul tudok csak B2-es szinten (nyelvvizsga megvan).

Angolul szeretnék kint tanulni, de szívesen elsajátítanék más idegennyelvet is.

Leginkább az érdekelne, hogy az ösztöndíjból mely országokban tudnék a legjobban megélni (tehát minél kevesebb legyen a ráfizetés).



jan. 13. 12:02
A kérdező szavazást indított:
Írország
Norvégia
Dánia
Hollandia
18 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

Hollandiában voltam: iszonat bulis ország, jófejek az emberek, mindenki nyitott, nagyon jól működő infrastruktúra, biztonság, az oktatás (én északon voltam) iszonyat kiemelkedő. Ha extrovertált vagy, szereted a változatos programokat, a nyitottságot akkor mindenképp Hollandia. Nekem az egyetemen nagyon sokat kellett erasmus alatt is tanulni, 2x nehezebb mint itthon, de cserébe rengeteg programra, utazásra jártunk az ESN-nel, bár az esn minden országban jelen van.

Összességében bárhova is mész, international közegbe leszel úgyis. Norvégia irdatlan drága, most egy barátom ment ki Írországba és 800 euró alatt nem talált szállást (én Hollandiában koliban 520-at fizettem) Hollandiában lakás válság van, de imádom. 1 éve jöttem haza

jan. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Az általad leírt országok brutál drágák, tehát a sima erasmus pénzből nem fogsz kijönni. Én kiegészítő támogatással és az itthoni szociális ösztöndíjakkal bőven kijöttem, de nélküle önköltség az egész
jan. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Első: Köszi, hogy leírtad a tapasztalataidat, sokat segítettél! Igazából Írország és Hollandia között vacilláltam, de szerintem ebből Hollandia lesz, mert én is hallottam másoktól, hogy "olcsóbb" a lakhatás, legalábbis más Észak-európai országhoz képest. Plusz érdekel a nyelv is, lehet, hogy tavaszi félévben fel is tudom venni szab.válként. Mondjuk, ez a lakásválság kicsit aggaszt, de egy év múlva mennék ki amúgy is.
jan. 13. 13:59
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

Tbh Hollandiában erasmushoz felesleges nyelvet beszélni, mert még a bolti eladó is szinte perfekt angol. Olyan brutál különbségek vannak színvonalban itthonhoz képest (főleg mentalitásban) hogy már csak azért is megéri menni. Én nagyon szerettem, nekem van holland barátom is (szerintem furák és őrültek egyben:D ) Ha koliba mész, akkor lehet olcsó, de az sincs már 600 euró alatt. Bulis élet, ivás, drága, mikor a tavalyi válság volt, konkrétan kinn olcsóbb volt sok minden, mint idehaza.

Ha Hollandián gondolkodsz már most kezd el nézni az SSH oldalt és készülj fel előre a lakhatásra, én amikor szobát foglaltam a felület 9kor megnyílt és 9:02-kor egy szoba se maradt.

Én a nyelvvel nem fárasztanám magad a helyedben, ha csak nem akarsz ott letelepedni. Erasmushoz erős angol kell, mert a vizsgák kemények bármit tanulsz, itthon lazulás megy, kinn végig könyvtárba kell járni és folyamat tanulni kell (én egy topp 100-as egyetemen voltam, de Hollandiában kb eleve 7 egyetem ilyen kategória, pl. Amsterdam, Rotterdam, Groningen)

Nem lesz időd a nyelvet tanulni a vizsgák és nagy szociális élet mellett

jan. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Még valami: nem tudom miért pontoznak le, de, de pl ELTE-n Hollandiára 620 euró jelenleg az ösztöndíj, amiből csak a szállásod futja, meg vajmi elemózsia (jobb esetben: volt egy barátom aki 800 euróért bérelt lakást) Pályázz kiegészítő támogatást, és legyen saját tőkéd mert én fél hónapot vártam az első ösztöndíj utalásig. Olvasd el az egyetemi erasmus honlapot is mindent készíts elő
jan. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha B2-es az angolod, akkor inkább azt gyakorold a holland helyett (vagy a holland mellett), mert kelleni fog a magabiztos C1-es szint az egyetemen. Biztos szakfüggő is, de nálunk rengeteg esszét kellett írni, viszont cserébe nem voltak vizsgák. Erasmus során valószínűleg főként külföldiekkel fogsz megismerkedni az egyetemen is, nem feltétlen lesznek holland barátaid. Szerintem közel se annyira nyitottak a hollandok, mint ahogy a sztereotípiák tartják, nehéz bekerülni a baráti társaságaikba (nekem speciel sikerült, de nem átlagos volt a helyzetem). A szálláskeresés valószínűleg nagyon nehéz lesz.
jan. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, jófejek a hollandok de felszínesen. Az óráim felén voltak hollandok, szerintem se annyira barátkozósak külföldiekkel, de ez ránk is igaz. Jóba lenni velük nem nehéz, barátsághoz több kell
jan. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Hollandia, Portugália, Gambia
jan. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!