Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogy lehet honosítani egy...

Hogy lehet honosítani egy külföldi képzést, aminek Magyarországon nincs megfelelője?

Figyelt kérdés

Nagyon hálás lennék, ha valaki, akinek van tapasztalata a folyamatban, segíteni tudna ebben.

Arról van szó, hogy ez a képzés Magyarországon nem is létezik, de ennek ellenére világszerte elismert képzésről van szó. Cosmetic Science a neve, ami egy világszerte elismert, oklevelet adó képzés.

Az oktatás.hu azt írja, hogy csak olyan képzést lehet honosítani, ami Magyarországon is létezik vagy létezett. Legjobb tudomásom szerint, ilyen nincs és akik Magyarországon kozmetikai iparban dolgoznak, ők vagy vegyészek vagy vegyészmérnökök (mármint ami a legközelebb áll ehhez a képzéshez). Nem vagyok benne biztos, hogy egy magyar munkáltató komolyan venné az önéletrajzomat, mert esetleg nem ismeri a képzést vagy az intézményről sem hallott. Szóval mi a teendő?



ápr. 5. 23:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
Ezt a képzést nem is lehet komolyan venni. Nem vegyész, nem marketinges semmiből nem ad elégséges tudást. Viszont hosszú,drága és értéktelen. Nem kellene vele foglalkozni, mert itthon semmire sem lesz jó.
ápr. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Googliznom kellett, mert erről még nem hallottam. Nagyjából ránézésre ez az lehet egy vegyészmérnöknek, ami a gépészeknek a "műszaki menedzser".


Oktatási hivatalnál érdeklődj.

ápr. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#1 Kifejtenéd kérlek, hogy miért gondolod ezt?

#2 Tudom, hogy a Cosmetic Science nem annyira kémiás mint egy Vegyészmérnöki vagy egy Kémia szak, de végső soron megadja azt az elméleti és gyakorlati tudást, amit a kozmetikai termékek előállításához, gyártásához tudni kell. Én tudom, hogy ezen a területen szeretnék elhelyezkedni. Ha 18 évesen tudtam volna, akkor persze megyek Kémia szakra, de most 26 évesen hosszas gondolkodás után ez tűnik a legjobb opciónak. Arra már gondoltam, hogy ezután a képzés után elvégzek egy kémia alapszakot levelezőin.

Az Oktatási Hivatal vajon komolyan venné a kérdésemet úgy, hogy még papírom sincs arról, hogy elvégeztem a képzést?

ápr. 6. 17:09
 4/12 anonim ***** válasza:
Kérdező, leírnád, hogy milyen tipusú munkát vállalnál itthon?
ápr. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Komzetikumok előállításában szeretnék részt venni. (Tudom, hogy Magyarországon nincsenek nagy kozmetikai cégek, de néhány kisebb van.)
ápr. 6. 20:14
 6/12 anonim ***** válasza:
5. Minimum kémia alapszak de inkább vegyészmérnöki. Kizárt, hogy felvennének.
ápr. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Értem, de akkor azt tudod, hogy külföldön miért lehet ilyen képzéssel elhelyezkedni?
ápr. 6. 20:35
 8/12 anonim ***** válasza:
Ez a képzés nem ad diplomát, egy több modulből álló tanfolyam. Egy jól hangzó kamu.
ápr. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
nem minden országban azonosak a különféle munkák feltételei... magyarországon az élelmiszeripart meg a kozmetikai cikkeket nagyon komolyan veszik. (ami nem baj amúgy) másutt nem.
ápr. 6. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha anerikai, akkor nem igazán komolyan vehető magyar szempontból, mivel az amerikai szabályozás nagyon laza a magyarhoz képest; kisgyerekek árulhatnak kint limonádét, oszt ha véletlen hipót rak bele és valaki belehal, a szülőt bevarják a sittre. Itthon ezt megelőzik egy erős szabályozással.
ápr. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!