Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Marosvásárhelyi Orvosi és...

Marosvásárhelyi Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetem felvételi rendszere, menete, milyen maga az egyetem, szeretitek e?

Figyelt kérdés

Még csak most kezdtem el érdeklődni erről az egyetemről, így eléggé hiányosak az információim. Magyarországon élek, kb. 5-6 órányira Marosvásárhelytől. Nem élnek rokonaim kint, és nem beszélek románul. (Csak angolul, és németül.) Jó tanuló vagyok, és orvosira készülök. Ha a magyarországi egyetemek nem jönnének össze, megpróbálnám a marosvásárhelyit is. Tudom, hogy a román egészségügyi ellátás(már bocsánat) kész katasztrófa, de attól még az oktatás színvonala nem rosszabb. Ezért is jelentkeznék ide is.

Egy tesztes könyvből kell felkészülni, ha jól tudom. Ennek mi a pontos címe, ki a szerzője? Ebből állítanak össze egy 100 kérdéses tesztet. Maga a teszt különben milyen? Hány perc alatt kell teljesíteni? És tényleg én választhatom ki, hogy biológiából/kémiából/fizikából szeretnék e írni?

Kollégiumi férőhelyet csak az kaphat aki román állampolgár, vagy államilag támogatott képzésre jár? Az albérleti árak milyenek pl.: egy garzoné?

Az élelmiszer, ruha, szórakozás(pl.:mozi, étterem, stb.) árai kb. ugyanott vannak, mint a magyar árak, esetleg kicsit alacsonyabban?

A gyakorlatok (egyenlőre) román nyelven folynak, nagyon nehéz így boldogulni? Mások hogyan csinálják? Esetleg a közeljövőben nem lesz bevezetve teljesen magyar oktatás?

És tényleg kb 500.000Ft/2000Euró egy tanév?

Utolsó kérdés:

Esetleg a felvételi menetének főbb részeit tudja valaki? (jelentkezési határidő, jelentkezéshez szükséges papírok, felvételi menete, felvételi időszak)

Húha, jó sok kérdést tettem fel. Ha valaki bármelyikre tud válasszal szolgálni azt nagyon szépen megköszönném.


2011. szept. 11. 13:37
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Most jutott eszembe: és a vizsgák letehetőek magyarul is?
2011. szept. 11. 13:55
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
az igaz, hogy 2000euro. Korulbelul annyi, de lehet tobbis.
2011. szept. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 PetFen ***** válasza:
100%

Ha a Magyarországi egyetemek (fogorvosi ) nem jönne össze én is megszeretném próbálni a Marosvásárhelyit .

Információkat most kezdtem el én is gyűjteni...

Az való igaz,hogy egy tesztet kell kitölteni,válaszható ,hogy biológiából,fizikából,kémiából írod meg .

a könyv címét nem tudom még ,de csak az egyetem melletti kis boltban lehet hozzájutni,amelyben kb 1500kérdés van ,a,b,c,d válasz lehetőségek és természetesen a megoldó kulcs is benne van,és ezekből a kérdésekből állítják össze a tesztet .

a felvételi során a teszt 80%,az érettségi+bizonyítvány jegyeinek a 10-10% veszik figyelemben

a felvételi jelentkezés júliusban van ,és valamikor akkor van a teszt írás is.

én is úgy tudom ,hogy 2000euro ,de belehet jutni államilag támogatottra is.

(Esetleg ha gondolod és van msn címed küld el privát e-mail-ben és tudunk információt cserélni,ha közben tudok meg hasznos információkat.)

2011. szept. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia !. Én 18L vagyok, de én is oda készülök és Romániában élek. Van egy pdf dokumentumom az egyetemről magyar nyelven, ha gondolod elküldöm emailben. Elég tisztán levannak írva a dolgok .

Továbbá... A teszteskönyvet valóban az egyetemen lehet megvásárolni, a címe meg: Szerves Kémia Felvételi tesztgyűjtemény. Igen, te választhatod ki, hogy kémiából, fizikából vagy biológiából tesztelsz. Nekem kémia teszteskönyvem van, amelyben 4 féle teszt van. Na, hát így nem sok minden jut eszembe, végülis le van írva abban a dokumentumban minden. Az árak viszonylag alacsonyabbak, de nem sokkal.

Októberben voltam egyetemet látogatni, akkor mondták, hogy beszeretnék vezetni a magyar gyak.ot is. Nos a román gyak.kal még itt élőknek is eggyűlik a bajuk, de bele lehet rázodni. Egy tanév igen, 2000 euró.

Az utolsó kérdésedre meg ugyancsak azt tudom mondani, hogy az anyagban amit esetlegesen igényelsz, megtalálod.

2011. dec. 31. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
51%
Ja amúgy tanítás angol nyelven is folyik. 70 hely van és ez 5000 euró.
2011. dec. 31. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
73%
Megint én írok, most nézem.. a tandíj 8000 ron. ez nem tudom pontosan mennyi euró.
2011. dec. 31. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
100%
a 8000 ron ugy korul 1780 euro
2012. szept. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
100%
Gondolom már nem igazán nézitek ezt a fórumot de kellene nekem az a pdf.
2012. szept. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Liza345 válasza:
Én se tudom, hogy még valaki nézzi ezt de nekem is NAGY szükségem lenne arra PDF dokumentumra....cimem: onceuponatime277@gmail.com.....köszi előre is
2012. okt. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Liza345 válasza:
Ja és még az érdekelne engem, hogy aki nem tud románul...abszolút akkor gondolom az az angol szekcióra kell fel iratkozzon...de magyarul egyáltalán nincs oktatás?...
2012. okt. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!