Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Közepes tanulmányi eredménnyel...

Közepes tanulmányi eredménnyel, vagy annál kicsit rosszabbal lehet külföldön egyetemre járni?

Figyelt kérdés
2011. nov. 21. 18:36
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Utolso,te annyira naiv vagy,hogy az faj.:) Latszik,hogy a statisztikakon nottel fel. Ennyi erovel az is lehetetlen,hogy valaki egy szaros budapesti egyetemre bejusson az apukaja altal,pedig van ilyen,hidd el. Az is kozponti felvetelivel mukodik,na megis szerinted hogy dobjak fel a pontjait? Elarulom,ugy hogy o ezen a felveteli mizerian at sem esik. Ahogy itt is,Usaban is nem 1 es nem 2 ilyen hely van fenntartva.
2011. nov. 24. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

Nem a nagybatyjam akarkie jart oda, hanem tortenetesen a parom. De itt ezzel lezarom, mert ugy sem fognad sajnos soha fel, dicsekedni ezzel meg nem fogok,mert nem dicseretre melto. Csak neha mar faj az emberek butasaga,meg amit itt osszehordanak,ezert muszaj volt kiirni magambol. De most,hogy ez megtortent,jobban erzem magam.:)


Kellemes napot!

2011. nov. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

Valahogy sejtettem, hogy magyar peldakkal jossz - azert az USA hangyanyit, de csak hangyanyit mas modon mukodik mint Mo... Mas kerdes, hogy ezt annak, akiknek lovese sincs az amerikai felsooktatasrol, nehez elkepzelni..


Nyilvan idota vagyok, csaka statisztikak vilagaban elek, de mivel a vezeto Ivy egyetemen irom a doktorimat, es a ket legjobb angol egyetem egyiken diplomaztam, van nemi ralatasom a felvetelikre. Biztosan lehetseges amit irsz, de aruld mar el, hogyan irtak at a SAT, TOEFL pontokat, pl., meg a szar tanulmanyi erdemenyei dacara hogy vagtak hozza akkora osztondijat, amit egyebkent kuntakinte undergradekhez nem nagyon szoktak, megha need blind is a Yale? "kapcdoslatok altal"- zsebeben van a komplett school ahova felvetelizett, vagy a komplett Yale College? ROLF. A kapcoslatok persze, hogy segithetnek, de nem ilyen mertekben, mar csak azert se, mert standard teszkeket kell csinalni. Vagy a komplett College Board is a zsebetekben van? :D ha jol ertem a pontokat ugy valtoztatjatok ahogy akarjatok.


De latom erre nem is volt szukseg, hiszen NEM IS KELLETT FELVETELIZNIE :D Ez a legjobb amit valaha is hallottam, komolyan, ez egyre jobb. Estefele talalkozok egyik cimborammal, aki valoban a kekeknek vegzett, elmeselem neki, micsoda csodalatos dolgok tortennek az alma materen.



De komolyan, en elhiszem Ti vagytok a komplett es totalis maffia, olyan kapcsolatokkal, hogy csettintesre megvaltoztatjak meg a SAT pontokat is, meg felveteli se kell, ez remek. Ja, meg full osztondij. Miert is emlekeztet ez a tortenet hihetosegben arra, mint mikor Angliaban azzal jottek, hogy "Hat, felvettek Cambridge-be, de Durhamot valasztottam" Iiiiiigen. Es iiiigen, leborulok nagysagotok elott, ekkora hatalmu emberek elott csak leborulni lehet.


Egyebkent megkerdezhetem, melyik dorm, class of melyik ev? Oszinten erdekelne...



Hangsulyozom: a kapcsolati toke mindenhol segit, igaz a szerepe es fontossaga valtozo orszagonkent. De amit Te irsz, az total agymenes, es kepzelges. Vagy a legnagyobb botrany az amerikai felsooktatas utobbi 40 eveben. De ezt valahogy ketlem..


De minden jot a csajat pici vilagotokban!

2011. nov. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim válasza:

Példásak ezek az Egyetemi sikersztorik, de megkérdezhetném mi értelme ennek az agyoniskolázottságnak?

Mert meg kell hagyni igen dicséretes ez az egész, de ha a legelitebb egyetemen végzel, az relative nyújt majd a későbbiek során akkora életszínvonal változást, mintha egy középkategóriás egyetemen végeztél volna? Úgy értem, ha mondjuk az egyetemeket erősség szerint 1-2-3 -as erősségű kategóriákba sorolnánk, és szinte mindenhova felvesznek egy 2.es kategóriásba akkor minek elvégezni egy 3-mas at?

Én még csak 11.es gimnazista vagyok igen csekély a tudásom az 'egyetemek világáról', de ez módfelett érdekes, és mindig is érdekelt, hogy mi értelme az [überhipererősnek] ha zömmel elég lenne egy [igencsakerős] is...?!?

Remélem értettétek a kérdést, nem túl jól fogalmaztam meg így 0:08 kor...

Amúgy Amerikából minek írogattok ilyen béna magyar kérdezős oldalakra?

2011. nov. 25. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

Kb. mert egyszer total massal kapcsolatban kidobta a google, es neha raerek valaszolni :) Hasonloan minek olvasok magyar hireket (is), mondjuk, hogy ne tudjam, most sirjak vagy nevessek.


Az egyetemekhez: ez az angolszasz vilagban nem igy van. Marmint, az a kb. kobe vesett alapszabaly, hogy minel jobb helyre mesz, annal jobb eselyeid lesznek. Az egyetemeket persze nem pusztan 3, hanem ennel joval obb kategoriaba lehet sorolni (az ultraelit maganegyetemek (HYPSM), elit maganegyetemek (pl. Duke, Brown, Northwestern, Cornell) a kicsit lejebb levo maganegyetemek (Vanderbilt, Georgetown, Washington, stb), aztan mar bejonnek a state flaghsipek, pl. Berkeley, Michigan, es igy tovabb.


A lenyeg viszont az, hogy az altalanos velemeny, hogy a legjobbak a legjobb iskolakba mennek. Tehat ha alegjobb iskolakban vegeztel, egyike vagy a legjobbaknak, tehat Te kellesz adott munkara. (Persze ennek vannak anyagi fuggvenyei is, hogy ki hova megy, nagyon sokszor, de azert a tudas dominal, elvileg.) Ahogy megy lejebb az iskola, az eselyeid ugy csokkennek.Nem lehetetlen akkor sem semmi, csak eselyekrol van szo.


Mondok ket peldat.


A nagy befektetesi bankoknak megvan az a 3-4 legfobb egytem, ahonnan toboroznak. Ha nem ezekben van, az eselyed bekerulni hozzajuk marhara alacsony. Ujfent: nem lehetetlen, de...


Masik:ha kutato vagy, es mondjuk egyetemi karriert akarsz, akkor a celod az, hogy a legjobb helyre jussal be, ti. amikor allasra jelentkezel majd, professzornak, azokkal kell versenyezned, akik a Harvard-Yale-Princeton triobol jonnek. Ha neked van egy doktorid monjuk a Brown-rol, ami iszonyatosan neves egyetem, mar hatranyban vagy, sajnos. Ha van mondjuk a UN Chapel Hill-rol, ami az egyik vezeto flagship, meg rosszabb helyzetben vagy. Holott ezek elit egyetemek egytol egyig. Ha meg van PhD-d mondjuk a Uni. of Georgia-rol, elashatod magad. Holott vilagszinvonalon is eros egyetem, de hat a konkurencia, ugye... Mindez persze nam azt jelenti, hogy csak azok kerulnek be pl. egyetemre oktatni ikiknek a fenti egyetemekrol van doktorijuk, de teny, nekik van a legnagoybb eselyuk, es ok dominaljak a terepet - par egyetem adja az oktatok igen nagy reszet.


A masik a kapcsolati toke. Az elit az elit helyekrol kerul ki, nyilvan, nem a Central Arkansas State University-rol. Ez evidens. marpedig ezek az emberek lesznek dontesi pozicioban kesobb, es Neked segiteni fog, hogy abban vannak. Ez lehet nem szep dolog, meg a hatekonysaga valtozo, de jelen van.


Brit egyetemeknel is kb. igy mukodik, csak ott van Cambridge es Oxford, es a maradek.


Hangsulyozom, lehetsz marhara sikeres ember ugy is, hogy nem valami jelentos egyetemen vegeztel, de sokat lok, vagy eppen ront az eselyeiden, az egyetem. Egyes agazatokban, ahogy irtam, kb. elashatod magad, ha nem a par csucs hely egyiken vegeztel.


A dologt sokaig lehetne sorolni. Egy diploma a Harvard-rol vagy eppen Cambridge-bol az egesz vilagban megnyit bizonyos kapukat es az eselyeid egy allasra akar Kinaban is ezerszeresere no, ha par magikus nev szerepel a papirodon. Nem garantal semmit, de hatalmas lokest ad a vilag minden reszen.


A masik meg, a sok kovetkezmenyen kivul, rmesen egyszeru: a legjobb oktatast a legjobb helyeken kapod. Ezen nincs mit szepiteni. A a vilag legjobb koponyai oktatnak, a csucs egyetemeknek vana legtobb penzuk, igy ezeknel all a legtobb dolog a rendelkezesedre, legyen szo konyvtarrol vagy csucs kutatokozpontrol, stb. Nehezen oszehasonlithato az az oktatas amit a vilag par csucs egyteemen kaphatsz, es a tobbin.


Mo.-on ez tudom, meg kevesbe elterjedt (na nem az, hogy egy diploma a Yale-rol ne erne rettenetesen sokat akar MO.-on is), hanem az, hogy milyen egyetemre is ment valaki. Valoban, az egyetemek kozti kulonbsegek sem akkorak, de teny azert, hogy nyilvan jobb eselyekkel megy valaki dolgozni, es alighanem jobb oktatast kap egy tudomanyegyetemen valaki, mint a noname foiskolan. Szoval azert jelen van ez MO.-on is, de a kulonbsegek messze nem akkorak mint itt. Mega ztan persze a magyar egyetemeka vilagban...hat...oromteli, hogy az ELTE es a SZTE minden listan benne vannaka top 300-400, vagy 500 egyetemben vilagszinten, de par szaktol eltekintve (azok is a kornyezo orszagokban), nemzetkozi respektuk ertheto modn nulla.


Szoval megeri kuzdeni, teljesen masok leszneka z eselyeid. Senki sem garantal semmit, persze.

2011. nov. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim válasza:
Érettségiről kérnek másolatot és egy nemzetközi nyelvvizsgát a külföldi egyetemek. Ha nem vagy jó tanuló és esetleg az érettségi sem sikerül. Szánj rá még egy évet hogy otthon ülsz és tett le az érettségit újra, úgy más könnyebb lesz megtanulni,m hogy nem kell annyi másra is figyelni. És utána a javított érettségit küld el nekik.
2011. nov. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim válasza:

az attól függ h hova akarsz továbbtanulni

ha pl bécsbe jössz itt azt is leszarják ha 2es voltál mindenböl csak legyen érettségid az a lényeg..

jah viszont ha kijössz kezdjél el tanulni mert ha a vizsgát elcseszed akkor viszont kizárnak a szakról :D

2011. nov. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

na jó, én erre azt tudom mondani, hogy én egy rohadt sznob önmagát nagyon különlegesnek tartó suliba jártam, és nem nagyon ment az egész, például megbuktattak matekból is, meg kétszer fizikából, meg mindenből problémám volt. Aztán ahogy kezdtem onnan kikerülni, elkezdett látszódni, hogy mi volt a probléma. Például a matek érettségim 97% lett. Aztán három hét tanulással összeszedtem a nyelvvizsgámat. Aztán csináltam két 85%-os emeltet. A probléma ugyanis az volt, hogy én társadalmilag meg anyagilag nem hoztam az ő kis elvártjukat, ezért a gonoszságuk céltáblájává tettek, és minden áron megpróbáltak mellőzni, vagy lealacsonyítani. Tehát gyakorlatilag ellenérdekeltek voltak abban, hogy nekem is sikerüljön, ezért végtelenül nehezítették az életemet. A probléma másik részét akkor értettem meg, amikor bekerültem egyetemre (ELTE). A középiskolai tananyag nem értelmes, ezért nem lehet érteni. Ne is görcsölj rajta. Például a humán tananyag olyan dolgokat sugall, ami nincs is úgy, illetve eleve abszurd, vagy megfoghatatlan és lényegtelen dolgokkal van tele. (ráadásul ez a sznob csapat a folyamatos pózolásában nem is nagyon oktatott, így még értelmetlenebb volt). Ebből a két tapasztalatból azt tudom mondni, hogy az alábbi stratégia az, aminek a legtöbb értelme van.

1, tanulj meg minél több nyelvet minél jobban. (középiskolában a kettő a reális, asszem)

2, nagyon erősen meg kell nézned a helyzetedet a közegben. Meg kell határoznod, hogy mitől vagy rossz tanuló. Mit kell neked csinálnod, illetve megkapod-e a megfelelő motivációt vagy lehetőséget. Lehetséges-e, hogy a közeged nem fogja engedni, hogy változtass a helyzeteden. Ha igen, akkor haladéktalanul iskolát kell váltani. Akkor is lépni kell, ha a például nem tudsz figyelni órán. Órai magyarázat alapján a legkönnyebb tanulni.

3, ott vedd fel a fonalat, ahol éppen tartotok. Azt kezdd el tanulni, amit éppen kell, annyiban ismételj vagy tanulj korábbi anyagot, amennyiben az éppen kell a megértéshez. Mire eljutsz az érettségihez úgyis rád rakódik, amit tudni kell. Amit meg még akkor sem tudsz, azt az addigra jól kiforrott tanulási gyakorlatoddal hamar megtanulod.

4, az legyen a célod, hogy minél jobban ki legyen pipálva minden feladat, amit el kell végezned. Dolgozat stb. Mivel alapvetően nem az anyag a lényeg. Az anyag egy baromság. A középiskola lényege ebben a tekintetben, hogy tanulási gyakorlatod lesz, meg lesz teherbírásod szellemi téren. Egyetemen úgyis újra tanulod, amit aztán választasz, sokkal mélyebb módon, amit meg nem választottál, azt meg el is felejtheted, mert középiskolai szinten úgyis ostobaság. A legfontosabb, amit a középiskolából mindenképpen meg kell mentened magadnak a magabiztosság.

Ez mondjuk egy jobb magyar egyetemhez recept. A külföldi egyetemeket nem tudom, de gyanítom, hogy ott fizetni kell, mert minden külföldi egyetem a saját állama által van finanszírozva, akinek te nem vagy polgára. Magyar egyetemről lehet menni Erasmussal külföldi egyetemre egy félévre, ami arra jó, hogy ott legyél, és körülnézz a lehetőségeid kapcsán.

Mellesleg az ilyen nagyon elitkedő egyetemek, mint a Yale, azért szednek rohadt sok pénzt, mert egy zárt pénzarisztokrácia ideológiai kiképzésének helye, és a tandíj összegével minőség-biztosítják, hogy a hagyományos bázisukon kívül ne nagyon juthasson be más. Ez egy jól felfogott csoportérdek, hogy a csúcspresztízs meg a tudás ne kerüljön ki a csoportból.

2011. nov. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
még az előzőhöz annyit, hogy az csúcsegyetem-csúcsértelmiség vitába én nemzetközi szinten nem látok bele, de Magyarországon az történik, hogy nagyjából egy-másfél év alatt elsajátítod a szemléletet, meg az értelmesebb részeket, aztán már csak egy érdektelen intellektuális ideológia marad, ténylegesen kifogy az egész, és rohadtul szenvedni kezdesz. A környezetemben mindenkinek nagy lendületet adott az, hogy külföldi egyetemen volt hosszabb-rövidebb ideig, és meghatározó dolgokat tanult. Tehát biztos igaz, hogy ott sokkal jobb az egész. Viszont az ilyen külföldi csúcsegyetemen nem csak az a feladat, hogy abszolváld a dolgot, hanem be kell illeszkedni. Ha kapcsolatilag nem ragadsz meg, akkor cseszheted (én még a magyar sznob elitben sem tudtam megragadni, pedig az egy kisebb meccs). Viszont nem tudsz megragadni, ha nem vagy elég jó. Például ismerek egy elég buta embert, aki Oxfordban végzett és Párizsban doktorált, és ennek ellenére visszarepítették ide a végekre, és itt sem kel, senkinek, mert egyszerűen nem okos, és így kapcsolata sincs.
2011. nov. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Hat, Oxfordi BA utan Parizsban doktoralni (legyen szo barmelyik ottani egyetemrol is; a Sorbonne, amibol van vagy 4 a Parizsi Egyetemen belul, minden ellentetes elkepzelessel szemben nem elitegyetem, Franciaorszagon belul se, hanem tomegintezmeny), marha nagy visszalepes. Persze megeshet, en is lattam olyat, hogy valaki Cambridge-ben vegzeve valami noname Dan egyetemen doktoralt, mert hat osszehazasodott egy dannal...ritka, de megesik, hogy valaki grad. schoolba fenyevekkel gyengebbe megy.


Ami az "eliteskedo egyetemeket" ilelti: persze, teny, ezen intezmenyek magyar szemmel nezve irgalmatlan penzekkel gazdalkodnak, Cambridge eves koltsegvetese lenyegesen tobb mint a komplett magyar felsooktatase tokkal vonoval, nade azert nem is tegnap alapitottak az egyetemet. Magyarorszagon ha egy egyetemnek odaadnak a Stanford teljes endowmentjet, akkor annak a nagy reszet elbasznak teljes marhasagokra/ellopnak/az allam ratenne a kezet. Egy resze nyilvan jo helyen kotne ki, de az is biztos, hogy csak egy kis resze. Magyarorszag mar csak ilyen.


Penzelit meg UFO-k, es nem akarunk zsidozni is egy kicsit? En a vilag csucs ket egyetemen tanultam/ok, holott a szuleim szimplan kozeposztalybeliek. Igen, sokat koltottek a tanittatasomra, legnagyobb sajnalatomra a penzelitnek az ezer kilometeres korzeteben sincsenek. Szep is lenne.


Ez egy tipikus magyar mentalitas: azert jo valami, azert csucs hely, mert sok penze van, masert se, es aki bekerul, az is csak a penze miatt kerul be. Persze. Akkor magyarazd mar meg, hogy miert ezek az egyetemek termelik ki a vilag legtobb Nobel-dijasat? Penz, persze, onmagaban nem eleg. Szuk penzelit, ja, es a vilagot egy kis csoport iranyitja, ugye :D


Egyebkent penzelit, ja, Szent-Gyorgyi Albert a Cambridge Egyetemen doktoralt. Biztosan a penzelit juttatta oda, megaz adott neki Nobel dijast is, igaz?:D LOL


Az viszont teny, hogy az elitegyetemek osszehasonlithatatlanul tobbet kovetelnek mint magyar egyetemek. De ebben meglepo nincs. Nem az, hogy adfedes nincs, hanem teljesen ket kulon vilag, egy mezei diakot mondjuk a Corvinusrol atdobnanak Cambridge-be vagy a Princeton-ra, ket het utan meghalna. Nem csak azert, mert a felsofoku angol se er szart se ahhoz, amit kovetelnek, hanem azert, mert olyan tempot diktalnak, amirol magyar diak remalmaiban se hallott. Mas kerdes, persze, hogy a vilag csucs egyetemeire a vilag csucs koponyai felveteliznek, magyar egyetemekr mg...ize...


A kulfoldi egyetemekhez meg bar ne szoltal volna hoza, megcsillantva hatalmas szaktudasodat. Az EU-ban minden EU-s allampolgarra ugyan azok a felsoooktatasi szabalyok vonatkoznak mint a sajat allampolgarokra. Elteresek lehetnek, de nem orbitalisak. Magyarul a magyar diak Oxfordon ugyan annyit fizet mint egy brit, es eppen ugy jogosult Brit allami kolcsonre. Ha egy nemet jon az ELTE-re, akkor ra is az vonatkozik mint egy magyar diakra - elvileg, leven bar kulfoldon ez ervenyesul, nem tudom amagyar burokracioa mit ki nem talal.

2011. nov. 29. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!