Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen állami vagy nem túl...

Milyen állami vagy nem túl drága főiskolák, egyetemek vannak külföldön, és hol?

Figyelt kérdés
lehetőleg angol, olasz vagy végső esetben német nyelvterületen ( még nem beszélem ) és hogy kell oda felvételizni?
2011. máj. 1. 16:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Attól is függ hogy hogy tanulsz és milyen rendszerbe mégy, de többnyire EU-n belül mindenhova ugyanúgy lehet felvételizni. Szerintem annak egyébként nincs sok értelme hogyha mondjuk átlagos vagy nem épp kiemelkedő tanulmányi eredménnyel elmégy egy külföldi egyetemre, egy külföldön szerzett, névtelen egyetemről származó diplomával sem érsz többet mint egy hazaival. Az egyetemi éveknek meg már nem a nyelvtanulásról kell szólnia, a kinti élet megintcsak nagy kaland. Tehát igazából akkor éri meg ha külföldi top egyetemre pályázól, de ott gyakran fizetősek a szakok és a nagy egyetemvárosokban a megélhetés sem olcsó, nem biztos hogy lehet mindig igényelni kolis szállást, stb.
2011. máj. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
ha itthon nem vennének fel, arra az esetre gondoltam. már egyszer lecsúsztam róla, és ha még egyszer nem sikerül akkor feladom itthon :( túl nagy a nyomás itthon nagyon nehéz bekerülni államira, fizetősre meg nem mehetek. meg ezért a színvonalért megéri fizetni 300 000et félévenként? :O szüleim nem tudják kifizetni és félállásban ha megszakadok sem tudok ennyi pénzt összeszedni, közben tanulni és a dolgaimat végezni..hol vannak állami egyetemek, és pontosan mikor és hogyan kell jelentkezni?
2011. máj. 1. 17:56
 3/11 anonim ***** válasza:

"túl nagy a nyomás itthon nagyon nehéz bekerülni államira"

Külföldön még nehezebb, ebben biztos lehetsz. Ha egyáltalán magyar állampolgárként bárhova is felvesznek államira. Mert szerintem az kvázi lehetetlen, a költségtérítéses meg egészen biztosan drágább, mint itthon.

Nem is értem, miért gondolod, hogy külföldön annyira aranyélet van...


"meg ezért a színvonalért megéri fizetni 300 000et félévenként?"

Magyarországon is vannak színvonalas egyetemek. Ha Te nem olyanra akarsz menni, arról csak Te tehetsz, senki más. De 300 ezerért már nagyon jó mérnöki szakokon lehet tanulni, szóval nem értem, milyen problémád van a színvonallal.

Mellesleg továbbra sem értem, miért gondolod, hogy külföldön jobb színvonalat fogsz kapni olcsóbban.

2011. máj. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
a tapasztalatokból indulok ki. nem egy ismerősöm, barátom elvégzett itthon egyetemet, hát mondanom sem kell sehova nem jutott vele. kiment külföldre, rááldozott még egy kis időt,hogy tanuljon, most vezetői pozícióban vannak. itthon ez az elterjedt, a külföldi embereket,diplomát,iskolákat istenítjük, a hazait semmibe vesszük. gondolom az eszedbe se jutott,hogy mondjuk én nem mérnökire szeretnék menni ( mert ahoz tényleg jó s bme ) hanem mondjuk gazdasági szakra. de ezt sajnos én is így látom,hogy nincs nagy esély külföldiként bekerülni egy állami egyetemre, még ha a nyelvtudásom meg is van.. :S bár vannak sulik külföldieknek is nem?
2011. máj. 1. 20:05
 5/11 anonim ***** válasza:
Itt van egy lista a legjobb egyetemekről a világon ( [link] ), ha ezeken végzel akkor biztos van esélyed jó munkát találni, de kint az élet is drágább és hiába vagy külföldön állami képzésen ha a családodnak havi 60-70 ezer forintot kell fizetni utánad: utazás, kaja/pia, szállás. Majdnem ugyanott vagy mint egy magyar felsőfokú intézmény fizetős szakán és akkor arról még nem is beszéltünk hogy mondjuk egy külföldi egyetemre úgy kell menend hogy nem csak a nyelvet, de a szaknyelvet is ismered, tehát ott tanulni is nehezebb mint itthon: ezért írtam hogy tényleg csak akkor érdemes külföldre menni hogyha van rá pénzed (akár költségtérítésesre mégy akár nem) és ha tudsz is jól tanulni, megfelelő felvételi eredményeket tudsz produkálni.
2011. máj. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Havi 60-70 ezer? Az előzőt javítanám, egy átlagos diák, kuporogva pl. Németországban vagy Angliában olyan 300 ezerből él meg, Finnországban (ott is tanultam) még ez sem elég, egyszerűen pl. egy kis garzon 200ezernél kezdődik, és akkor össze teheted a kis kezed, hogy találtál annyiért, az étel sokkal drágább, közlekedés annyi városon belül, mintha Budapestről leruccannék Pécsre, nagyon drága. Én azt tapasztaltam őszintén szólva, hogy bár drága a tandíj, az igazi megpróbáltatás-kivéve persze ha orvosira mész, mert ott aztán tényleg dúsgazdagnak kell lenni, hogy fizesd- a mindennapi élet...Tehát ha te elmész egy nevenincs fősulira tudsz mellette dolgozni, lesz bevételed, bár ez is képlékeny, mert diákokat nem lehet csak max 4órában foglalkoztatni, viszont ha te tanulni mész ki, akkor muszáj, hogy pár milliós bankszámlával indulj, amit akár hosszú évek alatt kuporgatak meg a szüleid. Ez sajnos így van, és tudom soknak hangzik,de hidd el kint pl. 2-4 millió arra elég, hogy az első 1-3évben ne legyen túl nagy gondod. Ha van még kérdésed szívesen válaszolok.
2011. máj. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kérdező, bocsi az offért.

Utolsó válaszoló, úgy vettem le, hogy te jártas vagy a témában. Arról hallottál már, hogy állítólag a magyar diplomát sok helyen nem is fogadják el külföldön? Egyre több helyen olvasom. :S

És azt is mondták nekem, hogy hiába szerzek diplomát, külföldön valami egyszerű, kétkezű munkát kaphatok (pl eladó), mert egy olyan munkára amihez diploma kell nem engem vesznek fel, hanem az adott ország állampolgárait. Nagyon szeretnék majd kimenni külföldre a jobb megélhetésért, de jó tanuló vagyok, ezt nem sznobságból mondom, de nehezen viselné a büszkeségem ha mosogatnom kellene, még ha az itthoni fizetéshez képest jobban megfizetnék is.

2011. máj. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Én a 9.00-s vagyok, ha gondolod írj nekem privátot, mesélek szívesen bármit. Egyébként igen, sajnos vagy sem, csak mi gondoljuk azt, hogy mindenhol szívesen látnak, ez még az orvosoknál sincs feltétlen így, de mivel több országban éltem hosszabb ideig, elmondhatom, hogy mindenhol azt gondolják, hogy majd ők máshol érvényesülhetnek könnyedén, és mindenhol szívesen látják őket, mondjuk más kérdés, hogy általánosságban véve igazuk is van, egy német vagy egy brit diplomát szívesen fogadnak bárhol, ha orvosi akkor a franciát is, valamint szinte mindenki minimum felsőfok vagy afölött beszél angolul. Ezt nem az itteni felsőfokkal kell azonosítani, az nem feltétlen jelent aktív tudást. Ezek mind mind előnyök. És igen, szinte mindig állampolgárt részesítenek előnyben, utána jönnek azok, akik kevésbé "elmaradott" országból jönnek, mi sajnos nem tartozunk közéjük, majd kétkezi munkára szívesen vesznek fel románokat,magyarokat,ukránokat, szerbeket. Persze nem szeretnék általánosítani, pl. sok mérnök hiányzik a német munkaerőpiacról,nyilván fel is vesznek egy magyart, ha nagyon kell nekik, de csak akkor ha nincs rá egy német jelölt...Az esetek többségében a bevándorlók végzik azt a munkát, amit az ottaniak nem hajlandók elvállalni.
2011. máj. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy milyen országokban éltél és leírnád a tapasztalataidat, és ha nem vagyok tolakodó elárulod mi a foglalkozásod?
2011. máj. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Orvos vagyok és éltem Nagy-Britanniában, Németországban és Finnországban. Mivel a páromnak és sok kinti magyar ismerősnek teljesen más a foglalkozása, mint nekem, így sok mindenre volt rálátásom. Legtöbb kinti magyar ismerősöm fizikai munkát végzett, párom bár szellemit, de teljes időre őt is csak a hazájában (Finnországban) vették fel. A lényeget leírtam, ezen kívül írhatnék személyes tapasztalatokat, adhatnék tanácsokat, de ezek kissé személyesek, nem hiszem, hogy mindenkit érdekel, és nem feltétlenül kőbe vésett igazság, én/mi ezt tapasztalatuk...Ha valakit érdekel, szívesen segítek emailben, ír egy msn címet és néha fel tudok nézni, sajnos nincs sok időm, de ha van szívesen segítek bármiben. Hisz tudom nekem sem volt egyszerű elindulni.
2011. máj. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!