Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Vannak olyan egyetemek az...

Vannak olyan egyetemek az EU-ban, amik ingyenesek (elsősorban Nyugat-Közép-Európában)?

Figyelt kérdés
2009. máj. 11. 14:08
 1/9 anonim ***** válasza:

Hivatalosan nincs tandij az EU alabbi tagorszagaiban:


Dania, Malta, Luxemburg, Gorogorszag, Csehorszag, Lengyelorszag


Persze ha tandij nincs is, van boven megfizetendo tankonyvcsomag, szallas, ellatas.

2009. máj. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszi
2009. máj. 11. 14:39
 3/9 anonim ***** válasza:
Viszont lehet, hogy nincs tandíj, de külföldieket szerintem csak költségtérítéses helyre vesznek be. Itt Magyarországon sincs tandíj, de külföldiek nem is mehetnek államilag finanszírozott képzésre.
2009. máj. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A második válaszolónak van igaza. Attól, hogy valahol nincs tandíj az állampolgároknak, még lehet a külföldieknek. Én amúgy Svédországról hallottam, hogy ott nincs a külföldieknek sem tandíj, de lehet, hogy már ott is bevezették, nem tudom.
2009. máj. 12. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az EU szabalyzata kimondja, hogy egy tagorszagnak kotelessege ugyanazokat a felteteleket biztositani a mas tagorszagokbol erkezo diakoknak, mint a sajatjaiknak.


Tehat lehet, hogy koltsegteritesesre veszik fel kint (ha van olyan egyaltalan), de ha kulon tandij nincs, akkor a tobbi EU-s tagorszag tanuloinak sem kell fizetnie.


Tehat ha tavaly megszavaztuk volna a tandijat (amit az allamisnak es koltsegteritesesnek ugyanugy ki kellett volna fizetnie), akkor a Magyarorszagon tanulo svednek is fizetnie kellett volna, de mivel nem szavaztuk meg, nem kell.

2009. máj. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is fel vagyok háborodva, tele van kínaiakkal az egyetem, ahova járok, vigyorognak össze-vissza, jóformán magyarul sem tudnak, mégsem kell fizetniük! Nekem meg be kell fizetnem a tandíjat, pedig nagyon jó érettségit írtam, jók voltak a jegyeim is, és van 2 nyelvvizsgám.. :S igazságtalan!
2009. máj. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
12:36: hol élsz? Kínait nem is láttam magyar egyetemen. Miért kell tandíjat fizetned, ha olyan jók voltak a jegyeid és a kínaiak miért nem fizetnek tandíjat? Egyébként örülj neki, hogy legalább valaki mosolyog körülötted. Biztos, azért furcsa ez neked, mert a magyarok mélabúsak.
2009. máj. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
12:36-os: ilyen eredményekkel miért nem államira jelentkeztél? Költségesen jóhogy fizetni kell. Jónak is meg rossznak is.
2009. máj. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
én úgy hallottam, hogy Írországban sem kell fizetni
2009. szept. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!