Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogy van ez a külföldi tandíj?

Hogy van ez a külföldi tandíj?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt olvasom,hogy külföldön,meg Amerikában több millió a tandíj(jó,most már itthon is,de kint azért jóval több).Ez csak a külföldi tanulóknak van?Vagy az amerikaiaknak(hazaiaknak)is ugyan így kell perkálniuk?

Vagy ott annyira alap,hogy mindenkinek van ösztöndíja?


2009. máj. 9. 14:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia! Én úgy tudom, ez mindenhol más, azaz nemcsak országonként, de sulinként is változó. Én zeneakadémiára jártam Ausztriában, ott kb 380 euro volt a féléves tandíj. Ösztöndíj az alapból nincs, vannak pályázatok, ha azon nyer az ember, akkor kap több-kevesebb pénzt. Ráadásul nálunk az osztrákok nem is fizettek, és a legjobb ösztöndíjakat is ők kapták meg. Általában mindenhol előnyben vannak a helyiek.

De szerintem bárhová mész, ha dolgozol suli mellett, meg lehet oldani. A lakbér sokkal több mint a tandíj, azt is fizetni kell valahogy.

2009. máj. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ja,hát erre gondoltam,ahogy például te is írod,hogy az osztrákok semmit nem fizettek.
2009. máj. 9. 16:29
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha arra gondolsz ,hogy tanulmányi ösztöndíj amit az egyetemeden keresztül pályázol meg egy másik országba, az nem olyan sok. Én annak idején New Orleans-ban voltam és itthon még soknak tűnt a több százezer forintos ösztöndíj ,de ott kint már örültem ,hogy biztosítottak nekünk a szakunkhoz illő 4 órás munkát. Nem vittem itthonról költő pénzt magammal ,de a szállásra és a rezsijére nem volt elég az az ösztöndíj amit az egyetem adott, pedig itthon kb félévig dolgozik annyi pénzért az édesanyám. Viszont, mivel ez tanulmányi ösztöndíj volt, az ottani egyetem azonos szakja bevett minket kutatásokba is, amik nehezek voltak, de azokért pluszt pénzt kaptunk. Persze ahhoz ,hogy bekerüljünk pályázni kellett, és egyértelműen nem voltunk előnyben.

2009. máj. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én az USA-ban jártam egyetemre. Úgy működik, hogy mindenkinek fizetni kell kivéve, ha valamilyen speciális ösztöndíja van (nagyon nagyon ritka kivéve ha nemzeti szinten kiemelkedő tehetség valaki vagy katona, mert annak sok engedményt adnak). Általában a külföldiek jóval többet fizetnek, mert nem számítanak itteni lakosnak. Az államok többsége megszabja, hogyha te pl. amerikai állampolgár vagy vagy zöldkártyás és állandó lakcímmel rendelkezel abban az államban legalább x hónapja, ahol tanulni akarsz, akkor kevesebb tandíjat kell fizetned, de államp. meg zöldk. nélkül állandó lakcímre nem tudsz bejelentkezni. Ha pl. másik államba megy át egy amerikai, neki is többet kell fizetnie általában. Ezt egyeteme válogatja. Ált. van in-state, out-of-state és international tuition. Mindenkinek perkálnia kell, dehogy van ösztöndíja mindenkinek. Felveszik az úgy nevezett Federal Student Aid-et meg dolgoznak egész egyetem alatt, hogy fedezni tudják. Mi már most elkezdtünk gyűjteni a gyerekeknek az egyetemre, pedig még csak 1 és 6 évesek...sok szülő teszi ezt, aztán nincs gond ebből. Sok szülő meg azt mondja, hogy majd akkor jársz egyetemre, ha megkeresed rá a pénzt. Az a tandíj, amit Magyarországon kell fizetni szinte sehol sincs arányában nézve sem. Itt a könyvekkel együtt egy szemeszter simán belekerül akár 1-2 millióba is egy amerikainak is. Egyetemtől függ, akár milliós különbségek is lehetnek tandíjban. Csak a könyveim belekerültek kb. 300-400 ezer Ft-ba évente és ez nem tegnapi árfolyamon volt...
2009. máj. 12. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Így van itthon még lenézik az emberek a diákhitel fogalmát, mert,hogy egy hitellel indítja az életét meg egyebek. Kint meg szinte mindenkinek van, és nem annyi mint nekünk, hanem kb házat vehetne belőle.
2009. máj. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én úgy hallottam, hogy Új-Zélandon állami egyetemeken és főiskolákon nem kell tandíjat fizetni... a kiköltözés és az ott élés már más kérdés...
2009. máj. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Közepiskola vagy egyetem/fösuli? mert a közepiskolak minden EU-s orszagba ingyenesek (persze csak az allamiak) a felsöoktatast nem tudom.
2010. márc. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!