Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Külföldön a kisebbségek...

Külföldön a kisebbségek nyelvén létezik egyetem előtti oktatás?

Figyelt kérdés

Romániai magyar vagyok. Az egyik román hírtévében arról vitáztak, hogy nem kellene megengedni nekünk a magyar oktatást mert más országban sem tanulnak a kisebbségek anyanyelvükön.

Ez menyire igaz? Tudtok esetleg példákat mondani? Köszönöm.


2010. nov. 13. 20:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

ez baromság, én biztos példát tudok neked:

Spanyolországban a baszkok baszkul tanulhatnak az egyetemen is, a katalánok katalánul, sőt mi több, azzal találkozok, hogy nem is nagyon tudnak spanyolul, tehát igenis tanulhatnak a kisebbségi nyelven, ezt az alktományuk kimondja

2010. nov. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
2010. nov. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak azt elfelejtik, hogy más országokban nem él annyi magyar, mint Romániában.
2010. nov. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A műsorban Spanyolországot is említették, hogy ott csak spanyolul lehet tanulni. Elképesztő amiket le akarnak nyomni a torkunkon.
2010. nov. 13. 22:02
 5/10 anonim válasza:
Én vajdasági magyar vagyok, magyarul jártam óvodába, általános iskolába, most középben is az anyanyelvemen tanulok, csak annyi a különbség, hogy van szerb nyelv tantárgyam, mint nem anyanyelv. Tehát tanulhatnak máshol is a kisebbségek az anyanyelvükön.
2010. nov. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Előző vagyok. Vannak olyan egyetemek, amelyeken a vizsgák nagy részét leteheted magyarul.
2010. nov. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Elképesztő, hogy politikusok mennyire akarják manipulálni az embereket. Csak ilyen országban ne legyen kisebbségi az ember. És még valami. Kolozsváron járva olvastam az egyik iskolán, hogy az 1800-as években román iskolaként működött. Ezt persze nem említik.
2010. nov. 14. 19:52
 8/10 anonim ***** válasza:
Még, hogy nem tanulhatnak a kisebbségek a saját anyanyelvükön...ilyen marhaságot!!! Hogy megint csak Spanyolországot említsem, ott például pont az a baj, hogy Baszkföldön, Katalóniában, a gyerekeknek kötelező megtanulni baszkul, katalánul, és azon a nyelven tanulnia, még akkor is, ha spanyol, és nem a kisebbséghez zartozik...vagy például nálunk a kínaiaknak már van saját ovódájuk, iskolájuk, vannak szlovák, román, német nemzetiségi iskolák, és gondolom még Szlovákiában is lehet magyarul tanulni, akármennyire is utálnak minket még ott is...:-(
2010. nov. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez egy tervezett módosítás? Az egyetemekre is értik vagy "csak" a közoktatásra?
2010. dec. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Azért a legtöbb államban a kisebbségek tanulhatnak saját nyelven középszintig, az egyetemi előadásokra nem jellemző. Nem olcsó dolog, főleg nem némelyik szakon. Ha egy egyetemen van pár kisebbségi diák, elég aránytalan lenne, ha azért kellene fizetni egy külön képesített tanárt, akinek emiatt ugye nyelvpótlék meg minden járna, eszközöket, termet, mindent külön biztosítani.

Nem várható el, a kisebbség elvileg mégiscsak azért kisebbség, mert kevesebben vannak, szóval az oktatásban is kisebb lesz az arányuk.

Ha pedig valaki semmiképp nem tud megbarátkozni a dologgal, az elmehet más orságba, ahol az a hivatalos nyelv.

(azért pl egy lovári nyelvű oktatás vicces lenne... na nem mintha úgy látnám, hogy igény van rá pl, az egyéb kisebbség létszáma pedig elég kicsi az országban, az oktatás színvonala meg nem olyan, hogy ne érje meg nekik elmenni)

2011. jan. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!