Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Van itt olyan aki már részt...

Van itt olyan aki már részt vett külföldön önkéntes munka programban?

Figyelt kérdés
Mennyire tudtad az adott nyelvet? Melyik országban voltál? Mik voltak a tapasztalataid?
2010. nov. 24. 16:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen,én Máltán voltam fél évet,de ha tehetném,nem mennék el újra.Annyi volt a jó benne,hogy megtanultam angolul,mert ott az angol is hivatalos nyelv.A rossz viszont sokkal több,pl.hogy nagyon szar helyet fogtam ki,a munkám napi rutin volt,semmi mást nem engedtek.Beszéltem a "mentorommal"erről,ő üvöltözött velem,hogy hogy képzelem,én kell hogy beilleszkedjek stb.Szóval szarra sem becsültek!A küldőszervezetemnek is írtam,hogy segítsenek,basztak rám(multikultúra a nevük).Arra van lehetőség,hogy helyet váltson az ember,csak én ezt nem tudtam akkor.Szóval vigyázz és ha a legrosszabb helyzetre van kész terved,akkor menj csak el.Én egy fogyatékosokkal "foglalkozó" szervezetnél voltam(Arka Respite Center).Na,remélem segítettem.
2010. dec. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi hogy válaszoltál! Sokat segítettél, én Németországba, Svájcba vagy Ausztriába szeretnék menni. De én mindenesetre megpróbálom és én ott is szeretnék maradni tanulni. Neked milyen szintű volt a nyelvtudásod? Alap szint elég hozzá? Előre is köszi a választ! Légyszi aki volt kint külföldön még ilyen programban az írjon.
2010. dec. 2. 18:31
 3/3 anonim ***** válasza:

Mindenképpen előnyös ha nagyon jól beszéled az adott ország nyelvét,és ismered az ott lévő szokásokat.Persze nem árt ha beszélsz angolul is!!Mert ha nemzetközi önkéntes munkára mész akkor számíts rá,hogy ha nem beszélsz angolul akkor az még hátráltat is a haladásodban!!

Amúgy ha szerencséd van,akkor kifogsz egy jó helyet ahol tényleg törődnek veled is és nem kell mindent magadnak rendezned.Sok sikert kívánok hozzá!!!

2010. dec. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!