Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » ERASMUS! Mi van akkor ha nem...

ERASMUS! Mi van akkor ha nem sikerül odakint megcsinálni a vizsgákat? Van valamilyen következménye?

Figyelt kérdés
2011. szept. 29. 17:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, vissza kell fizetned a kiutalt ösztöndíjat.
2011. szept. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
jah, köszi, közben most találtam meg én is a honlapon.
2011. szept. 29. 18:22
 3/8 anonim ***** válasza:

Ettől ne félj, miért ne sikerülne??? Amúgyis csak akkor fogad az intézmény, ha úgy gondolják, hogy megfelelsz...

És amúgy nincs semmi akkor, ha vannak olyan vizsgák, amik nem sikerülnek, olyan meg úgyse lesz, hogy egyik sem sikerül... Igazából a legfontosabb, hogy azt a papírt aláírják, amivel bizonyítod, hogy ott voltál, végigcsináltad, de amúgyis vagy 5-6 ilyen nyomtatványt ki kell töltened, plusz egy online beszámolót amikor hazajössz, és csak akkor kell visszautalnod a pénzt, ha úgy látják, hogy te semmit nem csináltál...

Én most voltam előző félévben és nem teljesítettem mindent, de ez nem is elvárás. Igazából ez a kreditelismertetésnél okoz csak gondokat, hogy mondjuk csúszol a diplomával, ha nem tudsz itthon elismertetni a félévedhez elegendő kreditet (hálistennek nekem a fontosabbak megvoltak)...

2011. okt. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, megnyugtattál:)

Igazából nagy lehetőségnek tartom, csak pár éve nem használtam a nyelvet, és nem tudom mennyire jönne vissza, de mindenki mondja hogy ne hagyjam ki, szerintem belevágok, aztán remélem minden jól alakul(februárban mennék egyébként 5 hónapra Németországba)

2011. okt. 3. 20:20
 5/8 anonim ***** válasza:
1-2 hónap alatt belejössz a nyelvbe, főleg, ha eljárkálsz bulizni meg mindenhova a többiekkel és nem csak otthon ülsz (mert van olyan, aki erasmus alatt sem fejlődik semmit, mert egész nap csak a suliban vagy a könyvtárban ül és nincs emberek között). A vizsgák pedig úgyis csak a félév végén vannak...
2011. okt. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
És mennyit nem teljesítettél?? az egyik válaszadótól kérdezem. Mert én most vagyok Németországban és hát van egy két tárgy ami elég húzós:( és az 5-6 kredites, sajnosss...
2012. jan. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Jelenleg én is erasmuson vagyok, és félek, hogy két tárgyam nem lesz meg, ami 5 kredit veszteség. Remélem, hogy ez esetben nem kell az összes ösztöndíjat visszafizetni.

Valakinek valami tapasztalat ezzel kapcsolatban?

2012. máj. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Minden egyetem más, más feltételeket támasztanak a diákokkal szemben. Talán az egyetlen kitétel, hogy a minimum 21 kredit legyen meg (nálam legalábbis ennyi volt 5 évvel ezelőtt).
2012. máj. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!