Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogyan tanuljak meg olyan...

Hogyan tanuljak meg olyan szinten egy idegen nyelvet, hogy külföldi egyetemre egyáltalán jelentkezni merjek?

Figyelt kérdés
Felsőfokúm van belőle, szóval azért az alap megvan, de a szaknyelvi tudásomat a tananyaghoz képest nagyon kevésnek érzem, és teljesen folyékonyan, akcentus nélkül sem tudok beszélni. Tulajdonképpen közel anyanyelvi szintet szeretnék elérni, enélkül szerintem nem felelnék meg a szóbeli felvételin. Legjobb lenne kimenni egy rokonhoz és ott elvégezni az utolsó évet, de nekem még kinti ismerősöm sincs. Iskolában sincsenek ösztöndíjlehetőségek. Szerintetek mit tegyek? Nagyon szeretnék megpályázni több egyetemet, de ilyen szinttel nem merem!
2011. ápr. 27. 16:25
 1/6 anonim válasza:
100%

Léteznek külföldi nyelvtanfolyamok és nyári egyetemek is!


De egyébként szerintem nyugodtan jelentkezz külföldi egyetemre, felsőfokúval már kell legyen annyi tudásod, hogy kényelmesen eligazodj kint, a szaknyelvet pedig úgyis az iskolában fogod tudni megtanulni!

2011. ápr. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Külföldi nyelvtanfolyamra olyan szívesen elmennék! Nézegettem már egy csomót, de a szüleim nem tudják megfizetni őket. :( Nyári egyetem alatt mit értesz?


Szóbelin kérdeznek tantárgyakból is. Ezért is kellene a szaknyelvi tudás.

2011. ápr. 27. 16:47
 3/6 anonim válasza:
100%

[link]


Itt tudsz utánanézni!

2011. ápr. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy akcentusod van nem jelent semmit. Én Finnországban tanulok és a felvételinél elég volt a felsőfok. Nem azt nézik, hogyan beszélsz hanem, hogy mit.
2011. ápr. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Utolsó: Mit tanulsz Finnországban? Én is oda szeretnék majd menni egyetemre, valószínűleg addigra lesz felsőfokúm, de nem tudom, hogy az mennyire lenne elég oda. Te tudtál alapszavakat abból a témából, amit tanulsz?
2011. ápr. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Finnül vagy angolul szeretnél tanulni? Én finnül tanulok. Sok képzés van angolul, igazából nem tudom ott mit várnak el, bár sok helyen van angol teszt (írásban) és csak utána felvételi. A főváros nagyon kemény, érdemes körülnézni vidéki egyetemeken (pl. Lappenranta, Tampera, Turku, Kuopio, Oulu, Jyväskylä, Joensuu stb.). A képzés mindenhol nagyon jó.

Én nem nagyon tudtam a szaknyelvet írásbelin csak az volt a lényeg, hogy megérted-e a szakszöveget (egy baktériumról volt egy cikk, ami grillezéskor bele kerülhet az ételbe, kb. a 80 % értettem meg, de tudtam válaszolni a kérdésekre, a másik meg a finn eü. rendszer volt, de az érthető volt, sima újságból kivett cikk volt). Persze ez biztos szakonként változik.

2011. ápr. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!