Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Amerikában (USA) milyenek a...

Amerikában (USA) milyenek a sulik? Ki tud mesélni róla? Hol tudhatnék meg róluk mindent?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekel a téma, remélem tudtok segíteni. :) 15/L
2011. nov. 7. 13:18
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Azért, hogy mennyi benzint vegyek, vagy hogy kell vízvezetéket szerelni, az egy átlagos értelmi képességű ember magától is kitalálja. A többismeretlenes egyenlet megoldását már nehezebben. És ezek a "haszontalan" dolgok milliószor előfordulnak a hétköznapi életben. Egy tanult ember ráismer, hogy "tényleg! Ezt a problémát meg tudom oldani egy egyenletrendszerrel!", a tanulatlan meg a fejét fogja, vagy mindenhez szakikat hív.
2011. nov. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

"Azért, hogy mennyi benzint vegyek, vagy hogy kell vízvezetéket szerelni, az egy átlagos értelmi képességű ember magától is kitalálja."


Csak példa volt.

Bocs. Most jobb nem jutott eszembe.


"A többismeretlenes egyenlet megoldását már nehezebben"


Az tény. De mennyire lesz rá vajon szükséged a mindennapi életben? Ha meg ezzel akarsz foglalkozni, az egyetemen úgyis megtanítják.


"Egy tanult ember ráismer, hogy "tényleg! Ezt a problémát meg tudom oldani egy egyenletrendszerrel!", a tanulatlan meg a fejét fogja, vagy mindenhez szakikat hív."


Ez egyáltalán nincs így.

Keresztapám évekig járt vasutasiskolába, tanulta a szakmát ezerrel elméleti órákon, aztán amikor bekerült a MÁV-hoz és odaállították egy mozdonyhoz, hogy szerelje meg ezt meg ezt, hozzá sem tudott nyúlni, mert sosem látott még mozdonyt egybe úgy hogy szerelnije is kellett volna. Úgyhogy ha valaki nem szánja meg és mutatja meg neki, hogy mi hol van, rögtön az első napján kirúgják.

Egyébként pedig egy nagyon értelmes és művelt ember, úgyhogy még az sem igaz rá, hogy az értelmi képességei alacsonyak lennének.

Van, amire rájössz próbálkozással, ez tény. De csak a józan észre építeni blődség.

Mellesleg, érdekes módon, Magyarországon hívnak mindenhez szakit, USÁ-ban meg gyakorlatilag ilyen nem is létezik. Az áruház kiküld szakembereket, ha igényled, de méregdrágán, úgyhogy a kutya nem veszi igénybe. Mindenki self-made csinálja. Vajon miért van ez a különbség?

Természetesen okos ember eszének nincsen párja. Elismerem, hogy van olyan ember, aki magától rájön mindenre, de messze nem ez az átlag. A síkhülyének elkönyvelt amerikaiak meg mégis tudják, míg a sokszor nemzetközi hírnevű zseniket adó magyarok meg nem.

Vagyis a tendencia nem arra mutat, hogy ez széles körben igaz lenne az emberekre.

2011. nov. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Én meg pont az ellenkezőjét tapasztalom. Elfogadom, hogy ez a Te álláspontod, de egy álláspontnál többnek nem gondolom. Vitatkozni nem fogok, mert egyikünk sem tudja mindent eldöntően bizonyítani az igazát. Én leírtam, hogy tapasztalataim szerint a hétköznapi életben sokszor előjönnek ezek a feleslegesnek titulált ismeretek, persze tudni kell őket, hogy ráismerjen az ember, hogy ez a megoldás. És van aki nem tudja ezeket, így nem is veszi észre a helyzeteket, amikor hasznosak lennének, így okkal tartja haszontalannak. Te szembe állítottad ezt a gyakorlati tudással, pedig alkalmazva ez is gyakorlati ismeretek szerves része.
2011. nov. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
56%

Mellesleg, érdekes módon, Magyarországon hívnak mindenhez szakit, USÁ-ban meg gyakorlatilag ilyen nem is létezik - MICSODAAA???

Tisztelem a velemenyedet, de a kerdesem az, hogy melyik allamban laksz, ahol ezt megtapasztaltad?

Mert en itt Californiaban elve azt latom, hogy az atlag amerikai se.ggh*lye a mindennapos dolgokhoz.


pelda: az en apukam asztalos, ennek ellenere a minap kicserelte otthon (Mo) a wc cseszet, mert szukseg volt egy ujra. Nem hivott vizvezetek szerelot.

Sot, meg az olajcseret is megtudja csinalni a sajat autojan. De nemcsak o ilyen szaki, hanem szinte az osszes magyarorszagi ismerosom. Kicsit ertenek a kocsikhoz, a fa anyaghoz, a technikai dolgokhoz stb. A konnyebb dolgokat siman megcsinaljak maguk.

Ezzel szemben az osszes amerikai akit ismerek es akinek dolgoztam/zok annyira h*lye hogy neha mar faj. Tulzo pelda, de szinte meg a villanykorte kicserelesehez is szerelot hivnak.

Minden munkat szakemberrel vegeztenek. Szamitogep beszereles, kocsi lampaizzo csere, uj csaptelep felszerelese, medence takaritas... tudnam meg sorolni.


Szerintem - legalabbis ezt latom - pont az amcsi oktatas az, ami rengeteg felesleges dologgal vesztegeti a fiatalok idejet.

Mi az hogy nem szukseges tudni, hogy hol van Europa? Ha nem ismerik a terkepet nem tudjak magukat hova viszonyitani es ezert elnek abban a tevhitben, hogy ok a vilag kozepe. Mennyi gyakorlati haszon szarmazik abbol, hogy a suliban szetboncolnak egy bekat?

Amugy az oktatas azokban a sulikban ahova en hordtam gyerekeket, 8 kor kezdodott nem 9kor. Altalanosan elfogadott teny, ha valaki tul buta a tanulashoz, akkor legyenek jo sportteljesitmenyei es siman atmegy minden vizsgan.


Ugy veszem eszre nagyon szukos a tudasuk az ittenieknek. A fonokom ugyved, eszmeletlen agya van a joghoz, de az uj autojanak a rendszamtablajat nekem kellett a verdara csavarozni, mert ha osszeverik sem tudta volna hogyan kell, vagy hogyan alljon neki a dolognak...


A haveromek uj helyre koltoztek es azzal kezdtek, hogy atfestettek a szobat, mert nem tettszett nekik a szin. A festekboltban tagra nyilt szemmel csodalkozott az elado, hogy mi a tervuk. Az atlag amcsi azonnal ceget szerzodtetne akik 3x annyiert 2x olyan sokaig tartva festenenek le 8 falat...

2011. nov. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nekem ismerősöm lakott kint (még 56'-ban emigráltak) és néhány éve jöttek haza. Ők is hasonlókat tapasztaltak, mint amit az utolsó felvázolt. Furcsállották ott az öreg ezermestert...
2011. nov. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Love
2017. júl. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!