Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Angliában milyen az oktatási...

Angliában milyen az oktatási rendszer? Hány éves kortól kezdenek járni suliba és hogy hívják a szinteket az university-ig?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 12. 20:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia, sokat olvashatsz es pontos informaciokat az euvonal.hu-n ezen belul az oktatas reszen a kinti iskolarendszerrol.

Az altalanos iskolarol tudok neked irni par szot, kint elunk, es ebben erintettek vagyunk.

5-16 eves korig kotelezo az iskolaba jarni.

Nincsenek osztalyzatok, szoveges ertekelest kapnak a gyerekek. Feleles nincs, teszteket irnak, es a tantargyakbol %-ban ertekelik oket ev vegen (kozben is azert).

Rengeteg erdekes, szines, vidam dolgot tanulnak es a gyerekek nagyon szivesen jarnak az iskolaba.

Keves a hetkoznapi hazifeladat, szinte alig van, inkabb hetvegere adnak nekik csak hf-ot.

Az iskola teljesen ingyenes, ami azt jelenti, hogy minden konyvet, fuzetet, ceruzat, tollat, iskola taskat, gyurmat...stb. az iskolaban adnak.

Buktatni nem buktatnak meg senkit, hanem arra torekednek, hogy mindenkibol kihozzak a legjobbat!

Minden evben mas az osztalyfonok, igy pl. az altalanosban 6 osztalyt jarnak, 6 osztalyfonokuk van. A tanito neni mellett egy vagy ketto masik tanar is mindig a teremben van, aki segiti a tanito munkajat.

Teljesen mas a rendszer mint otthon, kicsi hasonlosag sincs.

A suliban van uszoda, egyszer egy heten van uszas a gyerekeknek, es 4. osztalyban hangszert is tanulnak a suliban.

A kozep es felso oktatasrol olvassal az euvonal.hu-n, remelem segitettem neked.

2009. ápr. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
mi is angliában élünk, primary schoolba, meg collegba járnak a gyerekek, és nekem is csupa szép és jó tapasztalatom van. egyetértek az előzővel. egyébként a college is ingyenes 19éves korig. ja és ha collgeba jársz kapsz heti 30fontot
2009. ápr. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Bár én inkább arra gondoltam hogy a szinteket hogy hivják, (lehet nem voltam elég egyértelmű)Tehát erre, hogy:

Primary school 5-12(?) evesig

12-x.. Secondary school és igy tovább.

Esetleg ezt még meg tudnátok irni?


A gyerkőceitek akkor community schoolba járnak ha ingyenes? Mert a privát iskolák egász húzós áron vannak. Megkérdezhetem hol járnak? London? Vagy vidék? Csak mert elégedettek vagytok és hát Londonba community schoolba igencsak sok az "alja" ha értitek mire gondolok és félek annyira nem biztonságos. Kiváncsi vagyok hol sikerült olyan sulit találnotok ami tényleg szuper! Nagyon köszi!

2009. ápr. 13. 09:59
 4/11 anonim ***** válasza:
70%
Szeretnetek kulfoldre koltozni, es a gyerekeket itt suliba jaratni?
2009. ápr. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
59%
holnap leírom neked hogy működik
2009. ápr. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

nursery-nem tudom mettől 4éves korig, ez olyan mint a bölcsi


primary-4től-10-11 éves korig, ez az általános iskola


secondary, high school- rögtön primary school után megy ide a gyerek és ide járhat 16 vagy 18 éves koráig, egyébként középiskola. ha 16 éves koráig jár ide akkor kap GCSE-t amivel elmehet 16 évesen dolgozni, vagy elkezdhet 11évesen valami diploma képzésre ami 16éves korára ad neki valamilyen szakmát.


College- 16 (nagyon ritkán 14)től akárhány éves korodig járhatsz ide, és gyakorlatilag bármilyen szakra. ha rendesen elvégezted a sulikat és egyetemre akarz járni akkor 16 évesen amikor elvégezted a secondaryt elméssz collegbe két évre A-levelt szerezni, ez az érettségi. amivel mehetsz később egyetemre.

ezek amiket leírtam mint ingyenesek 19 éves korig (nem 18 hanem 19). vannak fizetős iskolák is, de az az elit, és általában bentlakásos is.


University- el lehet intézni hogy ne kelljen fizetni érte de nem egyszerű, egébként ez az egyetem, mindenképpen kell fizetni 3000valahányszáz fontot évente, akármelyik iskolába mész, ezt az államnak fizeted, és ezen felül egyetemenként más plusz költségeket kell még fizetni. pl cambridge évi 15.000fontba került. az egyetemen kapsz egy diplomát, amit angolul egyébként nem diplománag hívnak. szóval kapsz egy BA (bachelor art-humán) bagy BSC(bachelor science-reál) certificatet, vagy degreet.



ezen felül vannak mindenféle képzések amiket collegban tudsz szerezni és elhelyezkedni vele különböző területeken pl. NVQ, NHC meg ilyenek.


remélem erre gondoltál, de ha nem nyugodtan írj, és akkor kiegészítem.

2009. ápr. 15. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a választ! Erre gondoltam.
2009. ápr. 15. 09:15
 8/11 anonim ***** válasza:
sajnos nem tudok hozzaszolni,ne haragudj. csak azert irtam hogy "elmentse" a kerdest mert ez engem is erdekel.
2012. jan. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%

1. variáció:

Óvoda: 2-4 év

Előkészítő: 4-6 év

Primary: 6-12 év

Secondary: 12-18 év

Egyetem: 5/6 év (mint nálunk)


2. variáció:

Óvoda: 2-4 év

Elementary: 4-10 év

Secondary: 10-14 év

College: 14-18 év

Egyetem: 5/6 év

2012. júl. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

egyetem 3 ev (bachelor degree)

es utana pedig kulonbozo posztgradualis kepzesek vannak, mellyeknek valtozo az idotartama

2012. júl. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!