Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen műszaki egyetemek...

Milyen műszaki egyetemek vannak Németországban (Baden-Würtemberg)?

Figyelt kérdés
Még gimnáziumba járok, de nagy álmom, hogy az egyetemet Németországban végezzem el. Műszaki menedzser szeretnék lenni, vagy esetleg valami hasonló műszaki képzettségű. Nem feltétlenül mérnök. Melyik német egyetemen van ilyen szak? Főleg Baden-Würtemberg tartományban. Heidelberg, Freiburg, Tübingen? A www.daad. Info.hu-n sok információt találtam, hogy mi kell a külföldi tanuláshoz. Nem 1 vagy 2 szemesztert szeretnék Németországban végezni, hanem az összes tanulmányomat. Érettségi és a legmagasabb szintű német nyelvvizsga tudom, hogy alapfeltétel, de akkor magyar egyetemre való sikeres felvétel nem szükséges, igaz? Ha esetleg valaki már Németországban tanul, vagy ott szerezte diplomáját úgy, hogy Magyarországról ment ki érettségi után, kérem, írja le tapasztalatait, minden kis info nagy segítség! Köszönöm.Danke schön
2011. aug. 24. 12:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Én nem tanultam ugyan Németországban, de infókat már gyűjtöttem én is ezekről.

Nem, a magyar egyetemre való felvételi nem feltétel.

ha megvan az előírt nyelvvizsga és az érettségi hivatalos fordítása, akkor még jóval egyszerűbb is lesz a felvételi, mint MAgyarországon.

Meg kell nézned, hogy a szak, amit választottál, az NC szak-e, vagy sem (Numerus clausus)

ha nem az, akkor nyert ügyed van, mert akkor gyakorlatilag bárkit felvesznek.


A DAAD honlapján ösztöndíjak vannak főleg, olyan ösztöndíjat úgysem fogsz találni, ami egy komplett egyetemi képzést finanszíroz. Nézegesd inkább az egyetemek honlapjait, ott lesz egy-egy menüpont a külföldi jelentkezők számára.


Ennyit tudtam írni, aki ott tanul vagy tanult, az nyilván más jellegű kérdéseidre is választ tud majd adni.

2011. aug. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) Megnyugtatott, hogy nem kell a magyar hercehurca :D
2011. aug. 25. 06:25
 3/5 anonim ***** válasza:
2011. aug. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Na és sikerült összeszedni valamit a Baden Württembergi felvételikről?

Kell a két emelt érettségi, vagy külön kell írni felvételit?

2012. jan. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kell két emelt érettségi

kell

2018. aug. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!