Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Ha Amerikába akarok menni...

Ha Amerikába akarok menni egyetemre MIAMI jó választás?

Figyelt kérdés

Tudtok jobb helyet ahol egyetemet végezhetnék?

Ja és ott is szeretnék majd élni és dolgozni.

Mert tom van még New York Washington...stb, csak én anyira nem szeretem a zsufolt városokat.

Mit gondoltok?


2008. dec. 24. 11:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
97%
Ha van pénzed, akkor jó választás.
2008. dec. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
86%
valóban elég drága helyet választottál,bár olcsót úgy se találnál Amerikában...sztem nagyon nézz,kérdezz utána a dolgoknak ez nem kis döntés..talán egy New Yorki-i,Washingtoni sulinak jobba hírneve,de ezt innen nehéz megítélni..Ha az UCLA-ra gondoltál,az viszont jó suli./kaliforniai egyetem..)sok sikert!!
2008. dec. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
97%
Ne így kezdj neki vagyis ne város alapján válassz egyetemet. Én itt élek és a legegyszerűbb szabály az, hogy minél drágább annál jobb. Én MBA és MIS diplomát szereztem, a tandíj pedig 12-től 104 ezerig terjed évente. Külföldiként ösztöndíjra kb akkor számithatsz ha zseni vagy, de minimum közelíted a kategóriát. A jó egyetemeket végzetteket már az utolsó 2 évben célkeresztbe veszik a fejvadász cégek és a fizetés is eszerint alakul. Emellett a TOEFL-CBTvel feküdj és kelj. Az is sokat számit milyen szakra akarsz menni mert természetesen nem mindegyik egyetem nyújt ugyanannyit minden szinten. Ha nem kedveled a zsufi városokat rákattanhatsz mondjuk a Illinoisi egyetem honlapjára nekik a legtöbb szakuk Urbana-Champaign-ben van (kisváros) és nézelődhetsz. ( [link] A nagyon jó egyetemek még a Yale, Harvard, Princeton, Columbia és a fentebb említett University of Illinois. Irhatsz nekik (mondjuk ne most ünnepekkor) és hidd el, válaszolni is fognak.
2008. dec. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
96%

én az utolsó válaszolótól kérdezném hogy ez a bizonyos TOEFL ez ugye nyelvvizsga?ez az egyetlen amit kint elfogadnak?miben áll a különlegessége,hogy csak ezt fogadják el...Mo-n is megszerezhető?


a kérdezőnek:bocsi h.belekérdeztem a kérdésedbe,de én is tervezek külföldön tanulni,és érdekelne hogy milyen nyelvvizsgát fogadnak el és egyáltalán hogy zajlik ez az egész...


amúgy a 2.válaszoló voltam.-

2008. dec. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
97%
Igen, a TOEFL az nyelvvizsga, ami szerencsére Magyarországon is megszerezhető. Nem ez az egyetlen amit Amerikában elfogadnak, viszont ehez mérnek mindent. Amikor én elkezdtem keresgélni láttam, hogy mindenhol egy általuk megállapított TOEFL pontszámot kérnek, tehát nem is foglalkoztam más tesztekkel. Pontosan nem tudom megmondani milyen nyelvvizsgákat fogadnak még el, gondolom a Cambridge-et igen, de azok pontértéket is TOEFL-pontértékre számítják át. Azt viszont tudom, hogy semmilyen szintű angol nyelv érettségit nem fogadnak el. A különlegessége talán abban áll, hogy számitógépen vizsgázol. Erre utal a CBT is (Computer Based Test). Ha többre vagy kiváncsi, adhatok még pár tancsot, de ide nem írnám be mert lehet reklámnak vennék. Irj privát mailt csak kérlek ne citromail címről, mert az én yahoommal nem müxik.
2008. dec. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
94%
ok. köszönöm szépen:-))
2008. dec. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a segitségetek, ja és nyugodtan irjatok bele a kérdésbe más témával kapcsolatos kérdéseket is..
2008. dec. 25. 14:39
 8/17 A kérdező kommentje:
Az olyan egyetemeken mint pl: Yale, Harvard, Princeton meg az ilyen hiresebb egyetemeken vagy bünügyi nyomozoi szak? vagy milyen szakok vannak?
2008. dec. 25. 14:45
 9/17 anonim válasza:
71%
bűnügyi nyomozó :D kicsit sok NCIS-t nézel..
2008. dec. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Ezt nem értem... , mért nincs ilyen szak vagy mi???
2008. dec. 25. 17:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!