Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Japánban kötelező a sulis...

Japánban kötelező a sulis egyenruha vagy csak az animékben dramatizálják túl?

Figyelt kérdés
http://www.youtube.com/watch?v=GGQSe0UUQsQ&feature=feedu mert itt nincs rajtuk
2011. okt. 31. 08:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én voltam ott, és rengeteg fiatalon láttam egyenruhát. Óvodásoknak, kisiskolásoknak egyenkalapjuk van, hogy ha csoportosan mennek valahova és elszakadnak a csoporttól, könnyen megtalálják egymást.

Ez a tipikus japános egyenruha viszont nem minden iskolában van, általános iskolákban kevésbé használatos, de a középiskolák többségében már kötelező. és persze ne olyan mindenféle rikító színű ruhát képzelj el, amilyen a rajzfilmekben van, ez tényleg túl van dramatizálva. Valójában a legtöbb sulinak sötétkék, fekete vagy szürke színű az egyenruhája és rajta van a suli címere. És nem csak az iskolában kell hordani, hanem utána is, ha pl. elmennek moziba, így ha csinálnak valami rosszat, berúgnak stb. akkor az iskolában szigorú büntetést kapnak vagy akár ki is rúghatják őket, mert az iskola hírnevét rontják a viselkedésükkel.

2011. okt. 31. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Biztos van olyan suli, ahol nem, de általában kötelező, nagyon komolyan veszik, hogy pl. ne különüljenek el a gyerekek öltözködési stílus vagy anyagi háttér miatt.
2011. okt. 31. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen kötelező, habár kicsit túl is van dramatizálva. Japánban hatalmas kultusza van az iskolai egyenruhás lányoknak, mondhatni, hogy ők az általános japán szexszimbólumok...
2011. nov. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Legyen is kötelező még szép, imádom a japán egyenruhás lányokat ;)
2013. jan. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!