Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Meg lehet külföldi akcentus...

Meg lehet külföldi akcentus nélkül tanulni egy idegen nyelvet (angolt)?

Figyelt kérdés
Ha valaki erős felsőfokú szint körül van 20 éves kora körül, és anyanyelvi környezetbe kerül hosszú időre, sikerülhet? Ha igen, mennyi idő alatt?
2010. márc. 11. 05:50
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem a felspfotól függ, meg nem az ott töltött idötöl, hanem egyrészt az odafigyeléstöl meg a jó/finom hallástól. Aki nem hallja a kiejtésbeli különbségeket, annak semmi esélye sincs. De sokat segithet, ha a saját beszédét felveszi valaki és utána az illetö meghallgatja, mert úgy jobban észrevehetö a hibás kiejtés.


Ismerek olyan embereket, akik 30-40 évesen kerültek ki külföldre és akcentus nélkül beszélnek, meg olyanokat is, akik tizenévesen, és mégse megy tökéletesen.


De még azt is bele kell kalkulálni, hogy MELYIK az akcentusmentes kiejtés, mert mindenhol elég nagy különbségek vannak a tájszól´sok között, sokkal nagyobbak, mint MO-on.

2010. márc. 11. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
100%
felspfotól=felsöfoktól
2010. márc. 11. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
73%
nekem sikerult:)
2010. márc. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
100%
Előbb utóbb tuti egyhül az akcentus. Zsigmond Vilmos 27 évesen ment ki Amerikába zéró angollal, és ahhoz képest elég türhetően beszéli a nyelvet.
2010. márc. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
Tessék? Komolyan nem értem a kérdést.
2010. márc. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
100%
Emberfüggő. Szerintem a legtöbben felnőtt korban már nem tudnak akcentus nélkül elsajátítani egy nyelvet, mert ezek a dolgok gyerekkorban, a beszéd megtanulásakor alakulnak ki. Tudatosan lehet ugyan csiszolni, és vannak, akiknek sikerül is teljesen elhagyni az akcentust, de szerintem ők vannak kevesebben. Amúgy nekem angolok mondták, hogy nagyon bírják a magyarok akcentusát, szerintük aranyos :) Meg szintén tőlük tudom, hogy ha nagyon iparkodom, akkor néha alig lehet felfedezni, hogy nem az angol az anyanyelvem, de azért kicsit akkor is hallatszik. Csak nem az, hogy akcentusom van, hanem akkor az már inkább csak egy kicsit furcsa kiejtésnek hallatszik, tehát hogy más ritmusban beszélek mint ők, vagy hasonló dolgok.
2010. márc. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
45%

NEM, NEM, NEM, soha

Ez tudományosan bizonyított tény, hogy 5 éves kor felett nem lehet elsajátítani a kiejtést. Egy anyanyelvi beszélő mindig megfogja tudni mondani, hogy külföldi vagy. Maximum addig lehet eljutni, (de ezt sem 20 évesen), hogy azt higgyék mondjuk Amerikában hogy Ausztrál vagy. vagy fordítva.

Keveset tudunk a nyelvelsajátításról, de ezt egészen pontosan.

2010. márc. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
100%

09:44-el egyetértek.

Ha más ritmusban beszélsz, tűnhet úgy, hogy nem akcentus. Rólam sem mondták meg, hogy magyar vagyok, pedig én először németül tanultam, és csak aztán kezdtem el angolul 18-19 évesen. Az ütem a lényeg. Sokan a saját nyelvük tempójában beszélnek angolul, ezért hadarnak például egyes ázsiai országok lakói.

2010. márc. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
biztosan meg lehet. rólam Angliában azt hiszik, hogy amerikai vagyok, az amerikaiak meg azt, hogy Pennsylvania állambeli németek leszármazottja vagyok (vagyis Pennsylvania Dutch, ami ebben az esetben nem holland, hanem a Deutsch csökevényesedett el), én nem hallom egyáltalán, hogy a németek akcentusára hasonlítana az angolom, de elhiszem nekik, ha ők így hallják, mégis ők az anyanyelvi beszélők. németül viszont nincs akcentusom, ami néha rosszul jön, mert néha-néha belegabalyodok a mondanivalómba és akkor sajnos nem azt gondolják, hogy a külföldi keresi a szavakat, hanem hogy ez a német bedilizett. talán innen jön át az angolba is az akcentusom, mindenesetre ezek szerint nyilván nem "tökéletes", de ha nekem sikerül, szerintem másnak simán még jobban is. úgyhogy mint az elején írtam, biztos meg lehet tanulni. :)
2010. márc. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:
És te kedves utolsó meddig éltél ahhoz külföldön, hogy ennyire sikerüljön lecsiszolni az akcentust?
2010. márc. 11. 14:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!