Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogyan tudok Amerikai egyeteme...

Hogyan tudok Amerikai egyetemen továbbtanulni úgy hogy nem vagyunk gazdagok (tovább lent)?

Figyelt kérdés
Valamiféle ösztöndíj érdekelne..és nem úgy gondoltam kimenni hogy fél évre magyar egyetemről stb..hanem , hogy érettségi után rögtön odamenjek..(amúgy a columbia vagy a ny university érdekel.hogy kb 1 félév-év mennyibe kerülne ha nincs ösztöndíj..de azért az lenne a lényeg.A B. tervem az hogy Angliába megyek egyetemre mert ott az uniós állampolgároknak nem olyan megfizethetetlen az egyetem és gondolom több lehetőség is van.De ha elvégzek egy jó angol egyetemet és mégis Amerikában akarok dolgozni akkor ott elfogadják?
2011. aug. 15. 12:42
 1/5 A kérdező kommentje:
De csórók sem vagyunk szóval azért valamennyi költséget tudunk állni.
2011. aug. 15. 12:42
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem így mindenképpen nagyon költséges lesz ha rögtön oda szeretnél menni tanulni, Mo-n sem olcsó az egyetemi élet akkor ehhez képest USA és Anglia... A legegyszerűbb ha írsz a szóba jöhető egyetemek tanulmányi felelősének vagy a külföldi diákokkal is biztos van valaki aki foglalkozik és megérdeklődöd, hogy megy ez pontosan és a költségeket.
2011. aug. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
92%

Nem akarlak elkeseríteni, de ha nem vagytok gazdagok, szinte elfelejtheted. Már maga a TOEFL vizsga drága, ami alapfeltétele a JELENTKEZÉSNEK. A félévek, egyetemről függően olyan 1000-3500$ között vannak + lakhatás, mindennapi költségek. Ösztöndíjat először az amcsik kapnak, a külföldiek csak utána, ezért ebben szerintem annyira ne bízz. Sajnos nem a levegőbe beszélek, a párom most kezdi kint az egyetemet, ő amerikai, de még így is bele fog dögleni a munkába, hogy valahogy állni tudja a képzését. Ja egyébként tengerészként szolgált, így még kedvezményt is fog kapni, ennek ellenére IS brutál-halál sajnos. És mégcsak nem is ilyen "puccos" egyetemre megy, mint amilyenre Te szeretnél.


Félre ne érts, nem kárörvendek, vagy ilyesmi!! Csak sajnos ez a helyzet. Én is szeretnék kimenni másoddiplomázni, de egyelőre úgy döntöttünk csinálja meg a barátom, neki egyszerűbb, aztán jövök én ha lesz rá keret. :( Ha van még egy kis időd érettségiig, akkor szerintem kezdj spórolni.

2011. aug. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
70%

Hát ha még sok éved van, és zseni csodagyerek vagy, kutass és találj fel valami olyan dolgot, ami alapjaiban megrengetheti a világot. Akkor nyitva áll előtted az összes borostyánligás és nagyszerű iskola. Egyéb esetben félévente több millió forintnyi dollárral számolj, plusz lakhatás, kaja, élet, néha utazás. De a honlapokon megtalálod egész pontosan, gondolom ekkora tervekkel ilyen egyszerű feladat nem okozhat gondot...? :D

Angliában valóban olcsóbb, de nem sok olyan szak van, amit megérné ott. Árak szintén a honlapon. Amúgy meg nem mindegy, mit akarsz tanulni, nagyon sok szakon a magyar egyetemek is pont olyan jók. Na meg hiába végzed az USÁ-ban az egyetemet, munkavállalásnál hátrányban leszel, na meg ha esetleg suli végeztével nem kapsz zöldkártyát, akkor fújhatod az egészet.

USA meg amúgy is önfizetős rendszerben van, csak a nagyon kiemelkedő tehetségek kapnak ösztöndíjat, illetve a hátrányos helyzetűek némi kedvezményt. A külföldiek kb. semmit. És még féléves programok se nagyon vannak, legesélyesebb és ismertebb ugye az Erasmus, de az csak Európán belül van.

2011. aug. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
94%
1000-3500$/ felev? Biztosan igaza van annak, aki ezt irta, ha egy idokapun keresztul kommentel, 30-40 evvel ezelottrol. A helyes kiejtese ennek 10.000-19.000$ felev.
2011. aug. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!