Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Reménykedhetünk, hogy angliába...

Reménykedhetünk, hogy angliában fog fősulira járni?

Figyelt kérdés
A fiam, jövőre végzi el a középsulit, és azt szeretnénk elérni, hogy a fősulit angliában végezhesse...Év végi átlaga 4 egész körül lesz.És matek, fizika kémiából sajnos nem tartozik az elitbe...(2-es 3-as).Angolból felsőfokja lesz ha minden jól megy.(Lehet, h marad a közép)Az angol mellett van még 1 közepe, és most dolgozik a harmadikon.Angolból 10-ik osztályban érettségizett előrehozottan 5-össel.Azóta átirattuk egy külkereskedelmi szakközépbe, külkereskedelmi alapozás és ösztöndij reményében.Sajnos szakmája még nincsen.Sajnos nem sokkal tudjuk támogatni.A kérdésem az lenne, h Angliában mire pályázhat ő a felsőoktatásban?Ill. milyen főiskolákat lenne érdemes megcélozni?Vannak, ösztöndijak ott az albérlethez stb.? Minden véleményre nagyon kiváncsi vagyok. Nem szeretnénk MO-n. fősulira járatni, mert vmi OKJ-s szakmával többre menne, szerintünk, ha kimenne angliába érettségivel.
2011. nov. 25. 10:18
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
45%

Hadd írjam le a tapasztalataimat:


Én ugyan nem oda járok/jártam fősulira, hanem itthon, de 4 középsulis volt o.társam kiment. Olyanok, akikről mindig is azt hittem, hogy érett, talpraesett fiatalok, akik simán megélnek majd odakint is.

Nos: két fiú már eleve hazajött 1-2 év után, mert a munkahelyük megszűnt. Onnantól kezdve nem volt pénzük, szülők viszont nem tudták őket annyira támogatni, hogy munka nélkül kint maradhassanak. Ha itthon nem tudjátok fizetni a tanulmányait, odakint pláne nem tudjátok, dolgoznia kell, az viszont nem leányálom suli mellett. Anglia nagyon drága ország. Nos, ez a két fiú tehát haza is jött, beíratkoztak egy hazai egyetemre - most ott tartanak, hogy az Angliázás miatt elpazaroltak 2 évet.

Két lány még mindig kint van. Nem azért, mert van munkahelyük, hanem mert anyuci küldi nekik a pénzt. EL is költik: drogokra. Állítólag a kokain a kedvencük. Az egyik csaj most éppen terhes. Én úgy tudom, hogy már 3 albérletből vágták ki őket a mocsok és a drog miatt. Teljesen lecsúsztak.


Ezt most nem azért meséltem el, hogy a fiad ne menjen oda, csak figyelmeztettelek. Ott sincs ám kolbászból a kerítés. Magyarország ilyen szempontból sokkal biztonságosabb.


Én azt mondanám, hogy maradjon itthon a gyerek, itt is nagyon jó szakmákat és tanfolyamokat el tud végezni.

2011. nov. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

Hát igen, ez benne van a pakliban.Azért nem szeretnénk Magyarországot, mert valljuk, be még a legjobb szakmákkal is egy se*gnyalás az egész havi 120-ért..:)

Sajnos az ottani oktatási rendszerről nem tudunk semmit.Ha most kéne felvételiznie elsem tudnám kezdeni, h mit csináljak:)

2011. nov. 25. 10:45
 3/28 A kérdező kommentje:
Ja, igen és hallottam, olyat, h EU-s diákhitelből, meg egy szerencsés ösztöndijból elégjól kilehet jönni ebből.Csak nem tudjuk ez, hogy megy:)
2011. nov. 25. 10:47
 4/28 anonim ***** válasza:
0%

Ha itthon szerez egy szakmát és azzal megy ki külföldre, az sokkal szerencsésebb megoldás lenne.

Nekem egy ismerősöm pl. burkoló és Írországban dolgozik. 5-600 ezret keres, aminek a felét haza is szokta küldeni a családjának. Egy másik ismerősöm gépészmérnök, 3 éve már Svájcban dolgozik, ő kint is ragadt. Egy jegyespár meg szakácsként dolgozik Austriában a síszezonkor. Fizetik nekik az ételt, a szállást. Amit megkeresnek hozzák is haza, nyáron NEM is dolgoznak, hanem építik a házukat. Bár mióta utoljára találkoztunk szerintem már felépült.


Magyarán itthon szerzett végzettséggel is el tud kint helyezkedni. És ez sokkal biztonságosabb megoldás, mint az, hogy könnyen meglehet, hogy időpazarlás lesz ez az egész.

2011. nov. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Igen, ezen is gondolkodtunk.Lenne egy olyan eshetőség is.Hogy esetleg kimaradna egy évet, összekaparna egy OKJ-t, mellette tudna melózni, v. felsőre megcsinálni az angolt.Aztán megcéloznánk valami tényleg jó fősulit/egyetemet.Ha meg nem jön össze akkor a szakmályával is elven.Ez igy elképzelhető?
2011. nov. 25. 11:18
 6/28 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem ne menjen sehova, végezzen el egy tisztességes főiskolát vagy egyetemet Magyarországon és a gyakorlatát töltse kint Angliában.

A magyar oktatás még mindig előrébb tart, mint néhány fejlett nyugati országban, persze kivételek mindenhol vannak (Oxford)

Az én öcsém (15) jelenleg Svédországban tanul, had ne mondjam mit ér vele... azon kívül, hogy megtanulta a nyelvet, semmit... Egy kalap --- az ottani oktatás :S

2011. nov. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
A magyar felsöoktatást ajánlom én is... èn kint élek németországban (immáron 5. éve), de az itteni mérnökképzés egy kalap....! Mindenképpen otthoni továbbtanulást javasolnék én is, intenziv angol+német nyelvtanulással. Aztán, ha megvan a diplom, na utána lehet keresgélni külföldön...
2011. nov. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

Azt azért végig gondoltad, hogy Angliában MINDEN EGYETEM fizetős tandíjas? Nincs ingyen oktatás mint nálunk. Lakni és megélni is kell valamiből, s szerintem egy jó közepes átlagú gyerek ott kint sem megy egyetemre....

Igen biztosan van Eu-diákhitel.. de miből fogja visszafizetni és mikor? Ösztöndíjat meg csak a legjobbak kaphatnak.

2011. nov. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

A utolsó kérdését megválaszolnám:

A diákhitel ott majdhogynem kamat-mentes ill. átszámolva a havi részlet kb. 10.000Ft.Szal az eu-s diákhitel egy nagyon jó dolog.

2011. nov. 25. 12:33
 10/28 anonim ***** válasza:
77%

Ha jelentkezni akar, azt fenysebeseggel tegey. A hatarido 15 Januar 2012. (Oxford es Cambridge esetben okt. 15 volt, de ez nyilvanvalo okokbol szamotokra teljesen mindegy:)

A jelentkezes egyetemre (foiskola mint olyan az nincs) az UCAS-en keresztul zajlik, maxikmum 5 helyre jelentkezhet. Kell hozza egy motivacios level, magyar erettsegit majd elfogadjak, megha nem is feltetlenul szeretik. Ilyen atlaggal sajnos csak egy gyenge egyetemre kerulhet be, ezen nincs mit szepiteni. Nyelvizsga senkit sme erdekel, de a tudas persze kell, IELTS-t kell majd megcsinalni a megadott szintre. Gyengebb egyetemeken kevesebbe kovetelnek magas pontokat.


Nezzetek meg az egyetemi kinalatot. Van harom nagy vilagranglista: ARWU, QS, TIEMS, ezen felul nagy Brit nemzeti ranglistak, pl. Guardina, Times, Sunday Times, etc. Kapjatok kepekt az egyetemekrol, es surgosen irja mega motivacios levelet. jelentkezes netzen keresztul, kozpontilag.


5 hely max, tehat legyen benne alomhely, realis, es vesz esetere olyan is, ahova mindenkeppen bejut. Elvileg. Gyakorlatilag mivel a jegyei sajnos (bocs), csapnivaloak, csakis gyenge egyetemeket jeolohet meg, ex poli szintukeet kb, esetleg folotte. Tudom, ez nem hangzik tul jol, de ez a realitas.


Egy dolog viszont jo tudni: ha gyenge Brit egyetemen vegez is, az mind a vilagban, mint szukebben Europaban es az Egyesult Kiralysagban sokkalsokkalsokkal jobban hangzik, mintha Mo.-on vegzett volna barhol. A magyar egyetemekrol egyetlen helyen hiszik azt, hogy jo nevuk van, es az az orszag Mo... Arrol nem is beszelve, hogy a tapasztalat, a nyelvtudas, stb, sokat fog dobni neki. Tovabba, ha kituno eredmenyekkel elvegez egy gyenge egyetemet, akkor is, ha majd szeretne, mesterdiplomara elmehet egy lenyegesen erossebbe.


Szoval sok sikert, nincs veszve semmi, nezettek meg az egyetemeket, s aszertint valasszatok, mi realis. Ez a lista alja. De, mondom, ez is tobbet er, mint egy magyar diploma. Sokkal. (EU-ban zert, mert Brit egyetem, szembene gy kuntakinte kaeuropaival, vilagszinte megazert, mert a Brit felsooktatast es ket ekkovet mindenki ismeri, a masodik legerosebb felsooktatasi rendszer a vilagon, mig a magyar...Te hogyan ertekelned a legjobb kazah egyetemen szerezett dipoomat? Lehet, hogy tok kul, dehat ize, Kazah felsooktatas...)

2011. nov. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!