Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Találtam egy cikket, hogy...

Találtam egy cikket, hogy nemzetközi érettségivel sokkal több lehetőségre tehet szert az ember. Én viszont már nem tanulok gimnáziumban, ahol ezt tanítják és letehetem. Szerintetek máshol is le lehet még tenni ezt?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok és ha sikerül most a corvinusra megyek igazgatásszervezőre, viszont erősen gondolkodom rajta hogy utána jelentkezzem az elte-ájk karra jogász szakra. Utána szeretnék kimenni az Amerikai Egyesült Államokba mondjuk a Yale-re vagy az Oxfordra. Viszont olvastam, hogy le kell tenni a Toefl-nyelvizsgát. Ez még rendben is van.És ha mondjuk mindig is erős hármas voltam angolból feltudnak készíteni annyira (mondjuk különóra) hogy felvegyenek és perfectül tudjam az angolt?
2011. júl. 18. 11:07
 1/3 anonim ***** válasza:

1. Nemzetközi érettségi, ha felsőoktatásba úgyis mész, felesleges.

2. Mind igazgatásszervező, mind jogász szakon magyar vonatkozást fogsz tanulni, semmire nem mész ezekkel az USA-ban.

3. TOEFL nagyon kemény, a hármas alapján nagyon messze van még a sikeres nyelvvizsga szintje. Nagyon sokat kell még rá gyúrni, de természetesen nem elképzelhetetlen.

2011. júl. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

LOOOOOOL

kicsi szívecském az Oxford Angliában van! ><

inkább maradj itthon, tedd le a corvinuson a diplomádat és menj a Mekibe dolgozni...

2011. júl. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

1, a nemzetközi érettségit (IB) Magyarországon csak a Karinthyban lehet letenni.

2, értelemszerűen kétszer nem csinálhatod végig a középiskolát

3, fölvettek egy magyar egyetemre, inkább csináld megazt jól, és tanulj nyelveket

4, Amerikában egy félév egy jobb egyetemen 3-6 milla között van

5, még ha esetleg nyernél is ösztöndíjat, a megélhetéshez is igen mélyen zsebbe kell nyúlni

6, nem fogsz ösztöndíjat nyerni , mert: a magyar egyetemmel lósz@rra se mész amerikában , az ösztöndíjhoz színötösnek kéne lenned, és angolból folyékonyan és tökéletesen beszélned. a TOEFL-en nagyon sokan elbuknak, annyira nehéz. a harvard-ra már nem is kérik a külföldiektől, annyira alap.

2011. júl. 23. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!