Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Német egyetemre hogyan tudok...

Német egyetemre hogyan tudok jelentkezni? (Göttingen)

Figyelt kérdés
Jövőre fogok érettségizni utána tovább Németországban a Göttingen-i egyetemen szeretnék továbbtanulni. Ahogy olvastam kicsit bonyolult a rendszer, nem nagyon értem. Újságíró, riporter szeretnék lenni, akkor ahhoz mit kell tanulnom? Elég a germanisztika? Jelentkezni hogyan kell az egyetemre? Ha emelt erettsegit csinálok németből, akkor az elég? Olvastam hogy B2 szint a minimum, de nem fognak abba belekötni, hogy emeltet csináltam nyelvvizsga helyett?

ápr. 3. 23:01
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

Menj fel az egyetem oldalára, és nézd meg

Kint nem fog senkit érdekelni a Mo-i emelt érettségid...

Az ilyen helyekre pedig komoly nemzetközi nyelvvizsgákat fogadnak csak el. Az itteni emelt érettségi szintje ott egy alapfoknak felel meg kb.

De úgy látom alap dolgokkal nem vagy tisztában.

Az újságíró riporter szakmához pedig nincs szükség egyetemi képesítésre.

ápr. 4. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
De, bele fognak kötni. Németországi továbbtanuláshoz (ha nem angol nyelvű a képzés, márpedig a germanisztika gondolom nem az) szükséges nyelvvizsga. Általában a Goethe Intézetben letett nyelvvizsgát fogadják el, meg talán az ÖSD-t (az osztrák). Néhány egyetem tart saját nyelvvizsgát külön a felvételizőknek, ezt egyetemi nyelvvizsgának nevezik külföldön, itthon sajnos ez ismeretlen fogalom. Én azt tudom tanácsolni, hogy feltétlen nézz utána a weboldalon mindennek. Ha hirtelen minden érthetetlen, az megesik, de ha nagyon akarod, rágd végig magad ezen.
ápr. 4. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

Minek akarsz erre az egyetemre menni, ha 1) nem tudsz felsőfokon németül és nem rendelkezel nyelvvizsgával sem 2) a hivatalos tájékoztató értelmezése meghaladja a szellemi képességedet 3) azt sem tudod, hogy mit kell tanulnod ahhoz, hogy újságíró / riporter legyél.


Ilyen kompetenciákkal teljesen esélytelen.

ápr. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
B2 biztosan kevés ahhoz, hogy te újságíró legyél vagy riporter.Illetve nem is tudod értelmezni a felvétel alapkövetelményeit ( egyáltalán a megfelelő szak "eltalálása", a nyelvtudás mértéke, jelentkezés hogyanja), valószínűleg még a B2-től is messze vagy most.
ápr. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Utánna olvastam és azt írták, hogy aki nem német anyanyelvű az egyetem elkezdéséhez egy B2 nyelvvizsga kell, de befejezéséhez kell a C1.
ápr. 6. 21:57
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem mindegy minden B2. " Utánna" egy n. Én előbb megtanulnék magyarul helyesírni.
ápr. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
En meg elobb jo modort tanulnek a helyedben :)
ápr. 6. 23:43
 8/8 anonim ***** válasza:

Huha, nagyon beszóltál. Nincs rá szükségem, és egyébként is tudom az illemet:)

A helyedben hálás lennék amiért valaki segít abban, amit neked kéne tudnod magadtól.

ápr. 7. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!