Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Közepes tanulmányi eredménnyel...

Közepes tanulmányi eredménnyel, vagy annál kicsit rosszabbal lehet külföldön egyetemre járni?

Figyelt kérdés
2011. nov. 21. 18:36
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Biztos, ha eleget fizetsz, csak minek.
2011. nov. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
értem. és ha most másodikos vagyok középiskolában, még van esélyem "javítani"?
2011. nov. 21. 18:43
 3/26 anonim ***** válasza:
Szerintem mèg van esélyed javítani,de nagyon bele kell húznod,mert ezek szerint nem rendelkezel biztos alapokkal.
2011. nov. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
igazából, igen, nem vagyok jó tanuló, de angolból egész jó vagyok, és szeretném megpróbálni. Ami nagyon nehezen megy, az a matek.
2011. nov. 21. 18:57
 5/26 anonim ***** válasza:
73%

Ha másodikos vagy, akkor még van esélyed, csak most húzz bele. A legtutibb tanulási módszer, hogy leülsz és addig tanulsz, amíg nem tudod felmondani az anyagot, minden nap. Eleinte el fog menni az egész délutánod, de ahogy megtanulsz tanulni, idővel gyorsabban megy majd.

A mateknál az a lényeg, hogy értsd meg. Keresd az összefüggéseket, a logikát. Ha azt megtaláltad, akkor már menni fog, és a feladatnál alkalmazni is fogod tudni, mert amikor meglátod a problémát, rögtön az összefüggéseket és a logikát keresed, és ha megvan, akkor be fog ugrani, hogy ilyen típusú feladathoz milyen megoldás van.

Mondjuk jó lenne visszamenőleg is nézni, szóval ha látod, hogy hiányzik valami ahhoz, hogy megtanuld a mostani anyagot, akkor keresd elő a régi füzeted és nézd meg azt.

És a legeslegtutibb módszer: figyelj órán, és ha nem értesz valamit, AZONNAL jelentkezz és kérdezd meg a tanártól. Így nem maradsz le.

2011. nov. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
rendben köszönöm szépen :)))))
2011. nov. 21. 19:22
 7/26 anonim ***** válasza:
Annyit hozzatennek, hogy a "biztos, ha eleget fizetsz" csak egy szintig mukodik. Vannak egyetemek, amik megfelelo penz elleneben szemet hunynak a hianyossagaid folott, de ezek mindig rem gyenge intezmenyek. Meg egy vilagszinten kozepes egyetem se vesz fel pusztan penz alapjan, a jobbak foleg nem. Az elitrol nem is beszelve; egy Cambridge-t, Yale-t vegkepp hidegen hagyja a penzed.
2011. nov. 22. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
En harmas voltam gimiben, igaz az orszag egyik legjobb gimije. Most orvosira jarok, nincs benne a vilag top 3 orvosi egyetemeibe, de a top 20-ban mar igen. Itt nagyon jol tanulok, amit szepen honoralnak is. Nem mindenki vagyik a legeslegjobb egyetemekre...masreszt az egy mezei otos magyar erettsegivel is elerhetetlen, ugyhogy nem tudom miert mindig azokkal jonnek. Szoval, semmi sem lehetetlen! Masfelol meg, aki azt irta, hogy a penz nem erdekli pl. a Yale-t, az hulyeseget irt...tanul ott egy ismerosom, igaz nem a penze altal, hanem a kapcsolatai altal jutott be, de ez a ketto osszefugg. Nagyon naiv az, aki azt hiszi, hogy penzzel nem lehet ilyesmit elintezni. Tovabb megyek, sajnos nem 1 magyar orvost ismerek, akik 5-6x megbuktak, es megis lett diplomajuk, mert volt penzuk. Ok ma mar meno maganorvosok. Sajnos az elethez az keves, ha jol tanulunk, de szereny velemenyem szerint nagyon hasznos.
2011. nov. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
Annyiban egészíteném ki az egyik válaszoló válaszát, hogy nem csak mateknál fontos az, hogy megértsd. Az összes tárgynál ez a legfontosabb. Értsd a logikáját a dolognak. Sok sikert!
2011. nov. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

En ugyan imadom a "nagybatyam szemszedjanak a kerteszenek a huga oda jar" tipusu hsz-ket, de a realitasok talajan maradva ez nem igy mukodik. Teny, ha Legacy vagy, tehat valamelyik szulod pl. a Yale-re jart, van egy kis elonyod, tovabba kapsz plusszpontokat ha etnikai kissebseghez tartozol, stb, az, hogy "kqapcsolatokkal bejutott" oszinten kivancsiva tett, es bizton allithatom, erre mindenki igy reagalna itt az Allamokban, ti. az ismerosod ezek szerint ugy belenyult a tutiba, mint 300 eve senki.


Gondolom a SAT pontjait is lazan felredobtak, TOEFL sem kellett, ellenben hozzavagtak full osztondijat, ahogy csak nagyon keveseknek, a tenyerebe csaptak, es ezutan a provost-al elmentek inni egyet. Rossz lehetett felebredni es realizalni, hogy ez csak alom volt.


A top 20 orvosi egyetem kozepes atlaggal is kivancsiva tett. Az USA-ban nem jarhatsz, ti. a med school ugy mukodik mint egy grad school, ergo a BA megszerzese utan kezdhetsz bele. Az Egyesult Kiralysagban az orvosi kepzes a BA alatt megkezdodik, de nem talalkok Brit intezmenyt, ami top 20, es kozepes eredmennyel felvenne. Top 50 se nagyon. De lassuk csak: Cambridge es Oxford top 10, UCL Top 20 hatara, Imperial is akorul van - van harom fo vilagranglista, a helyezesek valtoznak (kiveve, hogy Oxbridge top 5, ill. 10). Akkor hova is jarsz?


Ha azt mondod, hogy kozepes tanulokent felvettek egy kozepes-gyenge Brit egyetemre, de kitunoen diplomazva, plussz dolgokat is felmutatva Cambridge-ben vagy Oxford-ban folytattad, az hiheto, leven ez kitartassal, extra teljesitmennyel esnemi szerencsevel megvalosithato. Nem garantalt, de megvalosithato. De, hogy gimi utan csipobol ilyen helyen kezdj, az nem. Ahogy az se, hogy a haverod kapcsolati uton lazan bejutott, nem kellett neki se nemzetkozi erettsegi, se SAT, se TOEFL, es emellett meg mindent fezedo osztondijat is kapott, ami ritka mint a feher hollo. Ez igy a sci-fi es a fantasy ingovanyos vilaga, nem mas...

2011. nov. 24. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!