Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Létezik, hogy egy főiskolából...

Létezik, hogy egy főiskolából egyszercsak egyetem legyen?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm, aki pár éve jelentkezett a Tessedik Sámuel Főiskolára (Szarvas), a levelező tagozatra vették fel.

Itt végzett el négy évet (nyoc szemesztert), most államvizsgázott, gratulálok neki. Csak meglepődtem, amikor mondta, hogy egyetemi diplomát kapott, mert tavaly átvette a főiskolát a Szent István Egyetem, és már ő is egyetemista lett, nem főiskolás, ráadásul ő nem is tudott róla, csak az államvizsga előtt derült ki. Számomra ez furcsa. Azt nem kétlem, hogy az egyetem átvette a főiskolát kezelésbe, de én azt kétlem, hogy ő egyetemi diplomát kapott és nem főiskolait.

Kérdeztem is, hogy esetleg nem a Szent István egyetem főiskolai karáról volna-e szó (mert van ilyen), de álítja, hogy nem.


Szerintetek?


2009. jún. 30. 14:26
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem lehet! Én is a SZIE-re járok emberi erőforrások szakra. Ez főiskolai diplomát ad. Az számít egyetemi diplomának, amire az ember 5 évet (10 szemesztert) járt. Én ugye 6 szemesztert járok (ez a régi rendszerben 8 volt), tehát főiskolainak számít a diploma. Csak az iskola neve lett egyetem. Szerintem csak fel akart vágni vele,h ő egyetemre járt és egyetemi diplomája van!
2009. jún. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem,nem jól tudja. Nincsenek főiskolák, alapképzés van, mesterképzés, stb. Csak egyetemi diploma van és annak vannak fokozatai. Főiskolai diploma alapból nincs mivel az alapképzéses diploma az főiskolai alatt van , a mesterképzéses meg már egyetemi szint a régi beosztást nézve.
2009. jún. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!