Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ha gimiből a bécsi egyetemre...

Ha gimiből a bécsi egyetemre jelentkezek, akkor tandíjmentes lenne az?

Figyelt kérdés

Tehát nem magyar felsőoktatású intézményből, hanem egyszerre gimiből az Universität Wien-re.

Ezt támogatja a magyar állam?

(Vagyis ha nem ösztöndíjjal megyek ki, hanem csak simán oda akarok jelentkezni).


2010. dec. 26. 18:12
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
Hát a magyar állam biztos nem fogja támogatni, hogy más államban szerezz diplomát, hogy aztán nagy valószínűséggel sose gyere vissza, és nekik adózz, ne nekünk.
2010. dec. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Nem tudok ilyen támogatásról. A képzés tandíjmentes, de biztos lesznek más költségeid, és az élet is drágább ott.
2010. dec. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%
barátnőm oda jár, fizetős. a magyar államtól ne várj soha semmit:D
2010. dec. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon se kapsz ingyen lakást, ingyen kaját; csak tandíjmentességet, és talán valami kedvezményes kollégiumot.

Ösztöndíj van, de ez se érint mindenkit.


Tehát: a tandíjon kívül mindent te állsz, mintha Mo-n élnél.

2010. dec. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Én azt olvastam, hogy elvileg ingyenes (nemrég óta), és hogy szemeszterenként kell befizetni minden egyetemistának kb 15€-t.


A barátnőd erre az egyetemre jár? Mert vannak fizetősök, ha jól tudom pl. a Wabster (vagy Webster) egyetem.

2010. dec. 26. 18:39
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen, azt tudom, hogy az egyetemen kívűl mindent én állok. De ez szerintem egyértelmű :)
2010. dec. 26. 18:40
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Bocsesz, de ha ilyen nagyratörő céljaid vannak, akkor biztos okosabb vagy annál, hogy itt kérdezősködj. Emeld fel a telefont és kérdezz az Oktatási Hivataltól, vagy egyenesen hívd az egyetem tanulmányi osztályát etc...


Mindennek meg van a helye...a kérdésednek is= nem itt!

2011. jan. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nagyratörő célok? Igen. Én vinni akarom valamire. Sajnálom, ha neked nincsenek álmaid. Én merek kockáztatni, és tudom mit vállalok ezzel.



Jó lenne, ha felvennéd a szemüvegedet, és megnéznéd, hogy igenis ebben a kategóriában van a helye a kérdésnek. Nem kell sem flegmáskodni, sem pedig így válaszolni.

2011. jan. 13. 20:26
 9/9 anonim ***** válasza:

Egy Oxfordi és három Elte-s diploma a megvalósult álomhoz???


Kedves kislányka! Semmi rosszat nem gondoltam rólad az előző válaszban. Csak arra hívtam fel a figyelmed, hogy korrekt információt csak a hiteles helyről várhatsz el. Ha arra akarsz hagyatkozni, amit itt válaszolnak, akkor inkább bele se kezdj a nagy tanulmányaidba! Ennyit illene tudnod, ha annyira sokra akarod vinni az életben!

Hajrá!

2011. jan. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!