Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem bírom a gyakorlatot,...

Nem bírom a gyakorlatot, teljesen kikészít utálok bejárni, de ha otthagyom nagy az esély rá hogy össze költözök vele és ezt meg nem akarom?

Figyelt kérdés
Nos Bolti eladóit tanulok,most kezdtem gyakorlaton és hát....napi 8 óra kemény munka akad fizikai is mikor emelgetni kell az árúst stb....8 órát dolgozok ls ebből kb 10-15 perc amit ülök mire vége a műszaknak alig bírok haza jönni.Na már most utálom ezt csinálni és még van 2 évem ezzel együtt,és úgy érzem nincs ehhez erőm és igazság szerint szerintem azért mert nem szeretem csinálni.Ha ott hagyom a sulit,akkor előbb utóbb össze költöznék a párommal mert bejelentette hogy,majd ő eltart engem.Nem is ez a lényeg mert az úgy sem engedném,az a kérdés hogy mit csináljak??Gyűlölök bemenni és az ideg kiver mire letelik a 8 óra.10 osztályom van,Ügyész szeretnék lenne de ehhez kellene egy érettségi stb....Vélemény?
2011. szept. 15. 08:37
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:
3 napot voltam,de ma már nem mentem inkább megyek orvoshoz.....És kapok kemény 8 óráért 10 ezer forintot havonta.Áhhhh katasztrófa
2011. szept. 15. 08:38
 2/31 anonim válasza:
100%
Minek egy szakma, ha úgysem veszek hasznát? Válasz másik testhezállóbb szakmát, amit szeretsz is.
2011. szept. 15. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
De most hogy válasszak??Már nem hiszem hogy át vennénet máshova vagy nem tudom....Szépség ipar érdekelne azt szeretném csak ugye ahhoz hogy fodrász,körmös vagy épp kozmetikus legyek érettségi kell és nagyon nagyon sok pénz a tanfolyamra.Gyűlölöm ezt csinálni,áhhh:S
2011. szept. 15. 08:43
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

szerintem tudtad, h ez a szakma ilyen, gondolom jártál boltba már ezelőtt is, tudtad, h egy műszak 8 óra, és nem tököt vakarni mennek be a dolgozók, hanem cipekedni, kasszában állni, csemegepultban kiszolgálni.


kezdj el egy másik sulit, és le van tudva a gond.

2011. szept. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Mások örülnének hogy,tanulhatnak és szakmát kapnak én meg sírok hogy utálom ezt.
2011. szept. 15. 08:45
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Arra ne építs, hogy egy pasi eltart. Ha van elképzelésed, hogy mit szeretnél, akkor tegyél annak érdekében, tanulj akkor, érettségizz, stb. Most már tudod, hogy ez nem tetszik, ha megteheted, akkor tanulj, és lehetőleg olyan, ami érdekel.
2011. szept. 15. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

18 évesen kezdjek másik sulit?? kezdjem előről a 9.?

fel sem vesznek....voltam boltba de nem tudtam hogy,ez lesz,és én nem kasszázok és nem csemegézek hanem árút töltök és pakolok jövök megyek egész nap....:S

2011. szept. 15. 08:46
 8/31 anonim ***** válasza:
65%

Azt megsúgom, hogy ügyész nem leszel, de szakma és képesítés, végzettség, valamint később eltartó (kitartó) nélkül nagyon hamar olyan dolgokba keveredsz a megélhetésedért, amiért ügyész elé kerülsz majd.


A megszólításod pedig az lesz, hogy Vádlott, álljon fel!


Üdv a felnőttkorban. Egyébként örülj, hogy csak napi 8, és nem napi 14 egy tálka rizsért, vagy utána még másodállásban borítékragasztás, hogy a gyereknek cipőt tudj venni.


"Isten hozott nálam, öcsém, ez a való világ!"

2011. szept. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell elölről kezdeni.Ahogy olvasom megvan a 10 osztályod.Elmehetsz így ,,felnőttképzésben,, érettségizni.

Gyorstalpalló, ha így jobban ismered.

Az a baj, hogy nem jó a hozzáállásod. Nem lesz jó vége ennek...

2011. szept. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tetszik a suli, akkor minél előbb hagyd ott! Ha 10 osztályod megvan, akkor csak két év, és meglesz az érettségid, csináld meg azt, és utána csinálj egy másik szakmát. De azt már körültekintőbben válaszd ki, beszélj több emberrel, aki cisnálja!


Barátnőm is hasonlóképp volt, csak ő megcsinálta a szakmát, aztán 19 évesen visszaült az iskolapadba és leérettségizett. Most meg főiskolán van, levelezőn. Mellette dolgozik.

Ezzel nem azt mondom, hogy menj főisklára, de egy érettségi nem olyan nagy ügy. Megéri azt a két évet.


Válts minél előbb! Annál könnyebb lesz!

2011. szept. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!