Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogyan jussak ki Amerikába a...

Hogyan jussak ki Amerikába a Stanford egyetemre? Kérdések még alul.

Figyelt kérdés

(Kérlek válaszolj, akármit tudsz erről a dologról!)

Szóval 16 éves srác vagyok. Szeretnék Amerikában a Stanford (San Francisco, California, USA) egyetemen tanulni. Lehet, hogy most sokan hülyének néztek emiatt, mert úgy sem sikerülhet stb. de nekem ez nagyon nagy célom már nagyon régóta... Igazából nem is tudom hogyan kezdődött, de kb 1 éve már naponta arra gondolok, hogy milyen jó lesz majd a Stanfordon tanulni. Orvos szeretnék egyébként lenni. Nem mondhatnám azt, hogy szegények vagyunk, többet keresnek a szüleim mint az átlag, de gazdagok nem vagyunk. Tehát a Stanfordon az orvosi kar érdekelne (medicine). Az angol tudásom elég jó. Nemsokára megyek felsőfokúra, ECL-re. AZ jó, vagy tegyek le inkább mást? (hallottam a TOEFL-ről is, hogy külföldre az kellene, ez hogy van?) Bár az orvosi angolt akkor is tanulnom kéne, bár nem tudom, hogy hogy... Életcélom az, hogy Amerikában tanuljak, éljek, állampolgár legyek, feleség, gyerekek, és ott haljak meg. De sajnos nem oda születtem... Egyébként előnyben lennék? Nem tudom, hogy ez csak tévhit-e, hogy az amerikaiak buták. Tehát ha most én innen kimennék előnyben lennék? Valaki világosítson fel, köszönöm. Ha még eszembe jut valami, a válaszokhoz beírom. Köszönöm hogy szánsz rám az idődből :)


2009. ápr. 24. 15:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ösztöndíjjal ki tudsz jutni,mert nagyon-nagyon sok pénz

21/L

2009. ápr. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg pénz is kell hozzá, ha a szüleid nem milliárdosak, akkor sajna csak a sóvárgás marad!
2009. ápr. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Aki a Stanfordon orvosnak tanul, az akkor sem buta, ha amerikai. Nem lennel tehat elonyben.


Nyelvvizsgabol tenyleg TOEFL kell, a legtobb kulfoldi egyetem csak ezt ismeri el. Reszletek:


[link]


Egyebkent egy tanev 33000 dollarnal kezdodik. Nem eliras, harmincharomezer.


Mas akadalya nincs, hogy kimenj. Csinalsz egy TOEFL-t, kiperkalsz 33 ezret, es kesz. Teljes kepzeses osztondijat nem igazan osztogatnak itt, vagy ha igen, inkabb az amerikaiaknak.


Bovebb info az alabbi szamok egyiken (link):


[link]



Ha ezt birjatok penzzel, az nagyon jo. Ha nem, akkor se csuggedj, a magyar orvosi egyetemek nagyon jok (foleg SOTE es DE), jo nemzetkozi kapcsolathaloval, ugyhogy ha elvegzed, nagyon konnyen kijuthatsz az USA-ba dolgozni.

2009. ápr. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Ez a 33000 dollár tényleg durva... :S na mindegy. Ha az ösztöndíj is tabu, akkor meg marad a szegedi orvosi... :S

További válaszok természetesen jöhetnek! Aki Amerikában él az meg ne habozzon az írással!

2009. ápr. 24. 21:08
 5/17 anonim ***** válasza:
70%

Szia!


Nekem a testvérem tanul egy neves amerikai egyetemen, ha gondolod írj egy emailt egy msn címmel és segítek.

2010. júl. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
95%

Szia!

szerintem nem durva ez az összeg.Ha belegondolsz itthon is simán kifizetsz annyit...Én azért nem adnám fel a helyedben,viszont azt 100x meggondolnám,hogy orvos akarnék-e lenni...(van tapasztalatom az eü-ben,és nem sok jó...)szóval,ha adhatok 1-2 tippet,akkor ezek a következők:

1.vagy ne menj azonnal egyetemre,hanem menj el érettségivel dolgozni vagy 2évet és gyűjts egy kis "zsebpénzt"

2.tanulj itthon valami szakmát/szerezz egy bsc jól fizető(pl mérnök)diplomát,amivel külföldön(ha nem is az USAban)de 1-2 megszedheted magad

Szóval ezeken kívül nem nagyon látom esélyét,ha nincs alaptőkéd,mert gondold végig.Ott élni kell,enni kell,fuizetni kell az egyetemet,haza is kell jönni néha,stb-ezeket nem fogod tudni finanszírozni egy ottani kis diákmelóból.De ha okosan megalapozod,szerintem van esélyed.Viszont arra készülj fel,hogyha orvos leszel,az min.10éves tanulás és addig nuku fizetés.A Stanford ok,de az orvosi...hát nem tudom,csak akkor,ha ez életed álma,más különben nem fog menni...nem elég az "érdekel"...

Vagy még egy tipp:

menj kutatóorvosnak,tanulj itthon 6évet aztán menj ki a phd-re cserediáknak a Stanfordra...szerintem ez lenne a legjobb.

2010. szept. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Ja,és szerintem a Szegedi Tudományegyetem nagyon jó,hallottam,hogy benne van a legjobb európai egyetemek rangsorában...sőt,itt is csak jókat olvastam róla,ellentétben bármely más(akár jó nevű) magyar egyetemmel-bár ezt én is alá tudom támasztani...

Még annyi,hogy az USA-ban nagyon nehéz megkapni az állampolgárságot,letelepedési engedélyt,úgyhogy csak erre ne alapozd a jövődet.

2010. okt. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

A SZTE valóban benne van a legjobb európai egyetemek rangsorában, az ELTE-vel együtt, olyan 130. hely magasságában - ez szép, jó és becsülendő, hiszen csak Európában tobb mint ezer, ha nem éppen több ezer egyetem van, azonban az ARWU világranglistáján (az a lista, aminek az európai rangosolasaban 130. hely környékén mozog) mar "csak" a 301-400 rangsorban van, ujfent az ELTE-vel együtt. Ehhez képest ugyan ott a Stanford mindig benne van a top 5-ben.


De azon ösztintén jót röhögtem, hogy magyar diák amerikai csúcsegyetemen előnyben lenne, mondván, az amerikaiak hülyék.. Noname State Rural University-n lehet előnyben lenne, de a kb. top 50 amerikai egyetemen már inkább hátrányban, egy Stanford (Harvard, Yale, Princeton, Columbia, Chicago, MIT, CalTech, Cambridge, Oxford) szinten alapvetően csak azt érezné, hogy hülye. Az jó, hogy az ELTE és a SZTE a jobb (de nem feltételnül a legjobb, elvégre lassan mindenki mehet egyetemre, aki nem teljesen hülye, és produkál valamit) magyar diákok közül válogathat, ezzel szemben az emlitett egyetemek, és még pár társuk meg a világ abszolút legjobb diákjai közül válogathatnak, ami enyhe különbség. Csak egy picit, persze :)

2011. máj. 15. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
100%

Én pont ugyan ezen agyalok elég régóta.:)

Majdnem Amerikába költöztünk pár éve, de végül Észak Európában kötöttünk ki. Itt ugyan jó meg minden, a jövőt illetően, de én valahogy valami engem mégis Amerikához vonz. Egy ismerősöm nemrég jutott ki kosárlabda ösztöndíjjal. Most erre én is nagyon ráálltam, mivel 6 évet kosaraztam :P

Ösztöndíj nélkül sajnos elég kicsi az esélye hogy bejuss, hacsak nem vagytok milliomosok. ;/

17/L

2012. jún. 17. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
79%

Legeloszor is egy alapveto dologgal kene tisztaban lennie a kerdezonek, nevezetesen, hogy alapbol orvosnak nehezen fog tanulni amerikai intezmenyben. Med School-ba csak a diploma utan mehet, olyan kepzes nincs, amire erettsegi utan jelentkezhetnel, hogy 'orvosi'.



Elonyben lenni amerikai diakokhoz kepest..persze, nana. A Stanford a vilag top 10 egyetemenek egyike, atlagosan 8% koruli felveteli rataval. Magatol eretetodo, hogy tele van hulyekkel, es bar vilagszinten kell az abszolut csucsdiakok kozott lenned, ott majd ledobbenenek a szellemi folenyedtol....Ezt tenyleg nem kommentalnam. Tenyleg nem bantasbol, es no offense, de amikor en (aki a Stanford-nal mindharom ranglistan elorebb sorolt egyetemre jart) Mo-i egyetemre latogattam (ELTE), es lattam mt kell ott tanulniuk, mit kovetelnek toluk, rohogogorcs kerulgetett. Biztos kemenyen tanulnak, es biztosan szakfuggo ez is, de fogalmazzunk ugy, hogy a diakallomany minosege egyenes aranyossagban van az egyetem minosegevel...es ehhez igazodik az anyag is, amit el kell sajatitani.


A penz nem szamit abbol a szempontbol, hogy a felvetelinel senkit sem erdekel. Az mar mas kerdes, hogy ha nem kapsz teljes vagy egyaltalan eleg osztondijat, akkor nyilvan nem hatrany, ha zsebbol kicsengeted a tandijat+board-ot, de ezert onmagaban nem vesznek fel, meg akkor se, ha legacy lennel.


Nem tudom miert, de ez ilyen tipikusan Mo.-i elkepzeles, hogy mindenhova csak penz kerdese a bejutas. De elarulok egy titkot: a vilag top egyetemein nincs sok szaud-arabiai, es orosz oligarchak gyermekei sem nagyon fordulnak meg ezeken a helyeken. Pedig igeny, es penz lenne ra...

2012. jún. 17. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!