Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Egyetemi továbbtanulás:...

Egyetemi továbbtanulás: Berlin, Párizs, Milánó?

Figyelt kérdés

hová a viszonylag legegyszerűbb kijutni?

én úgy hallottam, Berlin a legolcsóbb hely ezek közül, viszont a német nyelv ismeretének a legmagasabb fokúnak kell lennie. Párizs viszont nagyon drága, és Milánó is. de lehet rosszul tudom. tapasztalatok esetleg, vagy tanácsok?

előre is köszönöm.


2011. jún. 16. 13:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Mit akarsz tanulni?

A német egyetemekre nagyon könnyű kijutni, vannak külön programok erre. (Keresd bővebben Karrier Plusz 2011 kiadványa). Párizs nagyon drága , albérlet, kaja, szórakozás szempontjából, viszont sok külföldi tanul ott, igy nem fogsz kilógni a sorból. Ha nem orvosnak mész, vagy diplomatának, netán divattervezőnek vagyis nem speciális képzésre akkor ugyanolyan BA-MA rendszer van. Milánót nem tudom.

2011. jún. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Milánó és Párizs a legdrágább európai városok közé tartoznak, London mellett. Milánóban, ha nem mész koliba, csak egy szoba bérlése kerül havi 500 €-ba, ráadásul az olaszoknál úgy tudom, minden egyetemi képzésért fizetni kell.

Mindegy, hová mész, ha az adott ország nyelvén tanulsz a suliban, elég magas szinten kell beszélned a nyelvet. Kb. a felsőfok üti meg azt a szintet, hogy amikor már új fogalmakat, definíciókat hallasz, tudj következtetni és felfogásban versenyképes lenni az anyanyelviekkel a tanulás terén (de az még természetesen még mindig nem anyanyelvi szint). Úgy tudom, Berlinben vannak egyetemek, ahol ingyenes az oktatás, de nem tudom, pontosan, melyek azok, mert ott is kerületenként változik ez.Egyébként nagyon dícsérik, fővárosi státusza ellenére egy rendkívül élhető hely, sok a zöld terület. Ha nem vagy biztos még a nyelvtudásodban, vagy menj egy éves egyetemi előkészítőre kint, vagy itthonról menj ki egy évre/fél évre Erasmus programmal,közben tréningeld magad a nyelvre, utána MA képzéskor már stabilabb tudással felvételizhetsz.

2011. jún. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez viszonylag könnyen eldönthető kérdés lenne, ha leírnád, hogy milyen szakon tanulsz most, vagy szeretnél a jövőben tanulni. Párizsban vannak a franciák híres Grand École-jai, mérnöki területen a 3 város közül itt a legjobb. Bár a milánói műszaki egyetem sem rossz..
2011. jún. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
romanisztika vagy germanisztika érdekelne
2011. jún. 17. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!