Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Erdélyiként aki román iskolába...

Erdélyiként aki román iskolában járta a gimit, van esélye Magyarországon vagy Romániában magyar egyetemre mennie?

Figyelt kérdés
Mivel nem lesz a jövőben nekem magyar érettségim, de mégis Romániában vagy MO-ra mennék magyar nyelvű egyetemre.

febr. 21. 18:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én Romániában magyar egyetemre jàrtam. Közgáz, vegyészmérnöki,stb egyetemeknek van magyar szakuk is.
febr. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
igen, magyar szakra szeretnek menni tovább, ezek szerint magyar érettségi nem kell?
febr. 21. 19:13
 3/7 anonim ***** válasza:
24%

Ha Magyarországon akarsz egyetemre menni, akkor a következő érettségikre van szükség:

* magyar

* történelem

* matematika

* idegen nyelv

* + egy tárgy, ami lehet bármi

febr. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

bio kémián vagyok, szerintem az egyetemtől függ...

A magyar érettségihez hogyan álljak oda és mikor érdemes letennem?

febr. 22. 21:09
 5/7 anonim válasza:
100%

Ha magyar szakra mész, akkor szerintem szükséges a magyar érettségi. Konkrét infót erről nem kaptam, de a román szakokra kell a román érettségi, akkor a magyarra is a magyar gondolom.

Készülni pedig jó lenne elkezdeni azelőtt 1 évvel?


Maga a magyar érettségi Romániában:


Az első tétel a verselemzés (szükséges ismerni vagy 21 költő stílusát:Csokonai,Ady,Arany,Kosztolányi,Ballasi stb. témáit, általában miről írnak, stílusirányzatok, toposzok, műfaj stb.), utána a második tétel a kommunikációs funkciók (ez a “kegyelem” része az érettséginek), a harmadik tétel pedig a műelemzés… az iskolában tanulunk 20 művet, de őszintén szerintem elég lenne 5, de azokat nagyon alaposan kell ismerni. Lényegében megadnak egy tételmondatot pl.: “A személyiség “hibái”, mint az önkiteljesedés korlátai a magyar irodalomban”(ehhez pedig 4 alpontot, amelyeket ki kell fejts), ez alapján pedig írsz egy 2-4 oldalas esszét az általad kiválasztott műről.

febr. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Jaj... így olvasva, hogy mégis mi kell, nem tudom, hogy sikerülne-e nekem... Érdekes, a román érettsegi egyszerűbb mint a magyar:)

Ha esetleg román egyetemen tanulom ki a védőnői szakmát, akkor elég az, ha lefordítom a diplomámat magyarra és felvesznek magyar munkahelyre? Mégis hogyan működik ez? A magyar-román fordításokkal nincsen baj nálam, megértem románul és lefordítom magyarra. Esetleg az elhelyezkedéssel akkor mit tudnŵk kezdeni:)

febr. 23. 12:41
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Értelemszerűen még külföldiek (nem külhoni magyarok) is jelentkezhetnek a magyar egyetemi rendszerbe és senkitől se várják el a magyarországi érettségit. Szimplán egy azzal egyenértékű végzettséget kell felmutatnod. De a legtisztább az, ha felkeresed az adott egyetem tanulmányi osztályát, hogy milyen követelmények vannak egy romániai érettségivel rendelkező személlyel szemben.


[link]


"Ha esetleg román egyetemen tanulom ki a védőnői szakmát, akkor elég az, ha lefordítom a diplomámat magyarra és felvesznek magyar munkahelyre?"


Adott munkahelyen múlik, lehet simán felvesznek, lehet honosítani kell a diplomát. Az EU-n belül azért elég sokat mozognak az emberek, az országok jellemzően elfogadják egymás diplomáit.

febr. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!