Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ingyenes oktatás Bécsben?

Ingyenes oktatás Bécsben?

Figyelt kérdés
Hallottam egyik ismerősömtől hogy vannak ingyenes egyetemek Bécsben. Ez mindenkinek ingyenes, vagy csak bizonyos embereknek? gondolok itt ösztöndíjra..
2011. szept. 9. 15:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ingyenes az egyetem Bécsben, mindössze egy B2 ÖSD nyelvvizsga szükségeltetik hozzá.

Ami tény, hogy az 1. évben nagyon sok embert kiszórnak, de utána már könnyebb egy kicsivel.

Ha jól tudom, csak az angol nyelvű szakokon és a művészetin (+ Technische Hoschschule-n) van felvételi.

A magyar diákok közül 80% kiesik fél, max. egy év után, persze az emberanyag is nagyon gyenge.

Ösztöndíjra mit gondolsz? Vannak ott is természetesen, ha jól tanulsz.

2011. szept. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
csak ÖSD nyelvvizsga jo? csakmer most vagyok ott hogy kiválasszam hogy hol fogom csinálni :D
2011. szept. 12. 21:15
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

C1 sem ér ott sokat.. Nekem B2-m volt, mikor Magyarországon egy német nyelvű közgázra mentem és még így is megszenvedtem az anyaggal. A WU pedig más kategória.

Szóval C1 alatt ne is próbálkozz, felesleges pénzkidobás.

2011. szept. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Bocs az offért, de kell az ÖSD, vagy ajánlott? Nekem DSD-m van, elvileg az is jó, nem? Mármint Ausztriába.
2011. okt. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Menj rá a WU honlapjára és ott találsz leírást.
2012. jan. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2012. jan. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!