Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ha külföldre költözöm, hogy...

Ha külföldre költözöm, hogy ott járjak egyetemre, kell fizetnem közben a magyar tb-t vagy bármi mást az államnak?

Figyelt kérdés
Kint lenne fizetős biztosításom.
2011. aug. 15. 11:14
 1/2 anonim válasza:
Ha EU-n belülre mész, akkor nem. Egy formanyomtatványon be kell jelentened, hogy egy másik országban van TB-d. Addig az itthoni biztosításod szünetelni fog. De ha itthon még nem dolgoztál, csak tanultál, akkor azt sem kell. Én ugyan dolgozni mentem ki régen, és nem jelentettem be, de mikor hazajöttem azt mondták hogy nem is volt bejelentési kötelezettségem, mivel nem dolgoztam előtte itthon, csak tanultam. Akkor még ugye az állam fizeti a TB-t. Remélem tudtam segíteni :)
2011. aug. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
nagyon is sokat, köszönöm!! :)
2011. aug. 19. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!