Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Egy évet tölthetnék el érettsé...

Egy évet tölthetnék el érettségi után Németországban (Berlinben), Hollandiában, Finnországban vagy Csehországban. Hova menjek?

Figyelt kérdés
Mindegyiknek megvan az előnye. Mert Berlint nagyon szeretem. Hollandiában jár egyetemre vki, akinehez "gyöngéd szálak" fűznek. A finn nyelv tetszik. A csehet pedig később tudnám hasznosítani. És egyszerűen nem tudok dönteni. Szerintetek melyik lenne a legjobb? A nyelv sehol nem jelentene túl nagy gondot, szóval az nem akadály.
2009. ápr. 27. 15:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
En Berlint valasztanam, ha az eszemre hallgatnek, es Hollandiat, ha a szivemre (a te esetedben). Neked kell tudnod, mennyire komoly a dolog, hogy miatta Hollandiaba menj.
2009. ápr. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én Németországba mennék, mert ha egy évet ott vagy ,akár olyan ismeretségre is szert tehetsz, ami révén később ott jól fizető helyen dolgozhatsz és az a mai helyzetben igen jól jöhet.
2009. ápr. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

magambol kiindulva azt hiszem Hollandiaba mennek, hallgatnek a szivemre (termeszetesen, ha komoly a dolog):)

Barhogyan dontesz ugy lesz a legjobb:)

2009. ápr. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Fontos, hogy milyen céljaid vannak!

Én annak idején Franciaország, Törökország és Finnorzság között vaciláltam. Végül is a finneket választottam több okból kifolyólag. A ottani iskola profilja miatt valamint azért, mert pl. Fro-ba könnyebben el lehet jutni Finno. meg inkább ilyen peremvidék és engem az annak idején jobban vonzott ez a fajta ismeretlen.

De igy útólag nem azaz ország ahol szívesen élnék még. Hideg, sötét télen, az finn emberek is elég zárkózottak. Meg nekem annyira nem jött be a finn nyelv...:P De ezt egyéne válogatja.

Mindenesetre jó, hogy van ilyen lehetőséged, élj is vele! Bárhova mész, csak jó lehet. :)

2009. máj. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én sem nagyon tudnék dönteni!^^

-Bár Cehországba nem hiszem, mert az túl közel van és oda bármikor eljuthatok.

-Németországba sem igazán -bár németet is tanulok-, mert elég szemetes...

-Vagy Hollandiába, vagy Finnországba mennék.

Ill. ha nekem lenne pl. Hollandiában ismerősöm, inkább oda mennék.

Remélem tudtam segíteni. :)

2009. máj. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Egyenlőre még nem tudtam dönteni... :S De ha most kéne választanom Hollandia lenne...azt hiszem
2009. máj. 5. 20:45
 7/13 anonim válasza:
100%
Én a helyedben Hollandiát választanám. Egyrészt ott tanul egy számodra fontos emberke, másrészt pedig egy gyönyörű ország. Tudom nehéz ilyen helyzetben választani, de légy határozott és bárhogy döntesz biztos úgy lesz jó. Remélem legalább egy kicsit tudtam segíteni :-)
2009. máj. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Én a helyedben Hollandiát választanám, ott nagyon finom a nanuk!!! És ha mág ismerősöd is van ott...akkor egyértelmű. Hello, remélem tudtam segiteni.
2009. máj. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
hollandia
2009. dec. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem Finnország.
2010. febr. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!