Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Azokhoz szól a kérdésem, akik...

Azokhoz szól a kérdésem, akik Koreába járnak egyetemre,egy oldal azt írta hogy csak úgy mehetsz oda egyetemre, ha egy évet otthon is jársz egyetemre erről nem tudom eldönteni, hogy igaz vagy hamis és a szünetekkel kapcsolatban vmit?

Figyelt kérdés
a fogalmazásért bocsi, de csak így engedte hogy megfogalmazzam

2023. nov. 1. 21:15
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, ez max arra van ha egyetemi programmal mennél ki egy évre.
2023. nov. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom ezt hol olvastad,de ha konkrétan egy koreai egyetemre iratkozol be nem kell előtte hogy máshol is tanulj már felsőoktatásban.

Egy távolabbi rokonom járt Koreában egyetemre, középsuli után kihagyott egy évet, mert az angolt fel kellett hoznia egy megadott szintre, utána jelentkezett és vették fel. Amúgy ez így egy vagyon (nem is magyar fizuból gazdálkodták ki...), pedig kapott vmilyen ösztöndíjat ami miatt a tandíj egy részét elengedték. Meghát ehhez jön a szállás, étkezés, utazás, időnként kikapcsolódás meg évente kétszer azért hazament Németországba.

Tanuló vízummal lehet kimenni, annál meg limitált hogy hány órát lehet dolgozni. Úgyhogy habár ehhez nem kell előtte máshol egyetemre járni szerintem ezt kevesen tudják így megengedni maguknak évekig.


Ha kérik hogy legyen egy elvégzett éved más egyetemen valószínűleg csak ösztöndíj program amivel 1-2 szemeszterre lehet kimenni, mint az Erasmus pl Európán belül. Itt szokott ez lenni hogy gólya még nem mehet.

2023. nov. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!