Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Van-e lehetőség ösztöndíj...

Van-e lehetőség ösztöndíj szerzésere Harvardon nem amerikai állampolgárok részere?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 3. 19:34
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Az Oxford Brookes Uni nem egyenlo az Oxford University-vel!!! Az Oxford Brookes Uni foiskolabol lett egyetem 20 eve es semmi koze nincs az 1000 eves Oxfordhoz (mar a helyszinen kivul).
2011. ápr. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
Úgy látom, nagy terveid vannak. Sok sikert, én ismertem olyat, akinek sikerült abba a pár %-ba bekerülni. Nem reklámozta, hogyan sikerült.
2011. ápr. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Tényleg nem tartozik a témához, de úgyis sokan olvassák ezeket a kérdéseket később is: az Oxford Brookes-nek valóban semmi köze az Oxfordi Egyetemhez.


Az egyik válaszoló úgy tüntette fel, hogy a barátja oda jár, és az lenne az "álomegyetem" Oxford, de a valóságban az Oxford Brookes egy huszadrangú ex-politechnikum, ami történetesen Oxfordban található, ahol a "másik" egyetem a valóban álomegyetem Oxford. A kettőnek éppen úgy nincs semmi köze egymáshoz, mint ahogy Cambridge-ben található a szintén ex-politechnikum Anglia Ruskin Egyetem, ami talán belefér a legjobb 100 angol egyetem közé, de a Cambridge Egyetem meg benne van a vilag legjobb 5 egyetemében. Összehasonlithatatlan a kettő. Egy szó mint száz, mindkét városban, Oxfordban és Cambridge-ben is két-két egyetem van: az egyik mindkét esetben a közel ezer éves ősi, a világ ultraelitjébe tartozó egyetem, a másik meg két ex-politechnikum, amik 19 éve avanzsáltak egyetemmé.

2011. aug. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Na azért az Oxford brookes uni-t se kell lenézni, igaz hogy a ex-poly egyetemek nagyon gagyik és semmi presztízsük nincs, DE az Oxford Brookes messze a legjobb ex-polynak szémít, és az éves rangsorolásokban mindig benne van az első 50ben, előrébb mint sok nagyon régi russel group-os egyetem.. szóval nem világhírű, de középkategóriás egyetem, nem kullog a végén semmiképp sem..
2011. aug. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Ez igaz, valóban, az ex-politechnikumok közül kiemelkedik az Oxford Brookes, ami a maga kategóriájában nem is számit rossz intézménynek, és lényegesen jobb, mint Cambridge esetében az Anglia Ruskin. Ezzel együtt is, az Oxfordi Egyetemmel összevetve nagyjából olyan, mint egy csincsilla az elefánthoz képest, vagy inkább annyi se.


(Amúgy Anglián belül valóban alsó-középkategóriás egyetem, de világszinten sehol sincs, még ott se ahová a két legerősebb magyar egyetemet rangsorolják. Pedig azok is az 500-600-as ranglisták alsó felében találhatóak. Ettől még, a saját szinjén tényleg nem rossz egyetem az Oxford Brookes, én inkább arra reagáltam, hogy az egyik válaszoló úgy tüntette fel, mintha a Brookes lenne "Az" egyetem, és enyhe képzavarral mintha az Oxfordi Egyetemre utalt volna...)

2011. aug. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!