Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Amerikai egyetemekre európai...

Amerikai egyetemekre európai diákok vehetnek fel diákhitelt úgy mint Angliában?

Figyelt kérdés
Angliában ugye úgy van hogy csak végzés után kell fizetni ha már dolgozunk...Amerikában ez hogy működik?Tanult már valaki itt amerikai egyetemen?Csak mert egyben lehetetlen hogy kifizessem,akkor Angliába jelentkezem,de ha van hitel akkor megyek Amerikába..és ha van akkor esetleg leírhatnátok hogy mik a visszafizetési feltételek..És valamilyen ösztöndíj létezik?Nem az earmus-ra gondolok hanem amivel rögtön középiskola után ki lehet menni..
2011. jún. 24. 16:18
 1/1 anonim ***** válasza:

Hello! Úgy tudom hogy ott is van olyasmi mint a diákhitel, de több részről is problémás, mert:


1. csak zöldkártyások, illetve állampolgárok vehetik fel

2. legtöbbször amennyit felvesznek nem fedezi a tanulmányukat.


Nem hiába kérnek a külföldi diákoktól banki kivonatot, igazolni kell, hogy rendelkezésre áll az összeg a tanulmányok alatti időre. Én is terveztem hogy ott tanulok, de egy évre tandíjjal, mindennel eggyütt igazolnom kellett volna cca. 60.000 USD-ot! Jelenleg én is Angliában tanulok. Itt egyszerűbb, mivel EU.

2011. jún. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!