Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Lehet nekem jelentkezni...

Lehet nekem jelentkezni külföldi egyetemre? Elérhető egy magyar lánynak a Harvard vagy a Yale?

Figyelt kérdés
És ha igen, mit kell tennem??
2009. jan. 9. 18:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Ha van sikeres TOEFL nyelvvizsgád, megfelelsz a felvételi vizsgán, és tudod fizetni a tandíjakat, akkor bármelyik egyetem nyitva áll előtted.
2009. jan. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
Ez foleg penzkerdes. Ha birod penzzel, siman elerheto.
2009. jan. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%

Lehet és elérhető.

De (!)...a TOEFL nyelvvizsgán nincs olyan, hogy sikeres vagy nem sikeres ill. elhasalsz vagy átmész. Ez így ebben a formában butaság. Pontrendszer van és minél több pontod van annál jobb. Minden egyetem maga dönti el hány ponttól állnak szóba veled, tehát ugyanannyi ponttal egyik helyről elhajtanak, máshol ok vagy. Találd ki melyik a jobb egyetem a fenti egyenletből.

Felvételi vizsga vagy van vagy nincs. Egyeteme válogatja.

Sok függ attól milyen szakra akarsz menni; van ahol csillagászati összegekbe kerül egy év és van ahol ösztöndíjat is kapsz, ott a tanulásért egy centet sem kell fizetned. Ezen kivül még van egy oldala a dolognak amiről senki sem írt, pedig lehet ez a legfontosabb is. Tekintve, hogy az Államokban akarsz tanulni egy egyszerű beutazási engedély - amit a követség ad újabban - semmit sem ér. Neked évente 7-9 hónapot kell folyamatosan ottlenned tehát kapsz tartózkodásit 4-5 évre, többszöri ki- és belépési lehetőséggel. Vagy nem kapsz...

Tenni csak a szokásosat kell: felveszed velük a kapcsolatot és tájékoztatót kérsz. Onnan kezdve sok szerencsét.


http://www.gyakorikerdesek.hu/utazas__eszak-amerika__119949-..

2009. jan. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hát, értem, köszönöm:)
2009. jan. 10. 18:44
 5/12 anonim ***** válasza:
63%

csak tájékoztatásul

Harvardon egy félév hat millió Ft

szóval hajrá

2009. jan. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%
Melyik szak? A filozófián vannak külfölni ösztöndíjasok is.
2009. jan. 13. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%

Szia! Lehetséges, én a múlt évben végeztem Harvardon.


Először is TOEFL vizsga valóban szinten minden külföldi egyetemre kell, viszont a Harvardnál ez pont opcionális. Elvileg annyira könnyűnek tekintik a TOEFL tesztet, hogy nem szempont a felvételinél, be sem kell küldeni. A Yale azért még kéri.


A következőket kell tenned, hogy felvegyenek:


A külföldi tanulmányok alapvetően két felvételi típusra oszthatóak: amerikai és európai mintát követő felvételire. Természetesen attól is függ a felvételi (vizsgatípus, költség) hogy milyen szinten szeretnél tanulni: Bachelor, Master, vagy posztgraduális (PhD, MBA sbt.).


Az amerikai felvételi 5 elemből áll: 1.) tanulmányi eredmények bemutatása 2.) Esszé 3.) 2-3 ajánlólevél 4.) Felvételi vizsga 5.) Opcionális interjú

a vizsga a szinttől függ: BA/BSc - SAT vagy ACT; MA/MSc - GMAT (gazdasági), vagy LSAT (jog), vagy MCAT (orvosi), vagy GRE (szinte minden egyéb). Mint írtam, a TOEFL mindenhova kelleni fog (kivéve a Harvardra :_)

Magán egyetem átlagos költsége Bachelor: 30-40e USD, Master 50-120e USD évente. Még külföldiként is jelentős (a költség 30-75%) megkapható ösztöndíjként különböző forrásokból


Jelentkezni jó egyetemekre érdemes, mert egy kiváló befektetésként fogható fel, európában is elismerik a diplomákat, itthoni elhelyezkedésnél azonban csak a jónevű Master egyetem jelent előnyt.


Az európai egyetemek (bolognai rendszerben) kevésbé moduláris felvételi rendszert követnek: beküldöd a tanulmániy eredményeidet, schoold riportot, egy önéletrajzot (TOEFL eredmény itt is kell) és kész. Néhol még kérnek ajánló- és/vagy motivációs levelelet. Ez alapján szubjektíven eldönti az egyetem,hogy behív-e interjúra, ahol eldől a végleges felvétel. Európai egyetemi tandíjak 3 csoportba sorolhatók: Fizetős (1000-3000 EUR félévente) Regisztrációs díjú (150-500 EUR félévente) illetve a régebbi magyar rendszerhez hasonlóan díjmentes (államilag támogatott)... ilyen pl. Luxemburg, Málta és még néhány ország.


Röviden ennyit. Utolsó kérdésedre a válasz: Harvard . Van egy külföldi továbbtanulást segítő szervezetünk, ha bármi további kérdés van, keress fel nyugodtan: www.engame.hu

2010. márc. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
kedves kérdező;jelentkeztél végül? és ha igen,milyen eredménnyel;felvettek?
2010. máj. 31. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%

Kedves előttem szóló!

Szeretném megkérdezni, hogy milyen tanulmányi eredménnyel jutottál be a Harvardra? Itthon azok a tárgyak fontosabbak, amikkel majd tovább szeretnénk menni... Ez a Harvardon és Yale-en is így van? Van fontos, hogy teljes mértékben kitűnő tanuló legyek? Miben jobb a Harvard, mint a Yale? Előre is köszi :)

2011. dec. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Hogy alakultak a dolgok?

Yale-re vagy Harvardra mentél egyetemre vagy esetleg egy másik oktatási intézménybe mentél? C:

2020. júl. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!