Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Amerikában is ismerik azt az...

Amerikában is ismerik azt az "illemszabályt", hogy a nőnek jobb oldalon kell mennie?

Figyelt kérdés
2011. febr. 24. 10:20
 1/10 anonim ***** válasza:
58%
Én itt Magyarországon sem ismerem. Hagyj menjek már azon az oldalon amelyiken kedvem van.
2011. febr. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Amerikában (és szerintem az angolszászoknál úgy általában) a lényeg, hogy a férfinak a járda út felöli oldalán illik mennie, hogy folyamatosan védelmezze a hölgyet. :)


Ha tudsz angolul, akkor itt a válasz:

[link]


Illetve egy másik fórumon találtam:

Since the middle 1800's, it has been the tradition in the US for the male to walk curb-side. The reason for this custom was to prevent the woman from receiving splashes from carriages passing by and bites on their shoulders from horses tied up to hitching posts on the streets. True story.

Unclear if this originated in the US, but it gave rise to the current practice, even if hitching posts and dirt roads btw sidewalks have become rare.

2011. febr. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%
Nem hiszem hogy ismerik mert itthon sincs ilyen szabály csak egyesek fejében.
2011. febr. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%
Nem a jobb oldalon kell mennie. Ez félreértés lehet. Sőt a női oldal a bal oldal (az agyféltekék keresztbe vannak csatolva, az kivétel), tehát az a természetesebb. Tehát nem a jobb hanem a jobbik oldalon kell mennie, azt kell neki átengedni. Vagyis a járdán az autóktól messzebb lévő oldalon, esőben az eresz alatti oldalon, ha harapós kutya acsarkodik a kerítésen át akkor viszont éppen a kerítéstől távolabbi oldalon, az úttest felé esőn. Ha egyszerre esik az eső, acsarkodik a kutya és a kocsik is felcsapják a vizet, akkor meg ott megy, ahol szerinte neki a jobb. Ha ez a jobb oldal, akkor ott, ha a bal, akkor ott.
2011. febr. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
12%

én hallottam és olvastam is róla h itthon, a jobb oldalon kell vezetni a hölgyet, mert a bal oldalon a ku-rvákat vezetik. Aztán lehet h ez egy nagy baromság. :-)

én ott megyek ahol épp kényelmes. :-)

2011. febr. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A nők nagy része önkéntelenül a "védettebb" oldalt válsztja.
2011. febr. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Valóban van olyan illemszabály,mégha kevesen ismerik is,hogy a nő baloldalán megy a férfi. Ez általában az úttest felőli oldal. Baleset esetén a férfit ütik el, nem a nőt. Mi nem is tudnánk másik oldalon menni egymás mellett.
2011. febr. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez az illemszabály onnan maradt fenn,amikor a férfiak még kardot hordtak,és mivel az a bal oldalukon volt,zavarta volna a hölgyeket.De már nem sokan ismerik,úgy látom.
2011. febr. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
92%

Ismerik, a középkorosztály mindenképp.

És épp azért, amit írt az egyik válaszoló, hogy a jobb oldalon a ku...ák mennek. Ők így tartják. Hogy az amerikai fiatalságban ez mennyire van benne, azt már nem tudom.

2011. febr. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ismerik.Azért kell a jobb oldalon mennie a nőnek(persze járdán)mert régen ha mentek a lovaskocsik az út mellett felcsapódhatott a sár,latyak a nőre,így a férfi védelmezte a nőt.Ezt egy filmben is említik meg olvastam.Lám,ez ma is így van.Legalábbis az én köreimben.
2011. febr. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!