Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Van olyan egyetem/képzés...

Van olyan egyetem/képzés Ausztriában ,ahol színésznek lehez tanulni?

Figyelt kérdés
Legfőképpen Bécsben nézelődtem ,de több oldalt is felkerestem. Ezeknek az egyetemeknek nincs tandíjuk? Ausztriában ingyenes az egyetemi képzés,de színész képzésből nem találtam ingyeneset. Van ebben valakinek tapasztalata? Valaki tud ilyen egyetemről/képzésről? Vagy egy magyar diplomával/OKJ-val ki tudnék menni színházi színésznek? Felsőfokon beszélek németül,szóval nem csak úgy álmadozok.

máj. 26. 12:49
 1/1 anonim ***** válasza:

szerintem mind fizetős, van egyetem ami kap állami támogatást, de kb minimum 300 eur/félévvel számolni kell. a keresett képzés (okj) neve ausbildung, de az is fizetős lesz.

az a baj amúgy, felsőfokon beszélsz németül, csak fogalmad sincs, miről. barátnőm színész, őt százsok jelentkezőből vették fel a 14 fős osztályába, van aki berlinből került bécsbe miután minden német nyelvű egyetemre felvételizett. nem úgy van, hogy bekopogsz hogy te szerepeltél a tanévzárón, és akkor gyorsan fel is vesznek. azt meg csendben jegyzem meg, hogy tudsz németül, de nem úgy, mint az anyanyelviek, ha esetleg találsz is egy iskolát, ami a pénzedre utazik minőség helyett, melyik színház fog téged választani, ha van valaki más is, akinek mondjuk nem kell két hét külön nyelvoktatást beiktatni, hogy autentikusan hangozzon a salzburgi karakter, akit játszik...

máj. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!