Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Elmagyarázza valaki miért nem...

Elmagyarázza valaki miért nem engedik a Jahova Tanúkat Reformátusokkal vagy katolikusokkal párkapcsolatban élni? 2 éve megismertem egy Jehova Tanú-t. Nagyon jó kapcsoltaunk lett volna máig is ha a szülei nem tiltották volna. Mitévők legyünk?

Figyelt kérdés
2009. márc. 15. 17:47
1 2
 1/13 anonim válasza:
28%
menekülj, amíg teheted
2009. márc. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
50%
Egyet értek az előttem szólóval, jobb, ha a jehovákat kerülöd, mint a bubópestist.
2009. márc. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
31%
Mit tegyetek? Nos szarjátok le ezt a sok vallási baromságot, mindegyik vallás tulajdonképpen csak egy beszűkített látókör amivel a vallás kitalálói saját hatalomra jutásukat segítik.
2009. márc. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
33%

az utolsónak üzenem hogy nem a vallás kitalálói akarnak hatalomra jutni a vallással. ez lehetetlen is,mert pl a keresztény vallás évszázadokig tiltott volt, mire egyszer csak felszínre került.

Az egyházak akik a vallást felhasználva hatalmat=pénzt szereznek.


A jehova tanui nem rossz emberek, igaz érdekes ahogy minden pontot a bibliábol be akarnak tartani, és mivel ök is emberek így nem sikerül nekik mindig, így még viccesebb, de talán beszélj a szüleivel.Kérdezd meg miért tíltják a kapcsolatotokat. Akármennyi idös is vagy ezt nyugodtan megteheted.

2009. márc. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
18%
Tiltott volt amíg a rómaiak fel nem ismerték a benne rejlő lehetőségeket, és ezzel megerősítették hatalmukat, a vallást pedig az találja ki aki megírja az első szent könyvet, jelen esetben a Bibliát, és ugye azt is emberek írták/szerkesztették...amiről te beszélsz az a hit.
2009. márc. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
21%
Ha szereted, maradj vele. De tudd, hogy amennyiben kómába esel, és csak a vérátömlesztés segítene rajtad, akkor nem fog beleegyezni. És semmi hasonlóba sem. Mert a jehovisták szerint a vérben van a lélek.
2009. márc. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
35%

Igaza van az utolsónak, én is hallottam egy esetről, hogy a saját gyerekének!!! egy szimpla vérátömlesztéssel meg lehetett volna menteni az életét, és nem engedélyezte, inkább hagyta meghalni.


Nem ülök állandóan a templomban, de hiszek Istenben, vallásos vagyok (református), de nem tudok olyanról, hogy a Biblia tiltaná a vérátömlesztést.


Ez a jehovizmus egy beteges, elvakult vallás, nem tudom miért, de aki csatlakozik hozzájuk agymosáson esik át, és teljesen megváltozik.


Nem tudom hány évesek vagytok, de szerintem a barátnőd megpróbálhatna beszélni a szüleivel, hogy tiszteletben tartja a vallásukat, a meggyőződésüket, de hagyják, hogy ő élje a saját életét, a saját belátása szerint.

2009. márc. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
a baratom jehova tanu. en reformatus vagyok:)
2009. márc. 16. 18:45
 9/13 A kérdező kommentje:
U.I. baratom 19 en 16
2009. márc. 16. 18:48
 10/13 anonim válasza:
50%

Szia!


Szerintem tisztázzátok le magatokban, mit szeretnétek a jövőben, ennek mik az akadályai, meg tudjátok-e oldani és hogyan. Erről lehet kis táblázatot vezetni, több alternatívát felvázolni stb. hogy amennyiben az egyik nem sikerül, marad a másik/harmadik. Tehát kicsit rendszerezzétek kapcsolatotok akadályait és oldjátok meg.


Én is reformátusnak vagyok keresztelve, de nem járok templomba stb. Véleményem szerint ha valaki Istennel a szívében él és Istennek tetsző életet él, ha igyekszik minél kevesebb bűnt véteni, a szívében megbánja a bűneit és hálás az életének boldog perceiért, akkor nem lehet baj!


Fiatalok vagytok még, de az nem jelenti azt, hogy nem lehettek egy életen át boldogok! Találjátok meg a vallásban a közös pontokat, éljetek aszerint, Jézus is szeretetre tanít! Szerintem a szeretet a legfontosabb!

2009. márc. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!