Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Voltál már cserediák? Bővebben...

Voltál már cserediák? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Szeretném ha írnátok tapasztalatokat,a csereévvel kapcsolatban.Leginkább olyanok írjanak akik Kínában, vagy Ausztráliában voltak kint.
2011. aug. 19. 14:36
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia! :)


Én Argentínában voltam az YFU-val. Te mikor mész? :) Kérdezz bátran!

2011. aug. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Én igazából csak akarok menni,mert még csak 13 vagyok,de nagyon sok kérdésem lenne.

Mik voltak a tapasztalataid?Jól megtanultad a nyelvet?

A fogadó család rendes volt?

Nehéz volt úgy iskolába tanulni hogy nem tudtad a nyelvet?

Egyébként én is a YFU-val,vagy az intoval akarok menni.

Előre is köszi.

2011. aug. 19. 15:28
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Jól megtanultam mert arrafelé nagyon kevesen beszélnek angolul, így kénytelen voltam használni a spanyolt (amit előtte nem is beszéltem!!), szal nem olyan mint Nyugat-Európa, hogy mindenki beszél angolul.


Volt augusztusban egy kéthetes intenzív nyelvi felkészítő tábor, tényleg nagyon intenzív volt, szerintem két hét alatt egy jó alapfokú tudást felszedtem. Így már azért tudtam valamennyire kommunikálni, de nagyon sokat fejlődtem, mikor hazajöttem, egyből letettem a felsőfokú nyelvvizsgát.


A suli jó volt mert csodabogár voltam az európaiságommal, mindenki szeretett és nagyon élvezték hogy segíthetnek bénaságomnak. :D Volt, hogy osztálytársak jöttek át délután és korrepetáltak. Hát az elején kitanultam a belem (pedig egyáltalán nem olyan széleskörű a tanterv, mint nálunk) :S, de aztán belejöttem.


Hát a fogadó család nem volt a szívem csücske de ki lehetett bírni egy évet náluk. :D Voltak rosszabbak is, ahogy láttam a többi YFU-son keresztül.

2011. aug. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi.Tehát akkor általában a fogadócsaládok nem olyan jók mint amilyennek írják őket?
2011. aug. 19. 16:28
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Hát jónak jók (persze nem mind egyforma), de azért azzal számolni kell hogy egy bemutatkozó portfólióban mindenki a legszimpatikusabb arcát mutatja, és még úgy az első 2-3 hétben. Aztán már nem lesz olyan extra, hogy ott vagy, és különben sem lehet 1 évig megjátszani magunkat. És akkor rájön az ember, hogy van pár rossz tulajdonságuk. :D


De nem olyan szörnyű (persze olyan is van, két barátom is családot váltott idő közben), csak nem is úgy kell elképzelni, hogy majd ott 1 éven keresztül jópofiznak veled meg körbeugrálnak. Nem, ez csak a legelején lesz jellemző. Utána jön a kőkemény valóság :D

2011. aug. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%
Ajj de irigylem azokat akiknek csak erre van több mint egy millkájuk ://////////////////////////////
2011. aug. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
42%
Ja és kedves kérdező először próbálj meg bekerülni egy MAGYAR középiskolába, mert attól hogy kimész külföldre, egy év után vissza kell jönnöd... úgyhogy először ezen törd a fejed ne Kínán meg Ausztrálián:)
2011. aug. 23. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló szerintem meg neked tovább is káne látnod az orrodnál.
2011. aug. 23. 11:58
 9/10 anonim ***** válasza:
12%
Miért is?:D
2011. aug. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
12%
Ha jobban belegondolsz belátod hogy igazam van (Y)
2011. aug. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!