Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen egy Holland Egyetemen...

Milyen egy Holland Egyetemen tanulni?

Figyelt kérdés
Sokkal gyakorlatiasabb mint egy Magyar egyetem?
ápr. 4. 07:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen nézz jól szét az adott egyetem, mint például az amszterdami és utrechti egyetemen, főleg a tárgyak között. Az már ad egy képet, amely alapján könnyebb dönteni.


Kinn sem feltétlenül jobb egy egyetem.

Pár éve egy lánybarátom Utrechtbe ment biotechnikus gyakorlatra és az érdekes kísérletek helyett, csupán Excelt kellett sorra kitöltenie... Mintha az unalmas munkát rá akarták volna hárítani.


Tehát mindenképpen nézz utána alaposan, akár YouTube-on is. Az ott tanuló diáktípusokat is meglátod ott.

ápr. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A BSc-t Mo-n végeztem MSc-t Hollandiában, PhD-t szintén más országban. Nekem semmi extra érzésem nem volt egy esetben sem hogy húú mennyivel másabb vagy jobb, nagyjából ugyanaz a színvonal csak más a környezet kb ennyi.
ápr. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
74%
A mestert csináltam Hollandiában egy főként humán szakon. Amiben picit más volt a magyar rendszerhez képest, hogy sokkal több részvételt vártak el a hallgatóktól az órákon. A profok sokszor csak az óra első felében tartottak előadást, az óra második részében inkább csak a beszélgetéseket moderálták. Óráról órára voltak beandók és kötelező olvasandó szakirodalom, de cserébe nem volt a félév végén ránk szakadva egy rakás vizsga, inkább csak egy nagyobb eszé volt a végső beadandó. Sokszor érződött a progresszív ideológia az órák és beszélgetések során, ami fura volt a szigorúan politikamentes magyar képzésem után. Egy idő után már forgattam a szemeimet, hogy milyen kreatív módon tudja valaki felhozni a dekolonizációt minden egyes héten a témától függetlenül. :D Ettől függetlenül összességében élveztem az óráimat és sokkal könnyebben teljesítettem jól, mint a magyar rendszerben, pedig nem voltak alacsonyabbak az elvárások. A kurzusbőségben azonban csalódtam, nem tudtam arra specializálódni, amire terveztem.
ápr. 10. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!