Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Kb. mennyi pénzbe kerül egy...

Kb. mennyi pénzbe kerül egy évig kint élni Amerikában cserediákként?

Figyelt kérdés

Aki volt már/van, esetleg készül, légyszi írjatok!

Köszönöm! :)


2010. aug. 4. 19:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy ex-osztálytársam ment ki, csak az elintézés volt 1,5 millió plusz még ugye kellett költőpénzt küldeni havonta. Ez 2003-ban azóta valószínű drágább valamennyivel.
2010. aug. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%
Osztálytársam volt, azt mondta, nekik három millába került.
2010. aug. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
54%
Én is akartam menni de akkor inkább nem megyek :D Ez kissé sokba kerül :S
2010. aug. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
54%
Attol fugg, hogy melyik egyetemre mesz. Ha osztondijjal mesz ugy, hogy magyar egyetemre jarsz es onnan kikuldenak, akkor nagy reszt fedezik, de ilyen osztondij szinte csak posztgradualis kepzesre van vagy nagyon nagyon kiemelkedo diakoknak. Kb. 1-2-nek es szaktol is fugg. Amugy ha magadtol jossz, tobb millio Ft-ra szamits. Ez biztos.
2010. aug. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Középiskolából gondolom kimenni, úgy, hogy egy évet ott tanulok, aztán visszajövök.

De utánanéztem egy ilyen ügynökség oldalán, és ott kb. 1 millióra jött ki az ár - ebben minden bennevan, az utazás, ügyintézés, vízumdíj, stb... és a zsebpénz is. De igaz, ez nagyon egyénfüggő, hogy ki mennyi zsebpénzt akar vinni...

2010. aug. 7. 17:36
 6/11 anonim ***** válasza:
54%
Kizárt amit leírtál! Én 2008-ban voltam kint 1 hónapot (NEM egy évet), 900 ezret kellett fizetni az ügynökségnek, a programokért kint még 900 dollárt, vittem 300 ezer forint költőpénzt, és még küldeni kellett, mert azért drága Los Angeles! És ez csak 1 hónap! Itthon előtte kellett venni ruhákat, bőröndöt meg egy csomó dolgot! Szóval senki ne higgye el, hogy kijön 1-2 millióból! egy egész év még drágább, sokkal!!!
2010. aug. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Azért nem Los Angelesbe gondoltam kimenni, nehogy félreérts...

Mostmár tudom, h 1-1,5 millióból kijön... és sokkal inkább megéri egy évre menni, mint fél évre, vagy hasonlók.

Köszönöm a válaszokat!

2010. aug. 10. 18:51
 8/11 anonim ***** válasza:
77%

1 millióból hogyan?? Melyik cégnél?? Mert csak a programdíj kb 5000 USD, emellett kell repjegy és költőpénz, biztosítás sincs mindig benne.


Esetleg a Rotary alapytványnál, de ott szigorúak a feltételek és nem biztos hogy bekerülsz és az se, hogy az USA-ba mész.

2010. aug. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
52%
1 - 1.5 millióról ne álmodj. Max. 1 hónapra mész úgy ki...
2010. aug. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Pont ma nézelődtem és kb 1,700,000 forint egy év. Ebben szállás, utazás stb. De nincs költőpénz benne meg az esetleges kiadások. Szval a végén két és fél milla kb.
2010. szept. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!