Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Angliában inkább vidéki vagy...

Angliában inkább vidéki vagy londoni egyetemre jelentkezzek?

Figyelt kérdés
2011. okt. 31. 16:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Oxford es Cambridge "videk" (bar nagyon pestiesen hangzik ez a tagolas...). Sok meglepetes gondolom abban nincs, hogy az Egyesult Kiralysag ket toronymagasan legerosebb, legismerett egyeteme nem Londonban talalhato... Ugyanakkor a 3. es 4. legerosebb egyetemek, nevezetesen a UCL es az Imperial egyarant Londonban vannak, nem is beszelve az LSE-rol, pl. A Londoni Egyetemhez tobb teljes jogu egyetem is tartozik, amelyek egymastol fuggetlenul leteznek, csupan egytelen "anyaceg" ala tartoznak. Az elit londoni egyetemek a Londoni Egyetem ala tartoznak, de termeszetesen tobb egyeb egyetem is talalhato a varosban.


A kerdes inkabb az, mit akarsz tanulni, ettol is fogg az egyetemvalasztas, nyilvan. Cambridge, Oxford mindenben eros, de az UCL-nek mar vannak hianyossagai, mig pl. az Imperial kizarolag relaiakkal foglalkozik, es az LSE-n hiaba is akarnak muvtorit tanulni, stb.


Oxbridge-t leszamitva a legerosebb egyetemek Londonban vannak, de nem teszel rossz lora egy Edinburgh vagy St. Andrews-el sem (igaz ezek Skociaban vannak, de az allam resze, tovabba EU-s alla mpolgarkent ott az oktatas ingyenes), de ha a kozgaz erdekel, ott van Warwick, pl. Bo 120 egyetem talalhato az Egyesult Kiralysagban, ezek a vilag top 5 intezmenyebe tartozo duotol a top 20-on at tartanak a teljesen jelentektelen intezmenyekig. De azon kivul, hogy mit szeretsz (nyugat-Europa legnagyobb varosa vs. relative kissebb varosok), a kerdes aligha attol fugg, hol is talalhato az egyetem..

2011. nov. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm! Economicset szeretnék tanulni és egyre inkább London felé húzok. Ezért néztem ki az LSEt, avoha azért elég nehéz bejutni és az UCLt, ami talán már reálisabb. Az Oxford és a Cambridge, persze tök jó lenne, de amellett, hogy irdatlan nehéz lehet bejutni már azért sem fogok odajárni, mert október 15.éig kellett volna jelentkezni:) Szóval hajrá LSE vagy UCL economics szak!
2011. nov. 3. 16:08
 3/5 anonim ***** válasza:

Teny, a hatarido Oxbridge-ben mindig hamarabb jar le. Persze ha econ. akkor egyertelmuen Cambridge a ketto kozul. Persze hatarido utan csak teoretikusan:D


Az emlitettek mellett gondolom jelentkezel Warwick-ba is, oda konyebb is bejutni. Esetleg meg Durham, az mas szempontbol is nagyon elismert (legalabbis az Egybesult Kiralysagon belul, mashol nyilvan kevesbe), St. Andrews, az mashol is viszonylag elismert...Bath, York...tudom, az 5 lehetoseg nem tul sok, hogy minden kategoriaba jusson...

2011. nov. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Ez engem is érdekelne... van már egy diplomám, de kriminológiát szeretnék tanulni Londonban. Szerintetek?
2012. márc. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Na mi lett?
2012. nov. 27. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!