Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Külföldi egyetem (párizs,...

Külföldi egyetem (párizs, london, amszterdam) mennyire elérhetõek egy magyar lány számára?

Figyelt kérdés
ösztöndíj vagy más lehetõségek??
2011. aug. 19. 21:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Általában a magyar egyetemek az erasmus-program során meghirdetnek külföldi ösztöndíjakat, amikre pályázni lehet, legalább is én így tudom. Többet viszont nem árulok el, mert én még csak most megyek egyetemre, ennél többet én sem tudok :)
2011. aug. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

1-2 félévre bármelyik egyetem elérhető lehet különféle ösztöndíjprogramokkal, pl. Erasmus, ahogy az első hozzászóló is írta.


Teljes képzést külföldön csinálni pedig kizárólag a pénz függvénye szerintem. Így egy átlagos magyar számára nem elérhetőek.


Esetleg megcsinálni a Bsc részét itthon, és csak az Msc-t külföldön, erre már nagyobb eséllyel lehet ösztöndíjakat is találni szerintem..


De személyes tapasztalataim nincsenek egyik változatról sem.

2011. aug. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha jók az eredményeid és van pénzed akkor simán, annyira azért nem drágák ezek a külföldi egyetemek, mint pl egy Yale. De szerintem van ahol ilyen különböző vizsgákat kell tenned előtte, pl ahol más az oktatási rendszer.
2011. aug. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha van pénzed, akkor jelentkezhetsz ugyanúgy mint bárki más és mehetsz oda egyetemre. Angliában évente 9000 font az egyetem. A másik két helyről nem tudok, de egyik országban sem ingyenes a felsőoktatás tehát magas összegek vannak + lakhatási költség. Ha nincs pénzed nem tudsz kimenni egyikre sem.


Erasmus programmal kimehetsz ezekbe az országokba 1-2 félévre, feltéve, hogy az egyetemnek ahova jársz van erasmus megállapodása párizsi/londoni/amszterdami egyetemmel. Ilyenkor nem kell a tandíjat fizetned ott, viszont a lakhatási költséget igen, hacsak nem adnak valami lakhatási támogatást, ami ritka. De ha itthon tudod fizetni a koleszt/albérletet akkor ott is, meg úgysem egyedül mennél ki hanem más Erasmusosokkal, tehát a szállás szerintem ilyen esetben megoldható.


Angliában csak 1 éves az Msc képzés, ezért ha itthon megvan a diplomád, akkor oda kimehetsz Msc-re, nagy megtakarítás az hogy csak 1 éves... így kevesebb a tandíj, vehetsz fel rá pénzt amit majd utána visszafizetsz. Attól függően, hogy minek tanulsz, lehet hogy könnyeb vissza tudod fizetni, lehet, hogy hosszú évekbe telik.

2011. aug. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
És amúgy Angliában a bsc diplomát is csinálhatod úgy, hogy csak akkor fizeted ki a tandíjat amikor már megvan a diplomád és dolgozol, bár sztem 27 ezer font adósság nem valami jó dolog :D
2011. aug. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
47%

Tudnam miert van mindenki ugy el az Erasmussal, az csak athallgatas, nem tobb, lehet jol nez ki az eletrajzban, de sok koze egy teljes kepzeshez, diplomahoz nincs.


Valaki irta, hogy elerhetetlenek magyaroroszagi diakok szamara a kulfoldi egyetemek...a 98%-ek szamara biztosan, ilyen mentalitassal meg 100%, de azert minden evben vannak joparan, akik kimennek, es meg az abcsolut csucs egyetemekre is kijut evente kb. feltucatnyi ember. Nem sok, de a semminel tobb.

2011. aug. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

[link]

www.ukcisa.uk

Az ösztöndij pályzatok nemsokara mégjelenek, adig tanulmanyozad ezeket az oldalakat.

2011. aug. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Erettsegi with a minimum grade of 5 in all subjects plus Matriculation examination (Matura) with a minimum of 2 subjects at advanced level, all subjects with minimum grades of 4 or 5 / 50 or 60%.


Nah a matura az nem az erettsegi?

Akk most akarnak 2 emelet meg minden masbol 5-ost?


UK A Levels with grades from BBB to AAA;

Mi a franc az az A leel? Ez az evvegi jegy vagy erettsegi jegy? Mert nekem egy brit no ezt magyarazta anno.

2011. okt. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!